Tot en met zondag 800 meldingen over stormschade bij verzekeraar
TILBURG (ANP) - Tot en met zondag zijn er bij verzekeraar Interpolis 797 meldingen binnengekomen over schade door de storm en zware regenbuien afgelopen weekend. De meeste meldingen (63) kwamen vanuit de gemeente Utrechtse Heuvelrug. De plaats Leersum, die deel uitmaakt van die gemeente, werd vrijdag getroffen door extreem noodweer.
Uit Hoogeveen en omgeving kwamen 54 schademeldingen. Daarbij ging het onder meer om deukjes in auto's door hagel.
Uit de gemeente Alkmaar kreeg de verzekeraar 32 meldingen van vooral waterschade binnen. Vrijdag kreeg vooral de kuststrook bij Castricum, Egmond, Alkmaar, Warmenhuizen en de polder de Zijpe te maken met veel regen in korte tijd, tot 100 millimeter. In de nacht van zaterdag op zondag regende het weer hard, vooral rond Alkmaar.
Omgewaaide bomen
De stichting Salvage, die namens verzekeraars hulp biedt aan getroffen mensen, trok er afgelopen weekend 114 keer op uit vanwege het noodweer. Op vrijdag om 17.50 uur kwam de eerste melding binnen. De meeste meldingen gingen over omgewaaide bomen op huizen, verstopte afvoeren en het wegwaaien van dakbedekking. Het meeste hulp was nodig in Leersum, dat zwaar getroffen werd door het extreme weer.
Indien nodig zorgde Salvage voor tijdelijk onderdak, zoals in Waddinxveen waar zeventien appartementen onbewoonbaar zijn door wateroverlast en in Tiel waar het dak van twaalf woningen wegwaaide.
Volgens het Verbond van Verzekeraars waren de problemen van dit weekend heel lokaal en is nog niet een duidelijk overzicht te geven, zo werd eerder al gemeld. Dat kan pas als een groot deel van de meldingen van alle verzekeraars binnen is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer vluchtelingen die in Nederland mogen blijven, hebben kort na het krijgen van hun verblijfsvergunning al een baan. Ze werken vooral als oproepkracht of uitzendkracht, in de horeca of in de detailhandel, heeft statistiekbureau CBS berekend.
8 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
8 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
9 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
9 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
9 uur geleden