Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tottenham Hotspur duwt Chelsea verder in de problemen

Tottenham Hotspur duwt Chelsea verder in de problemen

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de zorgen van Chelsea verder vergroot. De nummer 4 van de ranglijst was met 2-0 te sterk voor de ploeg van de onder vuur liggende coach Graham Potter.

Met de zege komt Tottenham op 45 punten, 12 punten minder dan koploper Arsenal. De Noord-Londense rivaal heeft bovendien een wedstrijd minder gespeeld. Chelsea, dat nog altijd maar één wedstrijd in 2023 heeft gewonnen, staat op de tiende plaats met 31 punten.

Ondanks de slechte reeks namen de bezoekers het initiatief gedurende de openingsfase. Chelsea, waar Cristian Stellini opnieuw de afwezige hoofdcoach Antonio Conte verving, wist echter amper kansen te creëren. Tottenham kwam in de eerste helft het dichtst bij een doelpunt, maar een schot van Pierre-Emile Højbjerg raakte de paal.

Opstootje

Chelsea-middenvelder Hakim Ziyech ontsnapte vlak voor rust. De oud-Ajacied kreeg rood na het uitdelen van een tik bij een opstootje, maar de scheidsrechter besloot de kaart terug te draaien na het bekijken van de beelden. De blijdschap van Chelsea bleek van korte duur, nadat Spurs-middenvelder Oliver Skipp 20 seconden na rust de score had geopend met een fraai schot van afstand, 1-0.

Tottenham, dat de Nederlander Arnaut Danjuma op de bank liet, kwam na de openingstreffer zelden in gevaar. De thuisploeg besliste vervolgens de wedstrijd tien minuten voor tijd. Een corner van Heung-min Son viel via het hoofd van Eric Dier voor de voeten van Harry Kane en de clubtopscorer werkte eenvoudig binnen, 2-0.

Meer uit Voetbal

Oranje wil na 3,5 jaar met Marokko weer topploeg verslaan

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal moet een grootse prestatie leveren als het ten koste van Marokko de achtste finales van het WK wil bereiken. Oranje won sinds de terugkeer van Ronald Koeman als bondscoach begin 2023 geen enkele keer van een landenploeg uit de top 25 van de wereldranglijst. Na de 2-2 in het eerste WK-duel met Japan staat de teller op acht nederlagen en zes gelijke spelen.

22 minuten geleden
Ajax neemt afscheid van Jong Ajax-trainer Nuijten

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van trainer Paul Nuijten. Het contract van de trainer liep bij Ajax nog tot en met 30 juni 2027, maar is in goed onderling overleg per direct beëindigd, meldt de Amsterdamse club.

59 minuten geleden
Middenvelder Timber traint aangepast bij het Nederlands elftal

KANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft niet de volledige training met het Nederlands elftal afgewerkt. De middenvelder liep eerder dit WK tijdens een training een hersenschudding op en miste daardoor de tweede groepswedstrijd tegen Zweden. Na overleg met de medische staf is besloten om hem af en toe een aangepast programma te laten afwerken.

1 uur geleden
Oranje werkt met complete groep toe naar duel met Marokko

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is met een complete selectie de voorbereiding begonnen op de wedstrijd tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap. Een dag na de zege van 3-1 op Tunesië verscheen bondscoach Ronald Koeman vrijdag met al zijn 26 spelers op het veld van KC Current in Kansas City.

2 uur geleden
KNVB mag amateurcompetities op zaterdag en zondag samenvoegen

UTRECHT (ANP) - De KNVB mag vanaf het komende seizoen ook de competities van de op zaterdag en op zondag voetballende teams in de tweede en derde klasse samenvoegen. Dat probeerden acht op zondag spelende clubs nog voor de start te voorkomen via een voorzieningenrechter, maar die wijst hun bezwaren van de hand.

2 uur geleden
Sparta neemt aanvaller Nieuwenhuijs definitief over van NEC

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft Luc Nieuwenhuijs definitief overgenomen van NEC. De Rotterdammers huurden de 19-jarige aanvaller het afgelopen halfjaar al van de club uit Nijmegen. Nieuwenhuijs heeft bij Sparta een contract tot medio 2028 getekend, met een optie voor een extra jaar.

2 uur geleden
Oranjebus bij WK voor rit van 1800 kilometer op weg naar Mexico

KANSAS CITY (ANP) - De bus die de Nederlandse supporters op het wereldkampioenschap voetbal voorgaat bij de zogenoemde 'fanwalk' op de dag van een wedstrijd van Oranje, is vrijdag vanuit de Verenigde Staten vertrokken naar Mexico. Het Nederlands elftal speelt daar in de nacht van maandag op dinsdag om 03.00 uur Nederlandse tijd in het Monterrey Stadium in Guadalupe tegen Marokko in de zestiende finales.

3 uur geleden