Tot twintig mensen vermist na instorten brug Baltimore
BALTIMORE (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De brandweer in Baltimore meldt dat tot twintig mensen in het water zijn beland na het instorten van een verkeersbrug in de Amerikaanse stad. Er wordt naar de vermisten gezocht.
Volgens de brandweer zijn meerdere voertuigen in de rivier beland. Onder de vermisten zouden bouwvakkers zijn die op de brug aan het werk waren. Bij de zoektocht naar vermisten worden onder meer helikopters ingezet. De hulpdiensten zijn ook ter plaatse met duikteams. De temperatuur in de Patapsco-rivier ligt rond het vriespunt.
Het vrachtschip Dali botste 's nachts tegen een pijler van de Francis Scott Key Bridge, die vervolgens vrijwel meteen grotendeels instortte. De toedracht van de aanvaring is nog niet bekend. De bemanningsleden van het containerschip zijn ongedeerd gebleven. De 290 meter lange Dali, varend onder de vlag van Singapore, was van Baltimore onderweg naar Colombo in Sri Lanka.
Gevolgen instorting
Het is niet bekend wat voor gevolgen het instorten van de brug heeft voor de haven van Baltimore. Deze haven is in de Verenigde Staten een van de belangrijkste wat betreft volume en waarde van de vracht. In de haven van Baltimore worden meer auto's en lichte vrachtwagens afgehandeld dan in andere Amerikaanse havens.
De stalen brug uit 1977 was 2,6 kilometer lang en had vier rijbanen. Er reden elk jaar meer dan 11 miljoen voertuigen over de brug. De Francis Scott Key Bridge gold als een belangrijk onderdeel van het wegennetwerk rond Baltimore, de grootste stad in de oostelijke staat Maryland.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
6 uur geleden