
Tottenham boekt tegen Newcastle eerste zege in anderhalve maand
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft na anderhalve maand eindelijk weer een wedstrijd gewonnen in de Premier League. Op eigen veld hielp aanvoerder Son Heung-min de Spurs met een treffer en twee assists langs nummer 7 Newcastle United: 4-1.
De geblesseerde verdediger Micky van de Ven ontbreekt nog altijd bij Tottenham, net als zijn collega-international Sven Botman bij Newcastle. Spurs-verdediger Ben Davies voorkwam met een knappe sliding dat de Zweed Alexander Isak de bal in een leeg doel kon tikken. Newcastle was de betere ploeg in de openingsfase.
In de loop van de eerste helft werd de thuisploeg beter. Met een lage voorzet stond de Zuid-Koreaan Son in de 26e minuut aan de basis van de 1-0 van Iyenoma Udogie uit Italië. 12 minuten later zette Son rechtsback Kieran Trippier te kijk met een schaarbeweging, waarna de Braziliaan Richarlison zijn lage voorzet promoveerde tot een doelpunt.
Newcastle begon beter aan de tweede helft, maar kreeg na een uur een derde treffer tegen. Richarlison rondde af na een lange bal. Son benutte in de slotfase een strafschop, voordat de Braziliaan Joelinton de eindstand bepaalde.
Newcastle, de nummer 4 van vorig seizoen, staat teleurstellend zevende. Tottenham is de nummer 5, op 7 punten van koploper Liverpool.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - Spanje staat zondag in de finale van de Nations League. Bij de laatste vier werd Frankrijk in een doelpuntrijke wedstrijd met 5-4 verslagen. In de eindstrijd in München wacht een duel met Portugal, dat woensdag met 2-1 te sterk was voor gastland Duitsland.
3 uur geledenRIFFA (ANP) - Door de 0-2-nederlaag van Bahrein in het thuisduel met Saudi-Arabië is Indonesië zeker van plaatsing voor de vierde ronde van de Aziatische WK-kwalificatiereeks. De ploeg van bondscoach Patrick Kluivert won eerder op de dag met 1-0 van China en eindigt in groep C als nummer 3 of 4.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Cristian Chivu wordt de nieuwe trainer van Internazionale. Volgens veel Italiaanse media zet de oud-verdediger van onder meer Ajax snel zijn handtekening onder een tweejarig contract.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dies Janse heeft zijn contract bij Ajax verlengd. De negentienjarige verdediger heeft zich tot medio 2029 aan de club uit Amsterdam verbonden.
7 uur geledenJAKARTA (ANP) - De voetballers van Indonesië houden uitzicht op deelname aan het WK van volgend jaar. De ploeg van bondscoach Patrick Kluivert versloeg China met 1-0 en verzekerde zich daarmee vrijwel zeker als nummer 3 of 4 in groep C van plaatsing voor de vierde ronde van de Aziatische kwalificatiereeks. Als Bahrein later op de dag niet wint van Saudi-Arabië, is de klassering een feit.
8 uur geledenBURTON UPON TRENT (ANP/RTR) - Bondscoach Sarina Wiegman kan beschikken over Chelsea-spits Lauren James tijdens het EK in Zwitserland volgende maand. De 23-jarige aanvalster keert terug in de definitieve selectie na een afwezigheid van twee maanden door een hamstringblessure. Verder heeft Wiegman gekozen voor dezelfde namen als in de afgelopen interlandperiode.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Voetballers Nemanja Matic (Olympique Lyonnais) en Ahmed Hassan (Le Havre) zijn voor twee wedstrijden geschorst. De tuchtcommissie van de Franse voetbalbond neemt het duo kwalijk dat ze op 17 mei een kleine regenboogvlag op hun shirt hadden afgeplakt. De hoogste Franse competitie Ligue 1 hield op die dag een actie tegen homofobie.
11 uur geleden