Tot volgend seizoen geen uitfans bij duel Standard - Anderlecht
BRUSSEL (ANP) - Fans van de bezoekende club zijn zeker tot het einde van het seizoen 2024-2025 niet welkom bij de wedstrijden tussen Standard en RSC Anderlecht. Dat hebben beide Belgische clubs laten weten na de rellen bij het onderlinge duel in de achtste finales van de beker.
"Beide clubs betreuren dit ten zeerste en beseffen dat hiermee ook een deel van de goedmenende en trouwste supporters wordt getroffen, maar willen hiermee een krachtig signaal geven dat geweld niet thuishoort in en rond een voetbalstadion", aldus de clubs in een gezamenlijke verklaring.
Tijdens de wedstrijd vorige week gooiden de bezoekende fans van Standard stoeltjes en vuurpijlen naar de aanhang van Anderlecht. De scheidsrechter moest de wedstrijd enige tijd stilleggen. In het verleden waren er ook regelmatig problemen tijdens de onderlinge ontmoetingen. "In de afgelopen zes jaar is het vier keer fout gegaan. Het is daarom tijd om een reflectieperiode in te lassen", aldus de clubs.
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Real Madrid heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Bayern München schade opgelopen in de Spaanse titelstrijd. De nummer 2 van La Liga ging bij Real Mallorca met 2-1 onderuit.
35 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten heeft met veel pijn voortijdig het veld verlaten in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 29-jarige international van het Nederlands elftal leek na een uur spelen in een duel om de bal een knie te verdraaien en bleef op de grond liggen. Schouten ging per brancard met zijn handen voor zijn ogen naar de zijlijn, waarbij hij werd toegezongen door het thuispubliek.
36 minuten geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft drie dagen voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League bij Real Madrid op de valreep gewonnen van SC Freiburg. De koploper van Duitsland draaide in de slotfase van het uitduel een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Armando Obispo doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Utrecht in de Eredivisie. De centrale verdediger had een basisplaats, maar kreeg klachten tijdens de warming-up. Yarek Gasiorowski neemt de plaats van Obispo naast aanvoerder Jerdy Schouten in.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.
5 uur geleden