Tottenham boekt tegen Newcastle eerste zege in anderhalve maand
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft na anderhalve maand eindelijk weer een wedstrijd gewonnen in de Premier League. Op eigen veld hielp aanvoerder Son Heung-min de Spurs met een treffer en twee assists langs nummer 7 Newcastle United: 4-1.
De geblesseerde verdediger Micky van de Ven ontbreekt nog altijd bij Tottenham, net als zijn collega-international Sven Botman bij Newcastle. Spurs-verdediger Ben Davies voorkwam met een knappe sliding dat de Zweed Alexander Isak de bal in een leeg doel kon tikken. Newcastle was de betere ploeg in de openingsfase.
In de loop van de eerste helft werd de thuisploeg beter. Met een lage voorzet stond de Zuid-Koreaan Son in de 26e minuut aan de basis van de 1-0 van Iyenoma Udogie uit Italië. 12 minuten later zette Son rechtsback Kieran Trippier te kijk met een schaarbeweging, waarna de Braziliaan Richarlison zijn lage voorzet promoveerde tot een doelpunt.
Newcastle begon beter aan de tweede helft, maar kreeg na een uur een derde treffer tegen. Richarlison rondde af na een lange bal. Son benutte in de slotfase een strafschop, voordat de Braziliaan Joelinton de eindstand bepaalde.
Newcastle, de nummer 4 van vorig seizoen, staat teleurstellend zevende. Tottenham is de nummer 5, op 7 punten van koploper Liverpool.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
1 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
13 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
14 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
16 uur geleden