Tottenham Hotspur op karakter langs Southampton
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft op karakter de achtste finales bereikt in het toernooi om de FA Cup. De ploeg van coach José Mourinho versloeg op eigen veld Southampton met 3-2. Een kwartier voor tijd dreigde bij een stand van 1-2 nog uitschakeling. Dankzij late treffers van Lucas Moura en Son Heung-min (strafschop) plaatste de thuisploeg zich alsnog voor de volgende ronde. Daarin is begin maart Norwich City in Londen de tegenstander.
Steven Bergwijn was voor de replay nog niet speelgerechtigd. De ex-aanvaller van PSV stond op 25 januari tijdens het eerste duel in Southampton (1-1) nog niet onder contract bij de Spurs en mocht derhalve in het tweede duel tussen beide clubs niet in actie komen. Hij bekeek het thuisduel woensdagavond vanaf de spelersbank.
Bergwijn beleefde afgelopen zondag tegen titelhouder Manchester City (2-0) bij Tottenham een geslaagd debuut in de Premier League. Met een fraai schot brak de 22-jarige international na ruim een uur de score open. Kort daarna moest hij van het veld met krampverschijnselen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Mikel Arteta van Arsenal rekent de komende weken nog niet op Bukayo Saka. De aanvaller heeft volgens hem nog enkele weken nodig om te herstellen van een dijbeenblessure, die hij vorige maand tijdens een duel met Bayern München in de Champions League opliep.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De deelname aan het WK Voetbal 2026 heeft wereldwijd voor een enorme media-aandacht gezorgd voor Curaçao. Dat blijkt uit het 'Blue Wave Impact Report 2026' van toeristenbureau CTB.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst verwacht dat Oussama Targhalline zondag met Feyenoord de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen kan spelen. "Hij was een beetje ziek, maar heeft wel individueel kunnen trainen", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Ik verwacht dat hij erbij kan zijn."
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ajacied Aaron Bouwman en Feyenoorder Jerayno Schaken voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. Ze maken deel uit van de selectie die in een tweeluik tegen Denemarken deelname aan het EK van 2027 moet afdwingen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen (44) vertrekt in april volgend jaar bij Ajax. Dat is na gesprekken met de raad van commissarissen besloten, meldt de club uit Amsterdam in een persbericht.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz rekent zondag op Ivan Perišić voor de uitwedstrijd van PSV tegen SC Cambuur. De aanvaller liep woensdag een hoofdwond op in het thuisduel met Club Brugge in de Champions League. "Maar we hebben nog twee dagen", zei de coach van de titelverdediger in de Eredivisie. "We gaan het zien maar ik denk wel dat hij het redt."
6 uur geleden