Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot twintig mensen vermist na instorten brug Baltimore

Tot twintig mensen vermist na instorten brug Baltimore

BALTIMORE (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De brandweer in Baltimore meldt dat tot twintig mensen in het water zijn beland na het instorten van een verkeersbrug in de Amerikaanse stad. Er wordt naar de vermisten gezocht.

Volgens de brandweer zijn meerdere voertuigen in de rivier beland. Onder de vermisten zouden bouwvakkers zijn die op de brug aan het werk waren. Bij de zoektocht naar vermisten worden onder meer helikopters ingezet. De hulpdiensten zijn ook ter plaatse met duikteams. De temperatuur in de Patapsco-rivier ligt rond het vriespunt.

Het vrachtschip Dali botste 's nachts tegen een pijler van de Francis Scott Key Bridge, die vervolgens vrijwel meteen grotendeels instortte. De toedracht van de aanvaring is nog niet bekend. De bemanningsleden van het containerschip zijn ongedeerd gebleven. De 290 meter lange Dali, varend onder de vlag van Singapore, was van Baltimore onderweg naar Colombo in Sri Lanka.

Gevolgen instorting

Het is niet bekend wat voor gevolgen het instorten van de brug heeft voor de haven van Baltimore. Deze haven is in de Verenigde Staten een van de belangrijkste wat betreft volume en waarde van de vracht. In de haven van Baltimore worden meer auto's en lichte vrachtwagens afgehandeld dan in andere Amerikaanse havens.

De stalen brug uit 1977 was 2,6 kilometer lang en had vier rijbanen. Er reden elk jaar meer dan 11 miljoen voertuigen over de brug. De Francis Scott Key Bridge gold als een belangrijk onderdeel van het wegennetwerk rond Baltimore, de grootste stad in de oostelijke staat Maryland.

Meer uit Buitenland

Tienduizenden moslims bij vrijdaggebed Al-Aqsamoskee

JERUZALEM (ANP/DPA) - Zo'n 80.000 moslims zijn bij de Al-Aqsamoskee in Jeruzalem geweest voor het eerste vrijdaggebed van de ramadan. Dat schat de Jordaanse stichting Waqf, die het dagelijks bestuur van het gebedshuis voert.

8 minuten geleden
Iran: VS eisen niet dat Iran verrijken uranium volledig stopt

TEHERAN (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Iran tijdens de onderhandelingen van dinsdag niet gevraagd volledig te stoppen met het verrijken van uranium. Dat zegt buitenlandminister Abbas Aragchi in een interview met MSNBC.

17 minuten geleden
Duitse minister oppert samenwerking Europese inlichtingendiensten

KRAKAU (ANP) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Europese inlichtingendiensten mogelijk beter zouden kunnen gaan samenwerken. Hij opperde een Europese variant van de zogenoemde Five Eyes, de inlichtingenalliantie tussen de Verenigde Staten, Canada, het Verenigd Koninkrijk, Australië en Nieuw-Zeeland.

43 minuten geleden
Spanje wil dat EU sancties stopt tegen leider Venezuela Rodríguez

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering gaat de EU vragen de sancties tegen de Venezolaanse politica Delcy Rodríguez in te trekken. Aanleiding is de nieuwe Venezolaanse amnestiewet, waarmee honderden politieke gevangenen vrij kunnen komen. Toen president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse eenheden gevangen was genomen, werd vicepresident Rodríguez de leider van het land.

1 uur geleden
EU-lidstaten nog niet eens over 20e sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten zijn het vrijdag nog niet eens geworden over het twintigste sanctiepakket tegen Rusland, laten EU-bronnen weten. Daarmee slinkt de kans dat een goedgekeurd pakket volgende week kan worden gepresenteerd, als wordt stilgestaan bij vier jaar oorlog in Oekraïne.

1 uur geleden
Hoogste toren basiliek Sagrada Familia af, maar bouw gaat door

BARCELONA (ANP/AFP) - Met de voltooiing van het kruis op de Jezus Christus-toren van de beroemde basiliek Sagrada Família in Barcelona bereikt het bouwwerk zijn hoogste punt. Een enorme kraan heeft de laatste onderdelen van het kruis naar boven getakeld. Daarmee is de centrale toren van de basiliek 172,5 meter hoog.

1 uur geleden
Europese landen willen samen goedkope drones ontwikkelen

KRAKAU (ANP) - Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Italië en Polen gaan samen investeren in de ontwikkeling van goedkope wapens. De defensieministers van die vijf landen, die binnen Europa het meest aan defensie uitgeven, zeiden te willen leren van de Oekraïners bij het ontwikkelen van onder meer militaire drones.

1 uur geleden