TotalEnergies wil praten over Franse lonen temidden van staking
PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies wil deze maand al praten over de lonen van zijn Franse personeel. Dat heeft het bedrijf zondag bekendgemaakt. De loononderhandelingen stonden eigenlijk pas voor november gepland, maar onder aanvoering van vakbond CGT staakt het personeel van TotalEnergies al bijna twee weken. Daarbij worden raffinaderijen getroffen. Ook branchegenoot ExxonMobil heeft daar last van, maar dat bedrijf reageerde nog niet op de stakingen.
TotalEnergies wil wel dat de stakingen ophouden nu het bedrijf heeft toegezegd eerder te gaan praten. "TotalEnergies roept iedereen op om zich verantwoordelijk te gedragen, zodat het bedrijf het Franse volk onder de best mogelijke omstandigheden kan bevoorraden", valt te lezen in een verklaring. Door de stakingen draaien vier raffinaderijen van TotalEnergies en ExxonMobil niet op volle capaciteit en dat leidt tot brandstoftekorten bij meer dan één op de vijf tankstations in het land.
Van die tekorten hebben niet alleen Fransen last, maar ook toeristen en transportbedrijven. De ANWB meldde dit weekend al dat tientallen Nederlanders in Frankrijk zonder brandstof zijn komen te zitten. Met name in het noorden van het land en langs de Route du Soleil gebeurt dat. De ANWB raadt mensen aan om met een volle tank de grens naar Frankrijk over te steken.
TotalEnergies had ook in België te maken met acties. Daar werd de toegang tot meerdere raffinaderijen van zaterdag tot zondagmiddag geblokkeerd door milieuactivisten. TotalEnergies laat echter weten dat die blokkade geen gevolgen heeft. Omdat de actie was aangekondigd heeft het bedrijf voorzorgsmaatregelen kunnen treffen.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat het hoofdkantoor van de voedingsmiddelendivisie van Unilever in Nederland blijft na de overname van de tak door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat laat minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert weten in een reactie.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Ook persoonlijke gegevens van klanten van de boekingswebsites Vacanceselect en Eurocamp zijn buitgemaakt bij het datalek waardoor klanten van vakantieaanbieder Roan zijn getroffen. Dat melden beide aanbieders op hun websites. Volgens hen zijn daarbij voor- en achternamen, e-mailadressen, telefoonnummers en boekingsgegevens als bestemming en aankomst- en vertrekdata gelekt.
1 uur geledenHUNT VALLEY (ANP) - Unilever heeft een akkoord bereikt over de overname van een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigen de bedrijven. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek van het Openbaar Ministerie naar mogelijke tekortkomingen in het bestrijden van witwassen bij Rabobank beslaat een langere periode dan eerder gedacht. De bank heeft dossiers moeten overleggen die lopen tot het heden, blijkt uit een tussenuitspraak van de rechtbank in Amsterdam. Het OM meldde vorig jaar nog dat het onderzoek zich richtte op de periode van 2016 tot eind 2021.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Willie Walsh, de topman van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA, wordt de opvolger van Pieter Elbers bij de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat maakte IndiGo-moederbedrijf InterGlobe Aviation dinsdag bekend.
2 uur geleden