TotalEnergies schrijft miljarden af op Russisch gasproject
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies schrijft bijna 3,9 miljard euro af op een gasproject in Rusland. De onderneming neemt de last op een project in aanbouw voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) in het noorden van Rusland.
De aankondiging komt daags voor de bekendmaking van de kwartaalcijfers van het Franse concern. Het bedrijf zei dat strengere regels voor extra risico's zorgen bij de uitvoering van de werkzaamheden. Daarop is besloten per 31 maart een waardevermindering in de boeken te zetten. De afschrijving betekent volgens een woordvoerder het begin van een terugtrekking uit het Arctic LNG 2-gasproject.
TotalEnergies heeft anders dan andere olie- en gasbedrijven als BP en Shell niet toegezegd dat het Rusland zou verlaten. De onderneming bezit ongeveer een vijfde van de Russische gasproducent Novatek. Ook hebben de Fransen, rechtstreeks of via Novatek, grote belangen in Russische projecten op het gebied van lng. In totaal heeft het concern bijna 13 miljard dollar geïnvesteerd in deze Russische installaties, en het zei onlangs dat het het geen plannen heeft om ze te verkopen. Wel worden verdere investeringen stopgezet.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.
3 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.
5 uur geleden