TotalEnergies: schuldregels IMF belemmeren groenprojecten Afrika
PARIJS (ANP/RTR) - Investeringen in hernieuwbare energie in Afrika worden bemoeilijkt door onvoldoende garanties voor leningen van de overheid, zegt Patrick Pouyanné, topman van energieconcern TotalEnergies. Dat komt volgens hem door te strenge regels van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), die de schuldenlast van landen te zwaar zou laten meewegen bij investeringsbesluiten.
Pouyanné stelt dat elektriciteitsprojecten in Afrika momenteel lijden aan een solvabiliteitsprobleem. "Je loopt het risico niet betaald te worden", aldus de topman van het Franse olie- en gasconcern. Een ontwikkelaar van hernieuwbare energie die aan de Afrikaanse overheid om garanties vraagt, krijgt die niet. "De regeringen zullen je vertellen dat ze deze garanties niet kunnen geven, omdat het IMF zegt: geef ze niet, jullie hebben al een te hoge schuldenlast", stelt Pouyanné.
Het gevolg hiervan is dat TotalEnergies zich in Afrika voornamelijk bezighoudt met mijnbouwprojecten, een sector waarvan de Fransen weten dat ze betaald krijgen. Het concern heeft olie- en gasactiviteiten in dertig Afrikaanse landen en twee zonneparken in Egypte. Ook zijn er plannen voor een zonne-energie- en batterijopslagproject in Zuid-Afrika dat in 2025 af moet zijn.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie is bezig met het opstellen van richtlijnen voor lidstaten voor het geval er een tekort aan vliegtuigbrandstof komt. Dat zei Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport).
13 minuten geledenMONACO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De Oekraïense miljardair Rinat Akhmetov heeft in Monaco een appartement van 471 miljoen euro gekocht. Dat blijkt uit kadastergegevens, ingezien door Bloomberg. Volgens het persbureau is dit de duurste woning die ooit verkocht is.
14 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het onvoltooide attractiepark Rivoli Rotterdam is dinsdag verkocht tijdens een onlineveiling. Het hoogste bod was 6,5 miljoen euro. Ondernemer Hennie van der Most heeft meer dan tien jaar gewerkt aan de bouw van het park aan de Doklaan in Rotterdam, waar eerder een vuilverbrandingsinstallatie stond. Maar de gemeenteraad besloot vorige week dat de eigenaar het terrein moest veilen en wil dat er betaalbare woningen komen.
19 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran is van plan om het binnenlandse luchtverkeer weer te hervatten. Daarmee zou er een einde komen aan meer dan vijftig dagen zonder vliegverkeer in het land.
51 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.
1 uur geledenBIELEFELD (ANP/DPA) - De Duitse kebabketen Krispy Kebab is niet te spreken over een nieuw product van de Amerikaanse fastfoodketen KFC met de naam Krispy Kebab. De oprichter van de keten zegt dat hij KFC heeft gevraagd te stoppen met het gebruik van de naam en overweegt juridische stappen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.
3 uur geleden