Tot dusver ruim 150 tips aan politie over kunstroof Assen
ASSEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ruim 150 tips gekregen over de kunstroof uit het Drents Museum in Assen van afgelopen vrijdag- op zaterdagnacht. De tips "blijven binnenstromen" zegt een woordvoerder van de politie.
Over de bruikbaarheid van de tips wil hij niets concreets zeggen, behalve dat er informatie tussen zit die verder wordt onderzocht.
De woordvoerder wil ook niet ingaan op andere vragen. Zo is onduidelijk of de politie al verdachten op het oog heeft. De politie wil weten waar de gestolen vluchtauto tussen donderdagochtend en zaterdagochtend was. Of hier al meer duidelijkheid over is, wil de woordvoerder niet zeggen. Of de dieven naar Duitsland zijn gevlucht is nog steeds "een optie", zegt hij. "Alle scenario's over de verblijfplaats van de verdachten staan nog open."
Bij de inbraak werden een gouden helm en drie gouden armbanden gestolen. De Roemeense regering heeft dinsdag gezegd een schadevergoeding te willen voor de Roemeense kunstschatten die zijn buitgemaakt.
Meer uit Binnenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij heeft ingestemd "met het opschorten van de bombardementen en aanvallen op Iran voor een periode van twee weken". Eerder op dinsdag vroeg bemiddelaar Pakistan de Verenigde Staten en Iran om een wapenstilstand van twee weken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Diverse ziekenhuizen houden de ontwikkelingen rond een cyberaanval op softwareleverancier ChipSoft nauwlettend in de gaten. Ze zijn door expertisecentrum Z-CERT op de hoogte gebracht van de aanval op het bedrijf, dat onder meer een grote speler is in elektronische patiëntendossiers, meldt onder meer ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Ook dat ziekenhuis gebruikt de bewuste software, maar benadrukt dat gegevens daar veilig zijn.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt deel uit van het twee weken durende staakt-het-vuren met Iran, melden de Israëlische staatsomroep Kan en CNN op basis van een hoge functionaris van het Witte Huis.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De uitspraken die rapper Ye in het verleden heeft gedaan, zijn op zich geen reden om een vergunning te weigeren, "hoe verwerpelijk ook". Dat zegt burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem dinsdag. Ye, ook bekend als Kanye West, treedt op 6 en 8 juni op in stadion GelreDome in de Gelderse hoofdstad.
5 uur geledenRITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.
8 uur geledenVREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.
11 uur geleden