Tot vrijdagochtend code oranje in Groningen om gladheid
GRONINGEN (ANP) - In Groningen geldt nog tot vrijdagochtend 08.00 uur code oranje omdat het er door sneeuwbuien "verraderlijk glad" is. Het KNMI had de weerwaarschuwing eerder tot 23.00 uur afgegeven.
Het weerinstituut meldt rond 22.30 uur dat het nog een beetje sneeuwt in de noordelijke provincie en dat er ijs op de wegen ligt. Om de gladde wegen aan te pakken wordt de Lavastorm ingezet. Dat is een speciale sneeuwschuiver die met hoge druk een warme zoutoplossing spuit om platgereden ijsplaten op te lossen.
Donderdagavond ondervindt het verkeer veel hinder op de Groningse wegen vanwege de sneeuwval. Rond 21.15 uur begonnen de problemen langzaamaan op te lossen.
Noord-Holland
Ook in Noord-Holland heeft het verkeer last van de winterse omstandigheden. Ten noorden van Alkmaar is de N9 tussen Koedijk en Schoorl in beide richtingen dicht. De weg wordt geblokkeerd door auto's die van de weg zijn geraakt. Rijkswaterstaat bestrijdt de ijsplaten op die weg met de Firestorm, het kleine broertje van de Lavastorm. Ook dit voertuig lost het ijs op door heet pekelwater te sproeien.
Sinds 19.00 uur is in het hele land ruim 1,5 miljoen kilo zout gestrooid, dat is bijna een derde van het totale aandeel zout dat sinds 1 oktober gestrooid is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.
2 uur geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland moet ook komend jaar asielzoekers van andere EU-landen overnemen. Nederland kan ervoor kiezen dit af te kopen of op een andere manier bij te dragen aan landen waar dit jaar bovengemiddeld veel asielzoekers aankwamen. Het gaat om Griekenland, Cyprus, Italië en Spanje.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben tientallen actievoerders de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg bezet. Dat ziet een verslaggever. Actievoerders klommen over het hek met meegenomen ladders en knipten een gat in het hek van de bouwplaats. De politie en ME zijn in groten getale aanwezig.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben ongeveer honderd actievoerders vrijdagochtend geprobeerd op de bouwplaats van een groot Microsoft-datacentrum aan de Plimsollweg te komen. Dat ziet een verslaggever. De actiegroep 'Geef Tegengas', die het protest heeft georganiseerd, wil de bouw van het datacentrum stilleggen.
4 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden gaat vrijdag weer open. Vanaf 12.00 uur is het publiek weer welkom, laat directeur Remco Reiding weten. Zaterdag werd het oorlogsmonument beklad met rode en zwarte verf en was het tijdelijk voor publiek gesloten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk wie achter de bommeldingen zit waarmee donderdag zeker vijftien vliegtuigen in Europa te maken kregen, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) een dag later. De meldingen zijn volgens hem moeilijk te traceren omdat ze anoniem zijn gedaan.
5 uur geleden