Tottenham Hotspur ontslaat trainer Conte
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft trainer Antonio Conte ontslagen. De 53-jarige Italiaan was sinds eind 2021 in dienst bij de Engelse topclub. Cristian Stellini maakt het seizoen als hoofdtrainer af bij de Spurs, met Ryan Mason als assistent.
Tottenham Hotspur staat momenteel vierde in de Premier League. "We hebben nog tien competitiewedstrijden te gaan en we moeten vechten voor een Champions League-plaats", zei voorzitter Daniel Levy. "We moeten allemaal samen optrekken. Iedereen moet nu opstaan om de hoogst mogelijke finish voor onze club en geweldige, loyale supporters te garanderen."
Conte volgde in november van 2021 Nuno Espírito Santo op. Voor zijn periode in Engeland werkte Conte onder meer voor Chelsea en de Italiaanse topclubs Internazionale en Juventus. Bovendien was hij bondscoach van Italië.
Felle kritiek
Vorig weekend zat Conte voor het laatst op de bank bij de Spurs. Zijn ploeg speelde toen met 3-3 gelijk tegen Southampton. Na afloop noemde de Italiaan zijn eigen spelers "egoïstisch". Ook had hij felle kritiek op Levy. "Tottenham Hotspur heeft al twintig jaar dezelfde eigenaar, maar nog nooit iets gewonnen. Waarom is dat?"
In de achtste finales van de Champions League werd Tottenham begin deze maand uitgeschakeld door AC Milan.
De Spurs komen op maandag 3 april weer in actie. In Liverpool is Everton de tegenstander.
Meer uit Voetbal
DOHA (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een bijdrage van 727 miljoen dollar (ruim 620 miljoen euro) goedgekeurd voor het WK van komend jaar. Van het bedrag wordt in totaal 655 miljoen dollar uitgekeerd als prijzengeld aan de 48 deelnemers, een stijging van 50 procent ten opzichte van het vorige WK. Dat meldt de FIFA woensdag.
54 minuten geledenMAINZ (ANP) - De Duitse voetbalclub FSV Mainz is in het geschil met zijn oud-speler Anwar el Ghazi naar de Duitse federale arbeidsrechtbank gestapt. De club uit de Bundesliga tekent beroep aan tegen een eerdere afwijzing van het verzoek om hoger beroep door de regionale arbeidsrechtbank van Mainz.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/BELGA/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft Maleisië drie reglementaire nederlagen opgelegd wegens het opstellen van niet-speelgerechtigde spelers. Het land stelde zeven spelers op, onder wie de in Leidschendam geboren Hector Hevel, die geen familieband hebben met Maleisië.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
16 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
19 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
21 uur geleden