Tot en met zondag 800 meldingen over stormschade bij verzekeraar
TILBURG (ANP) - Tot en met zondag zijn er bij verzekeraar Interpolis 797 meldingen binnengekomen over schade door de storm en zware regenbuien afgelopen weekend. De meeste meldingen (63) kwamen vanuit de gemeente Utrechtse Heuvelrug. De plaats Leersum, die deel uitmaakt van die gemeente, werd vrijdag getroffen door extreem noodweer.
Uit Hoogeveen en omgeving kwamen 54 schademeldingen. Daarbij ging het onder meer om deukjes in auto's door hagel.
Uit de gemeente Alkmaar kreeg de verzekeraar 32 meldingen van vooral waterschade binnen. Vrijdag kreeg vooral de kuststrook bij Castricum, Egmond, Alkmaar, Warmenhuizen en de polder de Zijpe te maken met veel regen in korte tijd, tot 100 millimeter. In de nacht van zaterdag op zondag regende het weer hard, vooral rond Alkmaar.
Omgewaaide bomen
De stichting Salvage, die namens verzekeraars hulp biedt aan getroffen mensen, trok er afgelopen weekend 114 keer op uit vanwege het noodweer. Op vrijdag om 17.50 uur kwam de eerste melding binnen. De meeste meldingen gingen over omgewaaide bomen op huizen, verstopte afvoeren en het wegwaaien van dakbedekking. Het meeste hulp was nodig in Leersum, dat zwaar getroffen werd door het extreme weer.
Indien nodig zorgde Salvage voor tijdelijk onderdak, zoals in Waddinxveen waar zeventien appartementen onbewoonbaar zijn door wateroverlast en in Tiel waar het dak van twaalf woningen wegwaaide.
Volgens het Verbond van Verzekeraars waren de problemen van dit weekend heel lokaal en is nog niet een duidelijk overzicht te geven, zo werd eerder al gemeld. Dat kan pas als een groot deel van de meldingen van alle verzekeraars binnen is.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
19 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
7 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
12 uur geleden