Tottenham na kleine zege op Brighton tweede in Premier League
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is in de Premier League naar de tweede plaats geklommen. De Londenaren behaalden in eigen stadion een kleine zege op Brigton & Hove Albion: 2-1. Tottenham heeft na zeven speelronden twee punten minder dan koploper Liverpool.
Invaller Gareth Bale maakte in de 73e minuut het winnende doelpunt, met zijn hoofd. De Welshmen stond toen pas net in het veld. Het was de tweede keer dat Tottenham de leiding nam. Spits Harry Kane benutte na een klein kwartier spelen een strafschop. Brighton maakte in de 56e minuut via Tariq Lamptey gelijk.
Steven Bergwijn ontbrak in de selectie van Tottenham. De oud-PSV'er werd donderdag in de met 1-0 verloren wedstrijd tegen FC Antwerp in de Europa League, net als drie ploeggenoten, halverwege al gewisseld. "Deze avond zorgt ervoor dat mijn keuzes in de toekomst heel makkelijk worden", zei trainer José Mourinho toen na afloop.
Bij Brighton deed verdediger Joël Veltman het gehele duel mee, middenvelder Davy Pröpper bleef op de reservebank zitten.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
49 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
6 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
22 uur geleden