Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TotalEnergies wil praten over Franse lonen temidden van staking

TotalEnergies wil praten over Franse lonen temidden van staking

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies wil deze maand al praten over de lonen van zijn Franse personeel. Dat heeft het bedrijf zondag bekendgemaakt. De loononderhandelingen stonden eigenlijk pas voor november gepland, maar onder aanvoering van vakbond CGT staakt het personeel van TotalEnergies al bijna twee weken. Daarbij worden raffinaderijen getroffen. Ook branchegenoot ExxonMobil heeft daar last van, maar dat bedrijf reageerde nog niet op de stakingen.

TotalEnergies wil wel dat de stakingen ophouden nu het bedrijf heeft toegezegd eerder te gaan praten. "TotalEnergies roept iedereen op om zich verantwoordelijk te gedragen, zodat het bedrijf het Franse volk onder de best mogelijke omstandigheden kan bevoorraden", valt te lezen in een verklaring. Door de stakingen draaien vier raffinaderijen van TotalEnergies en ExxonMobil niet op volle capaciteit en dat leidt tot brandstoftekorten bij meer dan één op de vijf tankstations in het land.

Van die tekorten hebben niet alleen Fransen last, maar ook toeristen en transportbedrijven. De ANWB meldde dit weekend al dat tientallen Nederlanders in Frankrijk zonder brandstof zijn komen te zitten. Met name in het noorden van het land en langs de Route du Soleil gebeurt dat. De ANWB raadt mensen aan om met een volle tank de grens naar Frankrijk over te steken.

TotalEnergies had ook in België te maken met acties. Daar werd de toegang tot meerdere raffinaderijen van zaterdag tot zondagmiddag geblokkeerd door milieuactivisten. TotalEnergies laat echter weten dat die blokkade geen gevolgen heeft. Omdat de actie was aangekondigd heeft het bedrijf voorzorgsmaatregelen kunnen treffen.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

1 uur geleden
Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

1 uur geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

2 uur geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

2 uur geleden
Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

3 uur geleden
Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

4 uur geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

5 uur geleden