Tottenham Hotspur laadt zich op voor uitduel met Vitesse
NEWCASTLE (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de aanloop naar de uitwedstrijd tegen Vitesse in de Conference League (donderdag) een overwinning behaald in de Premier League. Het uitduel met laagvlieger Newcastle United eindigde in 2-3. De treffers van de bezoekers uit Londen kwamen voor de rust op naam van Tanguy N'Dombele, Harry Kane en Son Heung-min.
Voor Kane was het pas zijn eerste goal in deze competitie. Hij was vorig seizoen topscorer van de Premier League met 23 doelpunten. Bij de Spurs bleef Steven Bergwijn op de bank.
Newcastle beëindigde het duel met tien man na de tweede gele kaart voor invaller Jonjo Shelvey in de 83e minuut. Callum Wilson had namens de thuisclub al in de 2e minuut de score geopend. Door een eigen doelpunt van Eric Dier in de voorlaatste minuut werd het nog even spannend op St James' Park, maar Tottenham hield stand tegen tien man.
De arbitrage moest het duel vlak voor de rust onderbreken, omdat iemand in het publiek onwel was geworden. Na een pauze van ruim een kwartier keerden beide ploegen terug op het veld om de eerste helft af te ronden. Volgens Newcastle is de getroffen toeschouwer in een stabiele toestand naar het ziekenhuis gebracht.
De Spurs staan met 15 punten, en een opvallend negatief doelsaldo (9-12), op de vijfde plek. Newcastle bezet met slechts 3 punten de voorlaatste plaats.
Voor trainer Steve Bruce van Newcastle was het een speciaal duel. Het was voor de 60-jarige Brit zijn duizendste wedstrijd als coach in het Engelse profvoetbal. Na de recente overname van de club door het Saudische investeringsfonds Public Investment Fund leken zijn dagen in Newcastle geteld, maar vooralsnog mag hij in functie blijven van de nieuwe directieleden. De Britse media houden niettemin nog steeds rekening met een snel vertrek van Bruce.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
4 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
13 uur geleden