Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot nu toe ruim 7500 Syriërs teruggekeerd vanuit Turkije

Tot nu toe ruim 7500 Syriërs teruggekeerd vanuit Turkije

ISTANBUL (ANP/DPA) - Sinds de val van het regime van Bashar al-Assad vorige week zijn ruim 7500 Syriërs vanuit Turkije naar Syrië teruggekeerd. Dat zei de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya zondag.

Tussen maandag en vrijdag staken dagelijks ruim duizend mensen de grens over. UNHCR schat het aantal wat lager in. De VN-vluchtelingenorganisatie telde tot vrijdag ongeveer 3000 mensen die via de grens met Turkije terugkeerden naar Syrië.

Sinds het begin van de burgeroorlog in Syrië in 2011 sloegen volgens een schatting van UNHCR in totaal ongeveer 4,8 miljoen Syriërs op de vlucht. Het merendeel, zo'n 3 miljoen vluchtelingen, werd in Turkije opgevangen. Ook Libanon, Jordanië, Irak en Egypte vingen grote aantallen op.

Het grote aantal vluchtelingen in Turkije leidde in eigen land tot kritiek op president Recep Tayyip Erdogan, die de Syriërs opriep terug te keren naar hun thuisland. Maandag heropende Turkije een grensovergang met Syrië. Erdogan sprak toen de verwachting uit dat veel Syriërs "veilig en vrijwillig" zouden vertrekken.

Meer uit Buitenland

Regering-Trump stelt onderzoek in naar Brown na schietpartij

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.

39 minuten geleden
Trump wil ingenomen olie voor kust Venezuela verkopen of houden

PALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.

2 uur geleden
Trump kondigt productie van nieuwe slagschepen aan

MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.

3 uur geleden
Trump: de Verenigde Staten moeten Groenland hebben

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.

3 uur geleden
Geweld laait op in Syrië: meerdere doden in noordwesten

ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.

5 uur geleden
Venezuela krijgt 'volledige steun' Rusland in conflict met VS

CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.

10 uur geleden
Laatste leerlingen massagijzeling Nigeriaanse kostschool vrij

ABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.

11 uur geleden