Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TotalEnergies: Europa moet met VS onderhandelen over gasgarantie

TotalEnergies: Europa moet met VS onderhandelen over gasgarantie

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Europese landen zouden met de Verenigde Staten moeten onderhandelen om te waarborgen dat de levering van Amerikaans vloeibaar aardgas (lng) gegarandeerd blijft. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies tijdens een toelichting op de resultaten.

Zijn opmerkingen komen op het moment dat de Amerikaanse president Donald Trump zware invoertarieven op Chinese importen heeft ingesteld, wat Beijing er dinsdag toe bracht een belasting van 15 procent op Amerikaans aardgas en 10 procent op Amerikaanse ruwe olie te heffen als vergelding.

"Wat gebeurt er als de Verenigde Staten plotseling besluiten minder te exporteren dan ze historisch gezien hebben gedaan? We mogen niet van een overmatige afhankelijkheid van Rusland doorschuiven naar een overmatige afhankelijkheid van een ander land, zelfs als het een bondgenoot is", zei Pouyanné.

Nettowinst

Volgens hem zijn er twee soorten landen: landen met vrijhandelsakkoorden die de Amerikanen hebben ondertekend en waarbij ze de export niet kunnen opschorten, en landen zonder vrijhandelsakkoorden, zoals Europa. "Ik denk dat het goed zou zijn voor Europeanen om in de komende onderhandelingen aan de Amerikanen te vragen om een soort garantie op vrije handel voor lng", vervolgde de Franse topman.

TotalEnergies maakte woensdag bekend dat de nettowinst vorig jaar met 26 procent is gedaald tot 15,8 miljard dollar. Dit kwam door de daling van de olieprijzen en een scherpe afname van de raffinagemarges. "Het olie- en gaslandschap was minder gunstig in 2024", zei de bestuursvoorzitter. Het concern maakte ook bekend dat er dit jaar honderden miljoenen minder geïnvesteerd gaan worden in groene energie.

Meer uit Financieel

Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

2 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

4 uur geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

4 uur geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

5 uur geleden
Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

13 uur geleden
Griekse boeren protesteren met tractoren in Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.

14 uur geleden
Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

16 uur geleden