Tottenham Hotspur en Rangers FC naar groepsfase EL
DEN HAAG (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich overtuigend geplaatst voor de groepsfase van de Europa League. De Londense ploeg versloeg in de play-offs op eigen veld Maccabi Haifa met ruime cijfers: 7-2. Bij de rust leidde de thuisclub al met 4-1.
Harry Kane, Lucas Moura, met een assist van Steven Bergwijn en Giovani Lo Celso (twee) brachten in de eerste helft de treffers van de Spurs op hun naam. Voor de bezoekers kwam de Nederlandse aanvaller Tjaronn Chery op fraaie wijze tot scoren (1-1). Na de pauze voerden Kane (twee) en invaller Dele Alli de score verder op.
Rangers, dat Willem II in de derde voorronde uitschakelde, plaatste zich ten koste van Galatasaray voor de groepsfase: 2-1. Bij de bezoekers ging aanvaller Ryan Babel in de 65e minuut naar de kant. Ploeggenoot Ryan Donk bleef op de bank.
Spits Ricky van Wolfswinkel werd met FC Basel op eigen veld door CSKA Sofia uitgeschakeld: 1-3. Ook Wout Weghorst redde het niet met VfL Wolfsburg: 2-1 bij AEK in Griekenland.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
4 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
6 uur geleden