Tot ruim 5 procent minder vliegtuigpassagiers in China door virus
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - De drie grote Chinese luchtvaartmaatschappijen Air China, China Southern Airlines en China Eastern Airlines zagen in de eerste maand van het jaar de passagiersaantallen tot 5,4 procent dalen. Ook de Hongkongse luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific zag het aantal klanten flink teruglopen vanwege de angst voor het nieuwe coronavirus.
China Southern en China Eastern zagen minnen van respectievelijk 4,6 procent en 5,4 procent die ze toeschreven aan het coronavirus. Bij Air China bedroeg de daling 2,9 procent. Die luchtvaartmaatschappij noemde het Wuhan-virus niet. Het bekendmaken van de virusuitbraak in januari en de maatregelen die de Chinese overheid nam, vielen samen met Chinees Nieuwjaar, normaal gesproken het hoogseizoen voor de ondernemingen.
Cathay liet weten dat de passagiersaantallen met 3,8 procent waren gedaald. In het eerste halfjaar verwacht het bedrijf een "aanzienlijke daling" van de financiële resultaten.
KLM staakte eind januari een aantal vluchten naar China. Sinds begin februari vliegt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij helemaal niet meer naar het land. Die situatie duurt zeker nog tot half maart.
Meer uit Financieel
LJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.
23 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.
8 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
1 dag geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
1 dag geleden