Toulouse met veel Nederlanders naar Franse bekerfinale
ANNECY (ANP) - Toulouse heeft met veel Nederlandse voetballers de finale van de Coupe de France bereikt. De huidige nummer 13 van Ligue 1 was in de halve eindstrijd te sterk voor FC Annecy (1-2), dat uitkomend op het tweede niveau van Frankrijk. Toulouse stuit op 29 april in de finale op Nantes. Die ploeg was woensdag in de halve eindstrijd te sterk voor Olympique Lyon (1-0).
Zakaria Aboukhlal uit Gorinchem, uitkomend voor de nationale ploeg van Marokko, opende in de 36e minuut de score voor Toulouse (0-1). Alexy Bosetti maakte in blessuretijd van de eerste helft gelijk voor FC Annecy. Fares Chaibi tekende in de slotfase voor het winnende doelpunt.
De Nederlanders Thijs Dallinga, Stijn Spierings en Branco van den Boomen hadden een basisplaats bij Toulouse, net als doelpuntenmaker Aboukhlal. Saïd Hamulic, geboren in Leiderdorp, viel in de slotfase nog in.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
7 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
9 uur geleden