Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TotalEnergies: schuldregels IMF belemmeren groenprojecten Afrika

TotalEnergies: schuldregels IMF belemmeren groenprojecten Afrika

PARIJS (ANP/RTR) - Investeringen in hernieuwbare energie in Afrika worden bemoeilijkt door onvoldoende garanties voor leningen van de overheid, zegt Patrick Pouyanné, topman van energieconcern TotalEnergies. Dat komt volgens hem door te strenge regels van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), die de schuldenlast van landen te zwaar zou laten meewegen bij investeringsbesluiten.

Pouyanné stelt dat elektriciteitsprojecten in Afrika momenteel lijden aan een solvabiliteitsprobleem. "Je loopt het risico niet betaald te worden", aldus de topman van het Franse olie- en gasconcern. Een ontwikkelaar van hernieuwbare energie die aan de Afrikaanse overheid om garanties vraagt, krijgt die niet. "De regeringen zullen je vertellen dat ze deze garanties niet kunnen geven, omdat het IMF zegt: geef ze niet, jullie hebben al een te hoge schuldenlast", stelt Pouyanné.

Het gevolg hiervan is dat TotalEnergies zich in Afrika voornamelijk bezighoudt met mijnbouwprojecten, een sector waarvan de Fransen weten dat ze betaald krijgen. Het concern heeft olie- en gasactiviteiten in dertig Afrikaanse landen en twee zonneparken in Egypte. Ook zijn er plannen voor een zonne-energie- en batterijopslagproject in Zuid-Afrika dat in 2025 af moet zijn.

Meer uit Financieel

TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

2 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

2 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

2 uur geleden
AEX sluit licht lager na aankondiging recordvrijgave oliereserves

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag iets lager gesloten. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de Iran-oorlog en de olieprijzen in de gaten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) maakte woensdag de strategische vrijgave van 400 miljoen vaten olie uit de noodreserves bekend, omdat door de oorlog vrijwel geen olietankers meer door de Straat van Hormuz varen en de olieprijzen flink zijn gestegen.

2 uur geleden
IATA: stijging vliegticketprijzen van 9 procent om hoge olieprijs

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De kosten van vliegtickets kunnen met 9 procent stijgen nu de brandstofprijzen scherp zijn gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt de topman van de International Air Transport Association (IATA) Willie Walsh.

4 uur geleden
Politie treedt op bij Brusselse vakbondsbetoging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.

5 uur geleden
KLM verhoogt ticketprijs van langeafstandsvluchten met 50 euro

SCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.

5 uur geleden