Tottenham Hotspur verspeelt punten bij hekkensluiter Southampton
SOUTHAMPTON (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd om een ticket voor de Champions League punten laten liggen bij Southampton. Het duel in het St. Mary's-stadion eindigde in 3-3. James Ward-Prowse benutte in de blessuretijd een strafschop voor de thuisclub, die onderaan staat in de Premier League.
Die penalty was veroorzaakt door Pape Sarr. De invaller bij de Spurs wilde in zijn eigen zestienmetergebied de bal wegschieten, maar raakte een tegenstander die precies op dat moment voor hem langs sprong.
Opvallend was dat voor rust maar liefst vier spelers geblesseerd uitvielen, twee bij beide clubs. Pedro Porro bracht de Spurs in de lange blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, maar in de eerste minuut na rust kwam Southampton op gelijke hoogte via Ché Adams. Via Harry Kane en Ivan Perisic liep Tottenham uit naar 1-3. Theo Walcott en Ward-Prowse bezorgden de thuisclub in de slotfase toch nog een punt.
Vierde plek
Tottenham blijft met 49 punten op de vierde plaats staan. Bij winst had de ploeg van trainer Antonio Conte de derde plaats overgenomen van Manchester United (50 punten). De Spurs hebben 2 punten meer dan Newcastle United, dat echter twee wedstrijden minder speelde. De top 4 in Engeland plaatst zich voor de Champions League.
Leeds United, met de Nederlanders Pascal Struijk en Crysencio Summerville als invallers, verliet de degradatiezone door met 4-2 te winnen bij Wolverhampton Wanderers. Summerville gaf in de extra tijd de assist bij de vierde treffer, van Rodrigo. De Wolves beëindigden de wedstrijd met negen spelers na rood voor Jonny Castro en Matheus Nunes.
Southampton staat nog steeds onderaan met 23 punten, 1 punt minder dan Bournemouth (dat met 3-0 verloor bij Aston Villa) en West Ham United. Leeds klom met 26 punten naar de veertiende plek.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
15 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
18 uur geleden