Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot nu toe ruim 7500 Syriërs teruggekeerd vanuit Turkije

Tot nu toe ruim 7500 Syriërs teruggekeerd vanuit Turkije

ISTANBUL (ANP/DPA) - Sinds de val van het regime van Bashar al-Assad vorige week zijn ruim 7500 Syriërs vanuit Turkije naar Syrië teruggekeerd. Dat zei de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya zondag.

Tussen maandag en vrijdag staken dagelijks ruim duizend mensen de grens over. UNHCR schat het aantal wat lager in. De VN-vluchtelingenorganisatie telde tot vrijdag ongeveer 3000 mensen die via de grens met Turkije terugkeerden naar Syrië.

Sinds het begin van de burgeroorlog in Syrië in 2011 sloegen volgens een schatting van UNHCR in totaal ongeveer 4,8 miljoen Syriërs op de vlucht. Het merendeel, zo'n 3 miljoen vluchtelingen, werd in Turkije opgevangen. Ook Libanon, Jordanië, Irak en Egypte vingen grote aantallen op.

Het grote aantal vluchtelingen in Turkije leidde in eigen land tot kritiek op president Recep Tayyip Erdogan, die de Syriërs opriep terug te keren naar hun thuisland. Maandag heropende Turkije een grensovergang met Syrië. Erdogan sprak toen de verwachting uit dat veel Syriërs "veilig en vrijwillig" zouden vertrekken.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

1 uur geleden
Iraanse staatsmedia melden explosies bij Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.

3 uur geleden
Europarlement aan lidstaten: maak haast met Europese defensieunie

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.

11 uur geleden
Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

17 uur geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

18 uur geleden
Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

20 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

22 uur geleden