Tot ruim 5 procent minder vliegtuigpassagiers in China door virus
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - De drie grote Chinese luchtvaartmaatschappijen Air China, China Southern Airlines en China Eastern Airlines zagen in de eerste maand van het jaar de passagiersaantallen tot 5,4 procent dalen. Ook de Hongkongse luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific zag het aantal klanten flink teruglopen vanwege de angst voor het nieuwe coronavirus.
China Southern en China Eastern zagen minnen van respectievelijk 4,6 procent en 5,4 procent die ze toeschreven aan het coronavirus. Bij Air China bedroeg de daling 2,9 procent. Die luchtvaartmaatschappij noemde het Wuhan-virus niet. Het bekendmaken van de virusuitbraak in januari en de maatregelen die de Chinese overheid nam, vielen samen met Chinees Nieuwjaar, normaal gesproken het hoogseizoen voor de ondernemingen.
Cathay liet weten dat de passagiersaantallen met 3,8 procent waren gedaald. In het eerste halfjaar verwacht het bedrijf een "aanzienlijke daling" van de financiële resultaten.
KLM staakte eind januari een aantal vluchten naar China. Sinds begin februari vliegt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij helemaal niet meer naar het land. Die situatie duurt zeker nog tot half maart.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP) - De oorlog in Iran stuwt ook de prijzen van landbouwgewassen. Op de grote grondstoffenmarkt in Chicago worden bijvoorbeeld sojabonen, maïs en tarwe almaar duurder. Consumenten kunnen dit gaan merken als ze boodschappen doen in de supermarkt, al zal de impact van land tot land verschillen.
5 minuten geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul gingen maandag hard omlaag door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan. Door de strijd in het olierijke Midden-Oosten zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.
19 minuten geledenLONDEN (ANP) - De ministers van Financiën van de G7 gaan maandag praten over een gezamenlijke vrijgave van strategische olievoorraden. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de G7. Door de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de productie in de regio zijn de olieprijzen zeer hard gestegen. De prijs steeg maandag tot boven de 100 dollar per vat, het hoogste niveau sinds medio 2022.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.
5 uur geledenBAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.
17 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.
18 uur geleden