Tot vrijdagochtend code oranje in Groningen om gladheid
GRONINGEN (ANP) - In Groningen geldt nog tot vrijdagochtend 08.00 uur code oranje omdat het er door sneeuwbuien "verraderlijk glad" is. Het KNMI had de weerwaarschuwing eerder tot 23.00 uur afgegeven.
Het weerinstituut meldt rond 22.30 uur dat het nog een beetje sneeuwt in de noordelijke provincie en dat er ijs op de wegen ligt. Om de gladde wegen aan te pakken wordt de Lavastorm ingezet. Dat is een speciale sneeuwschuiver die met hoge druk een warme zoutoplossing spuit om platgereden ijsplaten op te lossen.
Donderdagavond ondervindt het verkeer veel hinder op de Groningse wegen vanwege de sneeuwval. Rond 21.15 uur begonnen de problemen langzaamaan op te lossen.
Noord-Holland
Ook in Noord-Holland heeft het verkeer last van de winterse omstandigheden. Ten noorden van Alkmaar is de N9 tussen Koedijk en Schoorl in beide richtingen dicht. De weg wordt geblokkeerd door auto's die van de weg zijn geraakt. Rijkswaterstaat bestrijdt de ijsplaten op die weg met de Firestorm, het kleine broertje van de Lavastorm. Ook dit voertuig lost het ijs op door heet pekelwater te sproeien.
Sinds 19.00 uur is in het hele land ruim 1,5 miljoen kilo zout gestrooid, dat is bijna een derde van het totale aandeel zout dat sinds 1 oktober gestrooid is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en zijn partner Nicolás Keenan verwachten in 2027 een kind. De twee kondigden dat maandag aan op Instagram. Bij een foto waarop ze een echofoto vasthouden, schrijven ze dat ze hun eiceldonor, hun draagmoeder Lisa en hun gezinnen "super dankbaar" zijn.
3 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen en Noord-Drenthe roepen JA21 op het initiatiefwetsvoorstel om delen van het Groningenveld te behouden als gasreserve niet in te dienen. De regio wijst erop dat het voorstel haaks staat op de eerdere belofte van Den Haag om het Groningenveld definitief te sluiten.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meldingen over integriteit en de sociale veiligheid van medewerkers op het asielschip Silja in Rotterdam zijn te lang blijven liggen, waardoor medewerkers van het COA zich onvoldoende gehoord en gezien hebben gevoeld. Dit schrijft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers in een verklaring in reactie op een artikel van EenVandaag. Medewerkers zouden te maken hebben gehad met racisme en intimidatie door managers op de opvanglocatie.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens de Kinderboekenweek zijn dit jaar meerdere records gebroken. Boekenkoepel CPNB meldt dat tussen 30 september en 11 oktober zo'n 200.000 kinderboeken extra zijn verkocht ten opzichte van een 'normale' verkoopweek. Dit is 1 procent méér dan de records die de Kinderboekenweek afgelopen jaar vestigde. CPNB spreekt van een "topjaar".
58 minuten geledenGENT (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag een celstraf van dertig jaar geëist tegen Dave De K. (39) voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Buschauffeurs en treinpersoneel in het streekvervoer leggen donderdag opnieuw het werk neer. Dat melden vakbonden FNV en CNV. Het is de tweede landelijke staking in het streekvervoer als gevolg van de vastgelopen onderhandelingen voor een nieuwe cao.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans wordt de nieuwe voorzitter van de raad van toezicht van de Dierenbescherming. Afgelopen weekend heeft de ledenraad ingestemd met zijn voordracht, meldt de organisatie.
4 uur geleden