Tottenham Hotspur ontslaat trainer Conte
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft trainer Antonio Conte ontslagen. De 53-jarige Italiaan was sinds eind 2021 in dienst bij de Engelse topclub. Cristian Stellini maakt het seizoen als hoofdtrainer af bij de Spurs, met Ryan Mason als assistent.
Tottenham Hotspur staat momenteel vierde in de Premier League. "We hebben nog tien competitiewedstrijden te gaan en we moeten vechten voor een Champions League-plaats", zei voorzitter Daniel Levy. "We moeten allemaal samen optrekken. Iedereen moet nu opstaan om de hoogst mogelijke finish voor onze club en geweldige, loyale supporters te garanderen."
Conte volgde in november van 2021 Nuno Espírito Santo op. Voor zijn periode in Engeland werkte Conte onder meer voor Chelsea en de Italiaanse topclubs Internazionale en Juventus. Bovendien was hij bondscoach van Italië.
Felle kritiek
Vorig weekend zat Conte voor het laatst op de bank bij de Spurs. Zijn ploeg speelde toen met 3-3 gelijk tegen Southampton. Na afloop noemde de Italiaan zijn eigen spelers "egoïstisch". Ook had hij felle kritiek op Levy. "Tottenham Hotspur heeft al twintig jaar dezelfde eigenaar, maar nog nooit iets gewonnen. Waarom is dat?"
In de achtste finales van de Champions League werd Tottenham begin deze maand uitgeschakeld door AC Milan.
De Spurs komen op maandag 3 april weer in actie. In Liverpool is Everton de tegenstander.
Meer uit Voetbal
HAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."
2 uur geledenUDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
19 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
21 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
23 uur geleden