Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot en met zaterdag geen metro's van en naar Amsterdam-Noord

Tot en met zaterdag geen metro's van en naar Amsterdam-Noord

AMSTERDAM (ANP) - Stadsvervoerder GVB verwacht dat er tot en met zaterdag geen metro's kunnen rijden tussen Amsterdam Centraal Station en Amsterdam-Noord. Tot die tijd worden er pendelbussen ingezet.

Sinds dinsdag is het metroverkeer naar Amsterdam-Noord gestremd door een gesprongen waterleiding aan de Sixhavenweg. Het water is inmiddels zo goed als weggepompt uit de tunnel, laat een GVB-woordvoerder weten. De reinigingswerkzaamheden zijn begonnen. "Daarna kunnen we de schade in de tunnel analyseren en beoordelen wat nodig is om veilig te kunnen rijden", aldus de zegsvrouw.

Per uur rijden er zes pendelbussen tussen halte Noord en Amsterdam Centraal. In de spits rijden acht bussen per uur. "GVB'ers werken de klok rond om gestrande reizigers op weg te helpen", aldus de woordvoerder. Reizigers worden geadviseerd om als het kan niet via Noord te rijden en de reisinformatie in de gaten te houden.

Ook andere ov-opties richting Amsterdam-Noord hebben problemen. Zo vaart de pont vanaf Amsterdam Centraal naar Buiksloterweg de komende dagen niet door een beschadigde aanlanding. Daardoor kunnen de ponten niet aanmeren. De reparatie neemt twee of drie dagen in beslag, verwacht het GVB.

Meer uit Binnenland

Jill Helena wil uitspraak Ali B in rust verwerken

AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena, een van de slachtoffers in de zedenzaak tegen Ali B, wil de uitspraak van het gerechtshof in rust verwerken. Advocaat Sébas Diekstra, die Helena in de zaak bijstaat, laat weten dat de zangeres ervoor heeft gekozen geen interviews of andere mediaoptredens te geven.

25 minuten geleden
Vijf bevestigde gevallen hantavirus na uitbraak op Hondius

GENÈVE (ANP) - Bij vijf personen is het hantavirus vastgesteld na een uitbraak op het cruiseschip Hondius, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) aan het ANP. Er zijn volgens de organisatie nog drie vermoedelijke gevallen. De mogelijke besmetting van een stewardess van KLM is niet in deze cijfers meegenomen.

30 minuten geleden
Advocaat van Ali B gaat in cassatie bij Hoge Raad in zedenzaak

AMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B gaat in diens zedenzaak in cassatie bij de Hoge Raad. Dat liet raadsman Bart Swier donderdag weten na afloop van de uitspraak van het gerechtshof. Het hof veroordeelde de rapper tot een celstraf van drie jaar voor twee verkrachtingen.

43 minuten geleden
Slachtoffer Ali B doet haar verhaal in RTL Tonight

AMSTERDAM (ANP) - De vrouw die door Ali B is verkracht tijdens een schrijverskamp in Heiloo, doet donderdagavond haar verhaal in RTL Tonight. Dat zei haar advocaat Bernard Sprenger na afloop van de uitspraak in de zedenzaak tegen de rapper.

50 minuten geleden
Reconstructie moet meer duidelijkheid geven over dood vrouw Oss

ROTTERDAM (ANP) - Justitie gaat in de zaak over de dood van een 24-jarige vrouw uit Oss (Noord-Brabant) op het Kralingseplein in Rotterdam afgelopen november een reconstructie uitvoeren. De jonge vrouw kwam om het leven toen in de auto waar ze in reed een pistool afging. De reconstructie wordt gedaan in een soortgelijk voertuig, zodat de verdachte kan laten zien wat die avond heeft plaatsgevonden, legde het Openbaar Ministerie donderdag uit op een inleidende zitting in de rechtbank in Rotterdam. Het hele proces wordt gefilmd.

1 uur geleden
Hof veroordeelt Ali B tot drie jaar cel in zedenzaak

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft Ali B donderdag veroordeeld tot een celstraf van drie jaar voor de verkrachting van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo en de verkrachting van Ellen ten Damme in een hotel in Marokko.

1 uur geleden
Hof acht Ali B schuldig aan verkrachting van Ellen ten Damme

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam acht Ali B (44) schuldig aan een verkrachting van Ellen ten Damme in een hotel in Marokko.

1 uur geleden