Tottenham Hotspur bereikt halve finale Europa League
FRANKFURT (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de halve finales bereikt van de Europa League. De Engelse club van coach Ange Postecoglou won met 1-0 bij Eintracht Frankfurt. De eerste wedstrijd in Londen was in 1-1 geëindigd.
Eintracht zag al vroeg in de wedstrijd voormalig PSV'er Mario Götze uitvallen die naar een spier in zijn bovenbeen greep. Aan de andere kant kwam James Maddison na een kopbal op doel in botsing met keeper Kauã Santos. Scheidsrechter Davide Massa wees na het bekijken van de beelden naar de stip en Dominic Solanke schoot vanaf 11 meter raak. Maddison moest kort daarna alsnog worden gewisseld als gevolg van de botsing.
In de tweede helft kregen de Spurs, waar Micky van de Ven de hele wedstrijd speelde, enkele kansen op de 2-0, maar verzuimden verder uit te lopen. In de slotfase was Eintracht meerdere keren dicht bij de gelijkmaker, via Farès Chaïbi en met name Rasmus Kristensen die een inzet voorlangs zag gaan.
In de halve finale nemen de Spurs het op tegen FK Bodø/Glimt. De Noorse club won met strafschoppen van Lazio, nadat de club uit Rome in de reguliere speeltijd de 2-0-achterstand uit de eerste wedstrijd in Noorwegen goed had gemaakt.
Valentín Castellanos opende de score voor Lazio en diep in de extra tijd dwong invaller Tijjani Noslin met een intikker een verlenging af. Daarin zette Boulaye Dia de Italianen op voorsprong, maar Andreas Helmersen zorgde met een kopbal voor de 3-1, waardoor strafschoppen nodig waren. Daarin misten Jens Petter Hauge en Patrick Berg voor Bodø, maar voor Lazio misten er drie spelers: Loum Tchaouna, Noslin en Castellanos.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
59 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
6 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
20 uur geleden