Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TotalEnergies stopt 'zo snel mogelijk' inkoop Russische olie

TotalEnergies stopt 'zo snel mogelijk' inkoop Russische olie

PARIJS (ANP) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies stopt zo snel mogelijk met het aankopen van olie en olieproducten uit Rusland. Het bedrijf kreeg de afgelopen weken veel kritiek omdat het zakelijke banden bleef onderhouden met het land dat eind februari Oekraïne binnenviel. De verslechterende situatie in het Oost-Europese land geeft volgens TotalEnergies aanleiding om geen nieuwe contracten meer af te sluiten voor de inkoop van Russische olie.

TotalEnergies verwacht zeker voor het einde van dit jaar van alle contracten voor Russische olie af te zijn. Het concern blijft nog wel gas kopen uit Rusland, dat voor Europa de belangrijkste leverancier is van aardgas.

Het bedrijf heeft ook minderheidsbelangen in enkele Russische bedrijven. Die willen de Fransen niet zomaar verkopen, omdat dit Russische investeerders zou bevoordelen. Het is door westerse sancties en Russische wetgeving lastig die aandelen aan partijen buiten Rusland te verkopen, licht het bedrijf toe op zijn website. Russische kopers kunnen juist profiteren doordat ze de belangen voor bodemprijzen in handen krijgen.

TotalEnergies is voor ongeveer 20 procent eigenaar van het lng-project Yamal LNG en aardgasproducent Novatek. Met dat laatste bedrijf werkt het Franse concern bovendien samen binnen TernefteGaz, een project voor de winning van aardgascondensaat. Ook heeft het bedrijf een belang 10 procent in een lng-project in het uiterste noorden van Rusland. TotalEnergies heeft besloten geen nieuw kapitaal meer te steken in projecten in Rusland en zijn laatste drie werknemers die nog in het land waren terug te halen.

Maandag besmeurden activisten het hoofdkantoor van TotalEnergies in Parijs omdat het bedrijf nog niet volledig uit Rusland was vertrokken. Branchegenoten als Shell, BP en ExxonMobil hadden zo'n vertrek al wel aangekondigd.

Meer uit Financieel

Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

39 minuten geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

3 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

4 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

5 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

6 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

6 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

9 uur geleden