Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TotalEnergies: Europa moet met VS onderhandelen over gasgarantie

TotalEnergies: Europa moet met VS onderhandelen over gasgarantie

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Europese landen zouden met de Verenigde Staten moeten onderhandelen om te waarborgen dat de levering van Amerikaans vloeibaar aardgas (lng) gegarandeerd blijft. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies tijdens een toelichting op de resultaten.

Zijn opmerkingen komen op het moment dat de Amerikaanse president Donald Trump zware invoertarieven op Chinese importen heeft ingesteld, wat Beijing er dinsdag toe bracht een belasting van 15 procent op Amerikaans aardgas en 10 procent op Amerikaanse ruwe olie te heffen als vergelding.

"Wat gebeurt er als de Verenigde Staten plotseling besluiten minder te exporteren dan ze historisch gezien hebben gedaan? We mogen niet van een overmatige afhankelijkheid van Rusland doorschuiven naar een overmatige afhankelijkheid van een ander land, zelfs als het een bondgenoot is", zei Pouyanné.

Nettowinst

Volgens hem zijn er twee soorten landen: landen met vrijhandelsakkoorden die de Amerikanen hebben ondertekend en waarbij ze de export niet kunnen opschorten, en landen zonder vrijhandelsakkoorden, zoals Europa. "Ik denk dat het goed zou zijn voor Europeanen om in de komende onderhandelingen aan de Amerikanen te vragen om een soort garantie op vrije handel voor lng", vervolgde de Franse topman.

TotalEnergies maakte woensdag bekend dat de nettowinst vorig jaar met 26 procent is gedaald tot 15,8 miljard dollar. Dit kwam door de daling van de olieprijzen en een scherpe afname van de raffinagemarges. "Het olie- en gaslandschap was minder gunstig in 2024", zei de bestuursvoorzitter. Het concern maakte ook bekend dat er dit jaar honderden miljoenen minder geïnvesteerd gaan worden in groene energie.

Meer uit Financieel

TikTok gaat bevindingen EC aanvechten: 'schetsen onjuist beeld'

BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.

24 minuten geleden
Tata Steel boekt flink meer winst door sterke Indiase vraag

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.

24 minuten geleden
TikTok is te verslavend en overtreedt daarmee EU-regels

BRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.

1 uur geleden
Toyota benoemt nieuwe topman en verhoogt winstverwachting

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.

2 uur geleden
Vliegveld Berlijn nog steeds dicht door ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.

3 uur geleden
Duitsland handelt meer met Nederland, veel minder met VS

DEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.

3 uur geleden
Moeder Opel en Fiat waarschuwt voor miljardenlast om e-voertuigen

HOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.

3 uur geleden