Tottenham Hotspur en Rangers FC naar groepsfase EL
DEN HAAG (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich overtuigend geplaatst voor de groepsfase van de Europa League. De Londense ploeg versloeg in de play-offs op eigen veld Maccabi Haifa met ruime cijfers: 7-2. Bij de rust leidde de thuisclub al met 4-1.
Harry Kane, Lucas Moura, met een assist van Steven Bergwijn en Giovani Lo Celso (twee) brachten in de eerste helft de treffers van de Spurs op hun naam. Voor de bezoekers kwam de Nederlandse aanvaller Tjaronn Chery op fraaie wijze tot scoren (1-1). Na de pauze voerden Kane (twee) en invaller Dele Alli de score verder op.
Rangers, dat Willem II in de derde voorronde uitschakelde, plaatste zich ten koste van Galatasaray voor de groepsfase: 2-1. Bij de bezoekers ging aanvaller Ryan Babel in de 65e minuut naar de kant. Ploeggenoot Ryan Donk bleef op de bank.
Spits Ricky van Wolfswinkel werd met FC Basel op eigen veld door CSKA Sofia uitgeschakeld: 1-3. Ook Wout Weghorst redde het niet met VfL Wolfsburg: 2-1 bij AEK in Griekenland.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
2 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
3 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
6 uur geleden