Tottenham Hotspur laadt zich op voor uitduel met Vitesse
NEWCASTLE (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de aanloop naar de uitwedstrijd tegen Vitesse in de Conference League (donderdag) een overwinning behaald in de Premier League. Het uitduel met laagvlieger Newcastle United eindigde in 2-3. De treffers van de bezoekers uit Londen kwamen voor de rust op naam van Tanguy N'Dombele, Harry Kane en Son Heung-min.
Voor Kane was het pas zijn eerste goal in deze competitie. Hij was vorig seizoen topscorer van de Premier League met 23 doelpunten. Bij de Spurs bleef Steven Bergwijn op de bank.
Newcastle beëindigde het duel met tien man na de tweede gele kaart voor invaller Jonjo Shelvey in de 83e minuut. Callum Wilson had namens de thuisclub al in de 2e minuut de score geopend. Door een eigen doelpunt van Eric Dier in de voorlaatste minuut werd het nog even spannend op St James' Park, maar Tottenham hield stand tegen tien man.
De arbitrage moest het duel vlak voor de rust onderbreken, omdat iemand in het publiek onwel was geworden. Na een pauze van ruim een kwartier keerden beide ploegen terug op het veld om de eerste helft af te ronden. Volgens Newcastle is de getroffen toeschouwer in een stabiele toestand naar het ziekenhuis gebracht.
De Spurs staan met 15 punten, en een opvallend negatief doelsaldo (9-12), op de vijfde plek. Newcastle bezet met slechts 3 punten de voorlaatste plaats.
Voor trainer Steve Bruce van Newcastle was het een speciaal duel. Het was voor de 60-jarige Brit zijn duizendste wedstrijd als coach in het Engelse profvoetbal. Na de recente overname van de club door het Saudische investeringsfonds Public Investment Fund leken zijn dagen in Newcastle geteld, maar vooralsnog mag hij in functie blijven van de nieuwe directieleden. De Britse media houden niettemin nog steeds rekening met een snel vertrek van Bruce.
Meer uit Voetbal
KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
19 minuten geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
13 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
13 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
13 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
15 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
15 uur geleden