TotalEnergies wil praten over Franse lonen temidden van staking
PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies wil deze maand al praten over de lonen van zijn Franse personeel. Dat heeft het bedrijf zondag bekendgemaakt. De loononderhandelingen stonden eigenlijk pas voor november gepland, maar onder aanvoering van vakbond CGT staakt het personeel van TotalEnergies al bijna twee weken. Daarbij worden raffinaderijen getroffen. Ook branchegenoot ExxonMobil heeft daar last van, maar dat bedrijf reageerde nog niet op de stakingen.
TotalEnergies wil wel dat de stakingen ophouden nu het bedrijf heeft toegezegd eerder te gaan praten. "TotalEnergies roept iedereen op om zich verantwoordelijk te gedragen, zodat het bedrijf het Franse volk onder de best mogelijke omstandigheden kan bevoorraden", valt te lezen in een verklaring. Door de stakingen draaien vier raffinaderijen van TotalEnergies en ExxonMobil niet op volle capaciteit en dat leidt tot brandstoftekorten bij meer dan één op de vijf tankstations in het land.
Van die tekorten hebben niet alleen Fransen last, maar ook toeristen en transportbedrijven. De ANWB meldde dit weekend al dat tientallen Nederlanders in Frankrijk zonder brandstof zijn komen te zitten. Met name in het noorden van het land en langs de Route du Soleil gebeurt dat. De ANWB raadt mensen aan om met een volle tank de grens naar Frankrijk over te steken.
TotalEnergies had ook in België te maken met acties. Daar werd de toegang tot meerdere raffinaderijen van zaterdag tot zondagmiddag geblokkeerd door milieuactivisten. TotalEnergies laat echter weten dat die blokkade geen gevolgen heeft. Omdat de actie was aangekondigd heeft het bedrijf voorzorgsmaatregelen kunnen treffen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omhoog na het gemengde slot een dag eerder. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in december in de Verenigde Staten 50.000 banen zijn bijgekomen. Dat was wat minder dan verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een grote rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Coolblue verplicht zijn fietsbezorgers in Nederland met een helm op te fietsen, na de val van topman Pieter Zwart. Dat meldt een woordvoerder. Voor fietsbezorgers in België en Duitsland van de elektronicaketen was het al verplicht.
4 uur geleden