Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot en met zaterdag geen metro's van en naar Amsterdam-Noord

Tot en met zaterdag geen metro's van en naar Amsterdam-Noord

AMSTERDAM (ANP) - Stadsvervoerder GVB verwacht dat er tot en met zaterdag geen metro's kunnen rijden tussen Amsterdam Centraal Station en Amsterdam-Noord. Tot die tijd worden er pendelbussen ingezet.

Sinds dinsdag is het metroverkeer naar Amsterdam-Noord gestremd door een gesprongen waterleiding aan de Sixhavenweg. Het water is inmiddels zo goed als weggepompt uit de tunnel, laat een GVB-woordvoerder weten. De reinigingswerkzaamheden zijn begonnen. "Daarna kunnen we de schade in de tunnel analyseren en beoordelen wat nodig is om veilig te kunnen rijden", aldus de zegsvrouw.

Per uur rijden er zes pendelbussen tussen halte Noord en Amsterdam Centraal. In de spits rijden acht bussen per uur. "GVB'ers werken de klok rond om gestrande reizigers op weg te helpen", aldus de woordvoerder. Reizigers worden geadviseerd om als het kan niet via Noord te rijden en de reisinformatie in de gaten te houden.

Ook andere ov-opties richting Amsterdam-Noord hebben problemen. Zo vaart de pont vanaf Amsterdam Centraal naar Buiksloterweg de komende dagen niet door een beschadigde aanlanding. Daardoor kunnen de ponten niet aanmeren. De reparatie neemt twee of drie dagen in beslag, verwacht het GVB.

Meer uit Binnenland

Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

33 minuten geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

34 minuten geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

1 uur geleden
Opnieuw protestactie op spoorlijn haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.

1 uur geleden
Eerste Nederlanders van cruiseschip Hondius gehaald

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Meisje (15) overlijdt tijdens halve marathon in Leiden

LEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.

2 uur geleden
Rotterdam bereidt zich voor op komst van cruiseschip Hondius

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.

3 uur geleden