Tot nu toe één arrestatie vanwege demonstratie UvA-campus
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft tot nu toe één persoon opgepakt vanwege de demonstratie maandag op de Roeterseilandcampus van de Universiteit van Amsterdam. Dat meldt een politiewoordvoerder.
De verdachte werd niet opgepakt tijdens de demonstratie, maar werd later door agenten herkend en maandagavond aangehouden. De aangehouden persoon wordt verdacht van openlijke geweldpleging. Over de identiteit zegt de politie niets.
De politie sluit meer arrestaties niet uit. "Er loopt op dit moment een opsporingsonderzoek", zegt de woordvoerder. "Het beeld is op dit moment dat het merendeel van de aanwezigen vreedzaam wilde demonstreren. We kijken daarom ook welke (groepen van) mensen verantwoordelijk zijn voor de ontstane ongeregeldheden." De politie vraagt mensen die camerabeelden hebben van de ongeregeldheden om die te delen.
Bij de protesten raakten een aantal politiemensen gewond. Zij werden onder andere bekogeld met vuurwerk en stenen en kregen een bijtende vloeistof over zich heen. Een demonstrant had een zelfgemaakte speer bij zich, meldt de politie.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De politie Noord-Holland heeft op haar whatsappkanaal tips gegeven over de zonsverduistering woensdagavond. Ze adviseert te genieten van het natuurverschijnsel, maar geeft wel een paar veiligheidstips. "Je rijdt niet met een speciale eclipsbril op. Je brengt anderen niet in gevaar voor een beter uitzicht."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Behalve het gerechtsgebouw aan het Wilhelminaplein in Rotterdam zijn ook een gebouw van het UWV aan de Laan op Zuid en een pand van de reclassering aan de Westerstraat beklad, bevestigt de politie na berichtgeving van Rijnmond. Op alle gebouwen zijn dezelfde teksten geschreven, in rode verf: 'pedofielen' en '282SR'. Dat laatste zou kunnen verwijzen naar het artikel in het Wetboek van Strafrecht dat gaat over wederrechtelijke vrijheidsberoving.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De krakers in de voormalige jeugdsynagoge aan de Folkingedwarsstraat in Groningen moeten het pand binnen dertig dagen verlaten. Dit heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Groningen besloten.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De stalen boogconstructie van de Merwedebrug is dermate verzwakt dat een verbod op zware voertuigen nodig blijft. Dat wijst aanvullend onderzoek naar de verzwakte brug uit, dat Rijkswaterstaat heeft laten uitvoeren door ingenieursbureau Movares en onderzoeksorganisatie TNO. Het beeld is ten opzichte van de eerdere testen, waarna het verbod werd ingesteld, niet veranderd.
4 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Door de grote brand in het Noord-Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen zijn er van de ongeveer 4000 jeneverbesstruiken die daar voorkwamen nog maar een kleine honderd over. Dat meldt stichting Het Limburgs Landschap.
12 uur geledenALMELO (ANP) - In delen van Zuidoost-Drenthe is vanaf donderdag een verbod op het gebruik van grondwater van kracht. Waterschap Vechtstromen meldt dat het verbod wordt ingesteld om kwetsbare natuur te beschermen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse wethouder Melanie van der Horst (D66) heeft niet bewust informatie achtergehouden voor de gemeenteraadsverkiezingen eerder dit jaar. Dat schrijft zij in een verklaring, nadat stadsomroep AT5 eerder dinsdag schreef dat Van der Horst al voor de verkiezingen wist van een forse kostenoverschrijding voor de geplande Oostbrug over het IJ. Volgens AT5 hield ze die informatie achter.
15 uur geleden