Tottenham Hotspur duwt Chelsea verder in de problemen
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de zorgen van Chelsea verder vergroot. De nummer 4 van de ranglijst was met 2-0 te sterk voor de ploeg van de onder vuur liggende coach Graham Potter.
Met de zege komt Tottenham op 45 punten, 12 punten minder dan koploper Arsenal. De Noord-Londense rivaal heeft bovendien een wedstrijd minder gespeeld. Chelsea, dat nog altijd maar één wedstrijd in 2023 heeft gewonnen, staat op de tiende plaats met 31 punten.
Ondanks de slechte reeks namen de bezoekers het initiatief gedurende de openingsfase. Chelsea, waar Cristian Stellini opnieuw de afwezige hoofdcoach Antonio Conte verving, wist echter amper kansen te creëren. Tottenham kwam in de eerste helft het dichtst bij een doelpunt, maar een schot van Pierre-Emile Højbjerg raakte de paal.
Opstootje
Chelsea-middenvelder Hakim Ziyech ontsnapte vlak voor rust. De oud-Ajacied kreeg rood na het uitdelen van een tik bij een opstootje, maar de scheidsrechter besloot de kaart terug te draaien na het bekijken van de beelden. De blijdschap van Chelsea bleek van korte duur, nadat Spurs-middenvelder Oliver Skipp 20 seconden na rust de score had geopend met een fraai schot van afstand, 1-0.
Tottenham, dat de Nederlander Arnaut Danjuma op de bank liet, kwam na de openingstreffer zelden in gevaar. De thuisploeg besliste vervolgens de wedstrijd tien minuten voor tijd. Een corner van Heung-min Son viel via het hoofd van Eric Dier voor de voeten van Harry Kane en de clubtopscorer werkte eenvoudig binnen, 2-0.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
6 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
20 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geleden