Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TotalEnergies verlaagt investeringen door Britse belasting

TotalEnergies verlaagt investeringen door Britse belasting

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat volgend jaar een kwart minder investeren in het Britse deel van de Noordzee dan het eerder van plan was. Het bedrijf reageert daarmee op plannen voor een extra belasting op hoge winsten in de energiesector. Die belasting wordt verhoogd van 25 procent naar 35 procent.

TotalEnergies laat weten de gevolgen van die verhoging te evalueren. Zeker is al wel dat het bedrijf circa 100 miljoen pond minder investeert. Omgerekend is dat ongeveer 117 miljoen euro.

De Fransen zijn niet de enige die niet blij zijn met de stap van de Britse regering. Shell heeft al eerder laten weten investeringen van in totaal 25 miljard pond te heroverwegen.

Behalve een extra belasting voor olie- en gasbedrijven komt er ook een belasting van 45 procent op de hoge winsten voor bedrijven die kernenergie, groene energie of energie uit biomassa leveren. Desondanks gaf Iberdrola, een van de grootste leveranciers van groene energie, aan zijn investeringen juist op te voeren.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

14 minuten geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

1 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

3 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

5 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

5 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

7 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

8 uur geleden