
Tottenham Hotspur laat coach Mourinho weer lachen
BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur doet in de Premier League nog volop mee in de strijd om kwalificatie voor de Champions League. De ploeg van coach José Mourinho versloeg middenmoter Aston Villa met 2-0. Voor de bezoekers uit Londen kwamen Carlos Vinícius en Harry Kane (strafschop) tot scoren. Voor Kane was het zijn zeventiende competitietreffer. Hij heeft dit seizoen ook al dertien assists op zijn naam.
De Spurs hadden nog iets goed te maken voor de pijnlijke uitschakeling donderdag door Dinamo Zagreb in de Europa League. Mourinho liet zich in Kroatië na de nederlaag van 3-0 in de verlenging kritisch uit over zijn spelers, die hij onder meer een slechte instelling verweet. Hij bood aan de fans van Tottenham zijn excuses aan voor de wanprestatie in Zagreb.
Drie dagen later waren de Spurs in Birmingham weer redelijk goed bij de les. Bij Aston Villa viel Anwar El Ghazi na een uur in. Steven Bergwijn loste kort daarna bij Tottenham de Argentijn Giovani Lo Celso af.
De Spurs staan op de zesde plek, met 3 punten minder dan nummer 4 Chelsea. Aston Villa bezet de tiende plek.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP/AFP) - Trainer Gian Piero Gasperini van Atalanta heeft zijn vertrek bij de club uit Bergamo aangekondigd. De Italiaan is naar eigen zeggen op zoek naar nieuwe uitdagingen.
14 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid is voor het vierde opeenvolgende jaar uitgeroepen tot waardevolste voetbalclub ter wereld. Dat schrijft het Amerikaanse zakentijdschrift Forbes. Manchester United bezet de tweede plaats op de lijst, voor de Spaanse landskampioen FC Barcelona.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Mitchell van der Gaag is aangesteld als trainer bij FC Zürich. De 53-jarige Nederlander tekent een contract tot de zomer van 2027 in Zwitserland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John Heitinga is klaar om als hoofdtrainer terug te keren bij Ajax. Dat zei de nieuwe coach nadat de Amsterdamse club had bevestigd dat hij tot de zomer van 2027 tekent, net als zijn assistent Marcel Keizer. "Ik ben klaar om als hoofdtrainer verder te gaan en ik vind het eervol dat ik die kans krijg bij Ajax", zei de opvolger van de opgestapte Francesco Farioli.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zaterdag de komst van trainer John Heitinga en assistent Marcel Keizer bevestigd. De twee coaches tekenen contracten tot de zomer van 2027 in Amsterdam.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Voormalig voorzitter en eigenaar van Internazionale Ernesto Pellegrini is zaterdag op 84-jarige leeftijd overleden. Dat maakte de club uit Milaan bekend op X. Inter speelt zaterdagavond de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain met rouwbanden.
6 uur geledenJEDDAH (ANP/RTR) - Steven Bergwijn heeft met zijn club Al-Ittihad het bekertoernooi van Saudi-Arabië gewonnen. Mede dankzij twee doelpunten van de Fransman Karim Benzema won Al-Ittihad in de finale met 3-1 van Al-Qadsiah. Bergwijn gaf de assist bij diens eerste treffer.
10 uur geleden