Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TotalEnergies praat met vakbond CGT over staking raffinaderijen

TotalEnergies praat met vakbond CGT over staking raffinaderijen

PARIJS (ANP/RTR) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies heeft woensdag een ontmoeting met vertegenwoordigers van de linkse vakbond CGT om de situatie bij Franse raffinaderijen en een mogelijke opheffing van de blokkades te bespreken. Door stakingen, die worden gehouden om hogere lonen af te dwingen, zijn zes van de zeven raffinaderijen in Frankrijk lamgelegd. De acties, die de derde week ingaan, hebben geleid tot lege benzinestations in het land.

Nadat de Franse premier Elisabeth Borne eerder al had gedreigd noodbevoegdheden te gebruiken om essentiële arbeiders weer aan het werk te krijgen, kondigde de Franse regering woensdag aan het dwangbevel daadwerkelijk in te zetten. Het personeel van een brandstofdepot bij de raffinaderij van Gravenchon-Port-Jerome, die eigendom is van het Amerikaanse ExxonMobil, zal als eerste worden gedwongen om het werk te hervatten.

Een woordvoerder van de Franse regering verklaarde woensdag dat de wekenlange staking bij de raffinaderijen "ondraaglijk" is geworden voor de bevolking. Ook sloot hij niet uit dat het personeel van de raffinaderij in Duinkerken van TotalEnergies eveneens gedwongen zal worden om weer aan het werk te gaan.

CGT, dat de stakingen leidt, liet dinsdag al weten dat elk dwangbevel van de overheid om het personeel te dwingen weer aan het werk te gaan "onnodig en illegaal" zou zijn. De vakbond noemde de maatregel een "keuze van geweld" en dreigde "de deelname aan het overleg met de regering en bedrijfsleiders" op te schorten. CGT wil een loonsverhoging van 10 procent voor het personeel van TotalEnergies.

Meer uit Financieel

Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

45 minuten geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

1 uur geleden
Dieselprijs omlaag na G7-besluit over vrijgave dieselvoorraden

EINDHOVEN (ANP) - Automobilisten zijn aan de Nederlandse pomp zaterdag gemiddeld 1 cent minder kwijt voor een liter diesel. Daarmee laat de dieselprijs direct een daling zien na de aankondiging van een forse vrijgave van olie- en dieselvoorraden door landen van de G7.

2 uur geleden
Nieuw Russisch commissariaat voor oud-bondskanselier Schröder

MOSKOU (ANP/DPA) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder is toegetreden tot de raad van commissarissen van de Russische supermarktketen Hyperglobus. Eerder kreeg Schröder in het Westen veel kritiek op zijn banden met het Russische bedrijfsleven en president Vladimir Poetin.

2 uur geleden
Meer woningen te bezichtigen tijdens Open Huizen Dag

UTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.

4 uur geleden
President Duitse centrale bank: economie kan 1 procent groeien

ROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.

12 uur geleden
Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.

13 uur geleden