Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tottenham Hotspur draait loonmaatregelen personeel terug

Tottenham Hotspur draait loonmaatregelen personeel terug

LONDEN (ANP) - In navolging van Liverpool heeft ook Tottenham Hotspur onder druk van de publieke opinie besloten om toch niet aan te kloppen bij het noodfonds van de Engelse overheid. De voetbalclub uit de Premier League kondigde eind vorige maand aan dat 550 medewerkers in de maanden april en mei 20 procent minder salaris zouden krijgen. Tottenham heeft die maatregel nu teruggedraaid.

"Alle medewerkers krijgen in april en mei 100 procent salaris, of ze nu fulltime of parttime werken of dat ze met verlof zijn gestuurd", meldt de club die vorig jaar nog de finale van de Champions League haalde. "Alleen het bestuur krijgt minder salaris."

Voorzitter Daniel Levy zei twee weken geleden dat hij eventueel een beroep wil gaan doen op het noodfonds van de overheid waarmee werkgelegenheid kan worden behouden. Dat kwam hem echter op veel kritiek te staan, ook van zijn eigen supporters. Tottenham Hotspur, de club van Steven Bergwijn en reservekeeper Michel Vorm, behoort tot de top tien van clubs in de wereld met de hoogste omzet.

Extra hard

"De kritiek die we hebben gekregen, kwam extra hard aan vanwege al het goede werk dat we doen, vooral lokaal", zei Levy maandag. "Het was als bestuurders van deze club nooit onze bedoeling om iets anders te doen dan ervoor te zorgen dat banen beschermd zouden zijn, terwijl we als club zo goed mogelijk door deze onzekere periode proberen te komen. Het spijt ons dat hierdoor zorgen zijn ontstaan. We gaan van alles doen om ervoor te zorgen dat de fans trots op hun club zijn."

Zo fungeert het nieuwe stadion van de Spurs de komende weken als de plek waar medewerkers van de nationale gezondheidszorg (NHS) en hun families getest kunnen worden op het coronavirus. Diverse ruimtes in het stadion zijn daarvoor omgebouwd. De Premier League ligt tot nader order stil. De organisatie hoopt dit seizoen wel nog te kunnen uitspelen.

Meer uit Voetbal

Van Bommel: met een beetje geluk had België het WK kunnen winnen

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."

1 uur geleden
Dumfries, Aké en Gakpo reserve-aanvoerders Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.

3 uur geleden
UEFA-voorzitter Čeferin: geschonden vertrouwen niet teruggekeerd

OEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.

3 uur geleden
Geprikkelde Van Dijk voelt te weinig waardering bij Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.

3 uur geleden
Verdediger Timber inzetbaar voor Oranje tegen Duitsland

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.

3 uur geleden
Minuut stilte bij Nederland - Duitsland voor Bartina Koeman

ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.

17 uur geleden
Casparij en City beginnen Champions League met 2-2 bij Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.

18 uur geleden