Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot en met zaterdag geen metro's van en naar Amsterdam-Noord

Tot en met zaterdag geen metro's van en naar Amsterdam-Noord

AMSTERDAM (ANP) - Stadsvervoerder GVB verwacht dat er tot en met zaterdag geen metro's kunnen rijden tussen Amsterdam Centraal Station en Amsterdam-Noord. Tot die tijd worden er pendelbussen ingezet.

Sinds dinsdag is het metroverkeer naar Amsterdam-Noord gestremd door een gesprongen waterleiding aan de Sixhavenweg. Het water is inmiddels zo goed als weggepompt uit de tunnel, laat een GVB-woordvoerder weten. De reinigingswerkzaamheden zijn begonnen. "Daarna kunnen we de schade in de tunnel analyseren en beoordelen wat nodig is om veilig te kunnen rijden", aldus de zegsvrouw.

Per uur rijden er zes pendelbussen tussen halte Noord en Amsterdam Centraal. In de spits rijden acht bussen per uur. "GVB'ers werken de klok rond om gestrande reizigers op weg te helpen", aldus de woordvoerder. Reizigers worden geadviseerd om als het kan niet via Noord te rijden en de reisinformatie in de gaten te houden.

Ook andere ov-opties richting Amsterdam-Noord hebben problemen. Zo vaart de pont vanaf Amsterdam Centraal naar Buiksloterweg de komende dagen niet door een beschadigde aanlanding. Daardoor kunnen de ponten niet aanmeren. De reparatie neemt twee of drie dagen in beslag, verwacht het GVB.

Meer uit Binnenland

OM wil zes maanden cel voor jongerengeweld Beverwijk

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.

27 minuten geleden
Ongeduldige Kamer wil energierekening voor huishoudens verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.

1 uur geleden
Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven betalen

AMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beƫindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.

1 uur geleden
Verdachte van doden ex-vriendin Leiderdorp filmde geweld

DEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.

1 uur geleden
Vier verdachten in zaak rond dood broer S10 op vrije voeten

ALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.

1 uur geleden
Mensenrechtenorganisaties eisen vervolging Booking.com

DEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum samen met enkele partnerorganisaties.

1 uur geleden
Gehackte softwareleverancier ChipSoft haalt systemen offline

DEN HAAG (ANP) - Softwareleverancier ChipSoft heeft woensdagavond softwaresystemen van elektronische patiƫntendossiers offline gehaald. Dat bevestigen diverse ziekenhuizen na berichtgeving van techsite Tweakers. ChipSoft heeft te maken met een cyberaanval.

2 uur geleden