Tottenham Hotspur ontslaat trainer Nuno
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft maandag trainer Nuno Espirito Santo ontslagen. De Portugees, meestal kortweg Nuno genoemd, was pas sinds afgelopen zomer in dienst van de Londense club. Zijn ontslag volgt na de kansloze 3-0-nederlaag, afgelopen zaterdag op eigen veld tegen Manchester United.
"Ik weet hoezeer Nuno en zijn assistenten wilden slagen en het spijt me dat we deze beslissing hebben moeten nemen", schreef directeur voetbal Fabio Paratici in een verklaring op de website van de club. "Nuno is een gentleman en zal altijd welkom zijn. We wensen hem en zijn assistenten veel succes."
Nuno was voor zijn aanstelling in Londen vier seizoenen werkzaam als coach van Wolverhampton Wanderers. Daarvoor was hij onder meer trainer bij Valencia en FC Porto. Hij volgde bij Tottenham de in april ontslagen José Mourinho op. Diens taken werden tot het einde van het afgelopen seizoen waargenomen door Ryan Mason.
Vitesse
Tottenham begon de competitie met drie overwinningen, maar leed tegen Manchester United alweer de vijfde nederlaag van het seizoen. Met een rol als invaller voor Steven Bergwijn kwam de ploeg de hele wedstrijd niet tot een schot op doel. De fans van de Spurs floten de coach uit en scandeerden leuzen. Tottenham staat achtste in de Premier League en ging anderhalve week geleden ook nog met 1-0 onderuit bij Vitesse in de Conference League. Nuno had daar een B-elftal opgesteld.
Vitesse gaat donderdag op bezoek bij de Spurs, dat volgens Sky Italia al in gesprek is met de Italiaanse coach Antonio Conte om Nuno op te volgen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft zich versterkt met de IJslandse linksbuiten Ágúst Orri Thorsteinsson. Dat heeft de Rotterdamse club maandagavond bekendgemaakt. De 21-jarige voetballer komt over van Breidablik, de huidige nummer 4 van de IJslandse competitie. Hij heeft in Rotterdam getekend tot de zomer van 2029.
49 minuten geledenBODØ (ANP) - NEC is zonder de zieke Turkse vleugelspeler Emre Mor afgereisd naar Noorwegen voor de ontmoeting met Bodø/Glimt in de play-offs voor de Champions League. Dat meldt de club maandag op de eigen site. Dinsdag moet NEC boven de poolcirkel proberen een 3-1-achterstand uit de heenwedstrijd te compenseren.
50 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Een groep voormalige internationale topvoetballers, onder wie wereldkampioenen en FIFA-legendes, heeft maandag opgeroepen tot onmiddellijke verandering bij de wereldvoetbalbond. Zij stellen dat het leiderschap onder de omstreden voorzitter Gianni Infantino verblind is door macht.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur betaald voetbal gaat het eigen protocol bij ongeregeldheden naar aanleiding van het vuurwerkgeweld zondag bij SC Cambuur - Feyenoord vooralsnog niet aanpassen. Fans blijven daar buiten. Dat heeft de KNVB in een verklaring bekendgemaakt. Zondag raakten zeven supporters van de thuisclub gewond, maar het duel werd uitgespeeld omdat geen speler of official werd geraakt.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Michael Reiziger heeft voor het eerst gereageerd op de kritiek aan zijn adres rond de procedure voor de aanstelling van de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal. Reiziger (53) was een van de kandidaten voor de positie, maar uiteindelijk ging de voorkeur van voetbalbond KNVB naar de Spanjaard Xavi Hernández (46).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is "grondig" aan het onderzoeken hoe het zondag zo "uit de hand heeft kunnen lopen" in het uitvak bij de wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord. Volgens SC Cambuur raakten zeven mensen gewond toen er vuurwerk naar tribunes met aanhangers van de thuisclub werd gegooid.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Bij het vuurwerkgeweld van de aanhang van Feyenoord in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur zijn zondag niet vijf maar zeven mensen gewond geraakt. Dat meldt SC Cambuur maandag.
5 uur geleden