Tottenham wint voor het eerst in ruim vijf jaar thuis van United
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft voor het eerst sinds begin 2018 weer een thuiswedstrijd in de Premier League van Manchester United gewonnen. In het Tottenham Hotspur Stadium in Londen werd het 2-0.
De Senegalees Pape Sarr maakte kort na rust het eerste doelpunt. De Afrikaan, die nooit eerder scoorde in de Premier League voor de Spurs, schoot van dichtbij hard raak met links. In de 82e minuut werd de voorsprong van Tottenham verdubbeld door United-verdediger Lisandro Martínez, die de bal knullig achter zijn eigen keeper André Onana - tevens zijn voormalig ploeggenoot bij Ajax - werkte. Een voorzet vanaf de linkerflank van Ivan Perisic werd licht getoucheerd door Ben Davies en via het been van Martínez verdween de bal in het doel.
Voor trainer Erik ten Hag was het zijn eerste puntenverlies van het seizoen. United was de competitie begonnen met een 1-0-overwinning op Wolverhampton Wanderers. De Spurs speelden in de eerste speelronde met 2-2 gelijk tegen Brentford.
Penalty
United kreeg diverse goede mogelijkheden om een nederlaag af te wenden. Zo werd na een uur een kopbal van Casemiro door keeper Guglielmo Vicario net onder de lat weggetikt. In de eerste helft kreeg United geen penalty toegekend nadat een schot van Alejandro Garnacho door een hand van Tottenham Hotspur-verdediger Cristian Romero van richting was veranderd.
Bij de thuisploeg deed Micky van de Ven, deze zomer overgekomen van VfL Wolfsburg, de hele wedstrijd mee. Van de Ven was getuige van de eerste zege van de Spurs op United in competitieverband in het nieuwe stadion. Op 31 januari 2018 wonnen de Londenaren voor het laatst in de Premier League van United (2-0) en dat duel werd op Wembley gespeeld. Christian Eriksen, tegenwoordig speler van United, scoorde toen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
57 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
16 uur geleden