TotalEnergies verkoopt alle tankstations in Nederland en Duitsland
PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies verkoopt al zijn tankstations in Nederland en Duitsland aan het Canadese bedrijf Couche-Tard, in totaal bijna 1600. De naam van TotalEnergies zal nog wel minstens vijf jaar lang te zien zijn, dat is zolang het olieconcern de stations van brandstof voorziet.
In totaal is er 3,1 miljard euro met de deal gemoeid. Daarin zijn ook tankstations in België en Luxemburg meegenomen, waar Couche-Tard 60 procent van de activiteiten overneemt.
De reden dat TotalEnergies de tankstations van de hand doet, komt onder meer door de klimaatdoelstellingen van de Europese Unie. Zo wordt vanaf 2035 de verkoop van nieuwe auto’s met een traditionele verbrandingsmotor aan banden gelegd. TotalEnergies merkte al dat de verkoop van brandstof terugliep, volgens het bedrijf vanwege het feit dat eigenaren van elektrische auto’s hun voertuigen thuis of op werk opladen.
Couche-Tard
Daarom deed TotalEnergies een beroep op Couche-Tard. Het Canadese bedrijf heeft namelijk ervaring met de exploitatie van winkels naast tankstations. Dat kan volgens TotalEnergies helpen om de tankstations van de toekomst om te vormen naar plekken waar mensen naartoe komen voor meer dan alleen brandstof.
Wat ook meespeelt is de doelstelling van TotalEnergies om de verkoop van aardolieproducten tegen 2030 met 30 procent te verminderen. Daarmee wil het bedrijf zijn koolstofuitstoot verminderen. In dat kader heeft TotalEnergies sinds 2015 al afstand gedaan van tankstations in Italië, Zwitserland en het Verenigd Koninkrijk.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn donderdag scherp in waarde gedaald nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangegeven dat er de komende weken zwaardere aanvallen op Iran zouden plaatsvinden. De belangrijkste digitale munt zakte 2,5 procent tot ongeveer 66.500 dollar (omgerekend 57.330 euro).
14 minuten geledenTOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
10 uur geleden