Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot en met dit weekend kans op overlast door houtrook

Tot en met dit weekend kans op overlast door houtrook

HOUTEN (ANP) - Door een hooguit zwakke wind wordt er vanaf donderdag tot en met zondagochtend overlast door houtrook verwacht. Volgens Weeronline kan het zelfs windstil blijven, waardoor de rook afkomstig van houtstook kan blijven hangen en overlast kan veroorzaken.

Houtrook en andere luchtvervuiling als die van uitlaatgassen kan door het rustige en koude weer van komende dagen boven Nederland blijven hangen. Aan de kust kan de lucht lokaal nog gereinigd worden door de winterse buien die er kunnen vallen. Op zondag steekt er waarschijnlijk een matige zuidwestenwind op, waardoor de luchtkwaliteit langzaam wat zal verbeteren. Later op de dag volgt mogelijk ook nog winterse neerslag die de lucht kan schoonspoelen. "Sneeuw werkt nog beter dan regen voor het schoonspoelen van de lucht", zegt het weerbureau. "Vervuiling blijft makkelijk in de sneeuwvlokken hangen."

Weeronline raadt mensen met een open haard of houtkachel aan om deze komend weekend uit te doen met het oog op de volksgezondheid. Mensen met luchtwegaandoeningen doen er bovendien goed aan om hun woningen te ventileren of hun medicatie aan te passen. "Overigens is houtrook voor iedereen schadelijk", benadrukt het weerbureau. "Mensen met ziektes zoals astma hebben er alleen eerder en merkbaarder last van."

Het RIVM heeft tot dusver nog geen zogenoemd stookalert afgegeven om de mogelijk overlast van houtrook.

Meer uit Binnenland

Rechtbank behandelt Drentse kunstroofzaak medio april

ASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen behandelt de zaak over de kunstroof in het Drents Museum op 14, 16 en 17 april inhoudelijk. Dat is donderdag bekendgemaakt tijdens een vierde inleidende zitting in de rechtbank, waarbij alleen verdachte Jan B. (21) aanwezig was. Douglas Chesley W. (37) en Bernhard Z. (35) kwamen niet.

43 minuten geleden
Kookadvies water Amersfoort en omgeving zeker tot na weekend

AMERSFOORT (ANP) - Het advies om drinkwater voor gebruik te koken in Amersfoort en omliggende gemeenten als Bunschoten-Spakenburg, Leusden en Soest geldt in ieder geval tot na het weekend. De "lichte verontreiniging" met de bacterie enterokokken die maandag werd gevonden, is nog niet opgelost, meldt drinkwaterbedrijf Vitens donderdag.

1 uur geleden
Onzekerheid op spoor reden voor afgeschaalde dienstregeling NS

UTRECHT (ANP) - De situatie op het spoor blijft donderdag te onzeker om de gewone dienstregeling te rijden. Daarom rijdt NS opnieuw met 80 procent van de treinen, legt een woordvoerder van de treinvervoerder uit over de afgeschaalde dienstregeling deze dagen.

1 uur geleden
Man (60) overleed vermoedelijk na mishandeling om sneeuwballen

SCHIEDAM (ANP) - Een 60-jarige man uit Schiedam werd waarschijnlijk mishandeld nadat jongeren sneeuwballen gooiden en hij er iets van had gezegd, meldt de politie. De man overleed maandag aan de Van Limburg Stirumstraat, in het westen van Schiedam. Hij werd op straat gereanimeerd, maar kon niet meer worden gered.

1 uur geleden
Vanaf middernacht code oranje in noorden van het land om sneeuw

DE BILT (ANP) - Vanaf middernacht wordt code oranje van kracht in Friesland, Groningen en Drenthe en op de Waddeneilanden vanwege gladheid door sneeuw en harde wind. Dat meldt het KNMI donderdag. De weerwaarschuwing vervalt vrijdag om 12.00 uur. Dan geldt in het noorden code geel, net als in de rest van het land.

1 uur geleden
Overheidscampagne vraagt aandacht voor de Holocaust

DEN HAAG (ANP) - Verdiep je eens in de Holocaust, is de boodschap van een overheidscampagne die deze week van start gaat. Dit is te zien op posters en in advertenties en te horen in radiospotjes. Holocausteducatie is volgens Eddo Verdoner, de Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding, een belangrijke manier om antisemitisme tegen te gaan.

3 uur geleden
Rijkswaterstaat strooide al 2,5 keer zoveel zout als vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat heeft sinds 1 oktober 2025 al ruim 105 miljoen kilo zout op de wegen gestrooid. Dat is meer dan in de vorige vier strooiseizoenen.

3 uur geleden