Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tottenham Hotspur duwt Chelsea verder in de problemen

Tottenham Hotspur duwt Chelsea verder in de problemen

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de zorgen van Chelsea verder vergroot. De nummer 4 van de ranglijst was met 2-0 te sterk voor de ploeg van de onder vuur liggende coach Graham Potter.

Met de zege komt Tottenham op 45 punten, 12 punten minder dan koploper Arsenal. De Noord-Londense rivaal heeft bovendien een wedstrijd minder gespeeld. Chelsea, dat nog altijd maar één wedstrijd in 2023 heeft gewonnen, staat op de tiende plaats met 31 punten.

Ondanks de slechte reeks namen de bezoekers het initiatief gedurende de openingsfase. Chelsea, waar Cristian Stellini opnieuw de afwezige hoofdcoach Antonio Conte verving, wist echter amper kansen te creëren. Tottenham kwam in de eerste helft het dichtst bij een doelpunt, maar een schot van Pierre-Emile Højbjerg raakte de paal.

Opstootje

Chelsea-middenvelder Hakim Ziyech ontsnapte vlak voor rust. De oud-Ajacied kreeg rood na het uitdelen van een tik bij een opstootje, maar de scheidsrechter besloot de kaart terug te draaien na het bekijken van de beelden. De blijdschap van Chelsea bleek van korte duur, nadat Spurs-middenvelder Oliver Skipp 20 seconden na rust de score had geopend met een fraai schot van afstand, 1-0.

Tottenham, dat de Nederlander Arnaut Danjuma op de bank liet, kwam na de openingstreffer zelden in gevaar. De thuisploeg besliste vervolgens de wedstrijd tien minuten voor tijd. Een corner van Heung-min Son viel via het hoofd van Eric Dier voor de voeten van Harry Kane en de clubtopscorer werkte eenvoudig binnen, 2-0.

Meer uit Voetbal

Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

2 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

2 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

3 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

3 uur geleden
Feyenoord ontslaat trainer Van Persie na ruim een jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.

4 uur geleden
Deen Eriksen zakt weer in elkaar op het veld, maar maakt het goed

ODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.

4 uur geleden
Braziliaan Wesley mist WK door blessure, Ederson vervangt hem

NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.

5 uur geleden