Tot vrijdagochtend code oranje in Groningen om gladheid
GRONINGEN (ANP) - In Groningen geldt nog tot vrijdagochtend 08.00 uur code oranje omdat het er door sneeuwbuien "verraderlijk glad" is. Het KNMI had de weerwaarschuwing eerder tot 23.00 uur afgegeven.
Het weerinstituut meldt rond 22.30 uur dat het nog een beetje sneeuwt in de noordelijke provincie en dat er ijs op de wegen ligt. Om de gladde wegen aan te pakken wordt de Lavastorm ingezet. Dat is een speciale sneeuwschuiver die met hoge druk een warme zoutoplossing spuit om platgereden ijsplaten op te lossen.
Donderdagavond ondervindt het verkeer veel hinder op de Groningse wegen vanwege de sneeuwval. Rond 21.15 uur begonnen de problemen langzaamaan op te lossen.
Noord-Holland
Ook in Noord-Holland heeft het verkeer last van de winterse omstandigheden. Ten noorden van Alkmaar is de N9 tussen Koedijk en Schoorl in beide richtingen dicht. De weg wordt geblokkeerd door auto's die van de weg zijn geraakt. Rijkswaterstaat bestrijdt de ijsplaten op die weg met de Firestorm, het kleine broertje van de Lavastorm. Ook dit voertuig lost het ijs op door heet pekelwater te sproeien.
Sinds 19.00 uur is in het hele land ruim 1,5 miljoen kilo zout gestrooid, dat is bijna een derde van het totale aandeel zout dat sinds 1 oktober gestrooid is.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is voor de tweede dag op rij ingezet in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. Het is daar in en rondom de Sneeuwbalstraat onrustig door mensen die brandjes stoken en de politie bekogelen met onder meer vuurwerk en bierflesjes. Twee mensen zijn aangehouden.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jan G., het doelwit van het geweld in Overasselt in september, is uit Duitsland overgeleverd. Het Openbaar Ministerie meldt dat een 28-jarige man uit de Gelderse plaats op Nederlandse bodem is.
6 uur geledenHAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige Fouad B. uit Heemskerk vindt dat de rechtbank in Haarlem zijn cliënt vrij moet spreken van een poging tot doodslag tijdens het jongerengeweld op 6 september vorig jaar in Beverwijk.
10 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - Het afgelopen weekend en dinsdagavond vlogen er onbekende drones boven de Eemshaven in Groningen, bevestigt een woordvoerder van de havenbeheerder Groningen Seaports na berichtgeving van RTV Noord.
10 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Haarlem celstraffen van achttien maanden tot twee jaar geëist tegen drie jongeren uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. Ze worden ervan verdacht op 6 september vorig jaar in Beverwijk een 17-jarige jongen uit Haarlem te hebben mishandeld.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoger beroep van Mels van B. (47), verdachte in de Barendrechtse zedenzaak, richt zich alleen op de hoogte van de straf die aan hem is opgelegd. Dat bleek donderdag tijdens een zitting bij het gerechtshof in Den Haag. De rechtbank veroordeelde Van B. in maart tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
13 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het westnijlvirus is bij nog vijf mensen in Nederland vastgesteld. Drie besmettingen vonden plaats in Zuid-Holland en twee in Noord-Brabant. Het totale aantal bevestigde gevallen stijgt daardoor naar 64. Het aantal sterfgevallen blijft staan op tien, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
13 uur geleden