Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot twintig mensen vermist na instorten brug Baltimore

Tot twintig mensen vermist na instorten brug Baltimore

BALTIMORE (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De brandweer in Baltimore meldt dat tot twintig mensen in het water zijn beland na het instorten van een verkeersbrug in de Amerikaanse stad. Er wordt naar de vermisten gezocht.

Volgens de brandweer zijn meerdere voertuigen in de rivier beland. Onder de vermisten zouden bouwvakkers zijn die op de brug aan het werk waren. Bij de zoektocht naar vermisten worden onder meer helikopters ingezet. De hulpdiensten zijn ook ter plaatse met duikteams. De temperatuur in de Patapsco-rivier ligt rond het vriespunt.

Het vrachtschip Dali botste 's nachts tegen een pijler van de Francis Scott Key Bridge, die vervolgens vrijwel meteen grotendeels instortte. De toedracht van de aanvaring is nog niet bekend. De bemanningsleden van het containerschip zijn ongedeerd gebleven. De 290 meter lange Dali, varend onder de vlag van Singapore, was van Baltimore onderweg naar Colombo in Sri Lanka.

Gevolgen instorting

Het is niet bekend wat voor gevolgen het instorten van de brug heeft voor de haven van Baltimore. Deze haven is in de Verenigde Staten een van de belangrijkste wat betreft volume en waarde van de vracht. In de haven van Baltimore worden meer auto's en lichte vrachtwagens afgehandeld dan in andere Amerikaanse havens.

De stalen brug uit 1977 was 2,6 kilometer lang en had vier rijbanen. Er reden elk jaar meer dan 11 miljoen voertuigen over de brug. De Francis Scott Key Bridge gold als een belangrijk onderdeel van het wegennetwerk rond Baltimore, de grootste stad in de oostelijke staat Maryland.

Meer uit Buitenland

Merz: steun aan Israël is 'kernprincipe' voor Duitsland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.

44 minuten geleden
17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

2 uur geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

4 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

5 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

6 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

7 uur geleden
Qatar meldt kritieke fase onderhandelingen over Gaza

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.

11 uur geleden