Tot dusver ruim 150 tips aan politie over kunstroof Assen
ASSEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ruim 150 tips gekregen over de kunstroof uit het Drents Museum in Assen van afgelopen vrijdag- op zaterdagnacht. De tips "blijven binnenstromen" zegt een woordvoerder van de politie.
Over de bruikbaarheid van de tips wil hij niets concreets zeggen, behalve dat er informatie tussen zit die verder wordt onderzocht.
De woordvoerder wil ook niet ingaan op andere vragen. Zo is onduidelijk of de politie al verdachten op het oog heeft. De politie wil weten waar de gestolen vluchtauto tussen donderdagochtend en zaterdagochtend was. Of hier al meer duidelijkheid over is, wil de woordvoerder niet zeggen. Of de dieven naar Duitsland zijn gevlucht is nog steeds "een optie", zegt hij. "Alle scenario's over de verblijfplaats van de verdachten staan nog open."
Bij de inbraak werden een gouden helm en drie gouden armbanden gestolen. De Roemeense regering heeft dinsdag gezegd een schadevergoeding te willen voor de Roemeense kunstschatten die zijn buitgemaakt.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
14 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
19 minuten geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
24 minuten geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
32 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
34 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
3 uur geleden