Tot nu toe ruim 7500 Syriërs teruggekeerd vanuit Turkije
ISTANBUL (ANP/DPA) - Sinds de val van het regime van Bashar al-Assad vorige week zijn ruim 7500 Syriërs vanuit Turkije naar Syrië teruggekeerd. Dat zei de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya zondag.
Tussen maandag en vrijdag staken dagelijks ruim duizend mensen de grens over. UNHCR schat het aantal wat lager in. De VN-vluchtelingenorganisatie telde tot vrijdag ongeveer 3000 mensen die via de grens met Turkije terugkeerden naar Syrië.
Sinds het begin van de burgeroorlog in Syrië in 2011 sloegen volgens een schatting van UNHCR in totaal ongeveer 4,8 miljoen Syriërs op de vlucht. Het merendeel, zo'n 3 miljoen vluchtelingen, werd in Turkije opgevangen. Ook Libanon, Jordanië, Irak en Egypte vingen grote aantallen op.
Het grote aantal vluchtelingen in Turkije leidde in eigen land tot kritiek op president Recep Tayyip Erdogan, die de Syriërs opriep terug te keren naar hun thuisland. Maandag heropende Turkije een grensovergang met Syrië. Erdogan sprak toen de verwachting uit dat veel Syriërs "veilig en vrijwillig" zouden vertrekken.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
57 minuten geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
8 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
9 uur geleden