Tottenham Hotspur herstelt zich na snelle tegentreffer van Chong
LONDEN (ANP) - Son Heung-min heeft Tottenham Hotspur aan een zwaarbevochten thuiszege op Luton Town geholpen. De spits tekende in de 86e minuut voor het winnende doelpunt (2-1).
Zo deden de Spurs alsnog goede zaken in de race voor een ticket voor de nieuwe editie van de Champions League, waaraan minimaal vier Engelse ploegen mogen deelnemen. Tottenham staat vijfde, met 3 punten minder dan Aston Villa dat wel een duel meer heeft gespeeld. Aston Villa won het thuisduel met Wolverhampton Wanderers (2-0). Moussa Diaby opende de score en bereidde het tweede doelpunt van Ezri Konsa voor.
De Nederlander Tahith Chong opende al in de derde minuut de score voor Luton Town. Tottenham Hotspur kwam in de 51e minuut op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Issa Kaboré. Micky van de Ven zat de hele wedstrijd op de bank bij Tottenham. De verdediger is hersteld van een hamstringblessure die hem de oefenduels van het Nederlands elftal met Schotland en Duitsland kostte.
Nieuwe wanprestatie Chelsea
Chelsea leverde een nieuwe wanprestatie in het thuisduel met Burnley (2-2). Cole Palmer maakte beide doelpunten voor de gevallen topclub, die op de elfde plaats van de Premier League staat. Burnley, de nummer voorlaatst van de ranglijst, speelde ruim een helft met een man minder. Lorenz Assignon kreeg in de veertigste minuut zijn tweede gele kaart van de wedstrijd.
Gustavo Hamer speelde met Sheffield United gelijk tegen Fulham (3-3). Hij bereidde een van de twee doelpunten van zijn ploeggenoot Ben Brereton voor. Kenny Tete mocht in de slotfase invallen bij Fulham. Justin Kluivert won met Bournemouth van Everton (2-1). Verdediger Seamus Coleman van Everton maakte onbedoeld het beslissende doelpunt. Hij passeerde in blessuretijd zijn eigen doelman. Kluivert had een basisplaats en werd in de 73e minuut gewisseld.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
9 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
12 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
12 uur geleden