Toulouse met veel Nederlanders naar Franse bekerfinale
ANNECY (ANP) - Toulouse heeft met veel Nederlandse voetballers de finale van de Coupe de France bereikt. De huidige nummer 13 van Ligue 1 was in de halve eindstrijd te sterk voor FC Annecy (1-2), dat uitkomend op het tweede niveau van Frankrijk. Toulouse stuit op 29 april in de finale op Nantes. Die ploeg was woensdag in de halve eindstrijd te sterk voor Olympique Lyon (1-0).
Zakaria Aboukhlal uit Gorinchem, uitkomend voor de nationale ploeg van Marokko, opende in de 36e minuut de score voor Toulouse (0-1). Alexy Bosetti maakte in blessuretijd van de eerste helft gelijk voor FC Annecy. Fares Chaibi tekende in de slotfase voor het winnende doelpunt.
De Nederlanders Thijs Dallinga, Stijn Spierings en Branco van den Boomen hadden een basisplaats bij Toulouse, net als doelpuntenmaker Aboukhlal. Saïd Hamulic, geboren in Leiderdorp, viel in de slotfase nog in.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
21 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
23 uur geleden