Tot maandag maar 1 trein per uur over Zeeuwse lijn om verzakkingen
UTRECHT (ANP) - Door meldingen van verzakkingen op de Zeeuwse lijn kan er momenteel tussen Vlissingen en Roosendaal maar een trein per uur rijden. Dat meldt ProRail woensdag. Dinsdag zijn er bij de spoorbeheerder meerdere meldingen binnengekomen van verzakkingen rondom Goes en 's-Heer Arendskerke. Tot die verzakkingen zijn hersteld, kunnen treinen slechts met 40 kilometer per uur rijden over het spoor. Daardoor kan er maar een trein per uur rijden tussen Vlissingen en Roosendaal.
In de nacht van woensdag op donderdag worden de borden met snelheidbeperkingen langs het spoor geplaatst, zodat machinisten exact weten hoe hard ze mogen rijden. "Hierdoor is het mogelijk dat vanaf dan weer meer treinen kunnen gaan rijden, weliswaar alsnog met de beperking", meldt ProRail.
De meldingen zijn gedaan langs 53 kilometer spoor. "Na een melding van een verzakking gaat de aannemer normaliter direct ter plaatse om te controleren en te bepalen waar herstelwerkzaamheden noodzakelijk zijn", aldus ProRail. Omdat het zo'n lang stuk spoor is, is dit nu niet wenselijk. "Het treinverkeer zou dan voor langere tijd volledig gestremd zijn." Daarom is nu besloten al het spoor in de nacht van zondag op maandag te herstellen. "De verwachting is dat maandag alle treinen weer volgens dienstregeling kunnen rijden", aldus ProRail.
De verzakkingen komen door de vele regen van de afgelopen tijd. Omdat in Zeeland de ondergrond voornamelijk bestaat uit klei, wordt het water slecht afgevoerd, wat leidt tot verzakking.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.
3 uur geleden