Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot dertig jaar cel voor moorden Lieshout en Amsterdam

Tot dertig jaar cel voor moorden Lieshout en Amsterdam

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft dinsdag dertig jaar gevangenisstraf opgelegd aan de 52-jarige Bill C. voor twee moorden in 2021. Volgens de rechtbank is bewezen dat C. in mei van dat jaar de 70-jarige Willem van der Willigen met een hamer doodsloeg in diens villa in Lieshout. Een maand later wurgde hij in Amsterdam de 65-jarige Benito van Ommeren met zijn riem.

Sharona de J. (34) wordt door de rechtbank gezien als medeplichtige van de moord in Lieshout en als medepleger van die in Amsterdam. Zij kreeg een celstraf van 23 jaar opgelegd. De rechtbank trok een maand van die straf af, omdat de zaak lang heeft geduurd.

De rechter had moeite met het vinden van woorden "om de gruwelijkheid en het ultieme gebrek aan respect voor de slachtoffers uit te drukken". Volgens de rechtbank was er sprake van voorbedachten rade en hadden beiden nog genoeg tijd om zich te bedenken. "Een van de slachtoffers heeft zelfs nog geroepen: 'Jullie willen me vermoorden'."

Afwezig

De J. was niet aanwezig in de rechtszaal, C. hoorde het vonnis gelaten aan. Ze kenden elkaar omdat De J. een transseksuele prostituee was en C. haar klant. Ook het slachtoffer Van der Willigen was een vaste klant van haar. C. en De J. verbleven na de moord nog geruime tijd in zijn villa in Lieshout. Later trokken zij naar Amsterdam, waar zij een van Van Willigen geroofd fortuin verbrasten.

Het bizarre samenzijn van De J. en C., dat werd gekenmerkt door het gebruik van veel drank en drugs, eindigde in de woning van Van Ommeren, waar de politie hen op 26 juni 2021 aanhield. In de woning werd toen ook het stoffelijk overschot van Van Ommeren aangetroffen, dat daar enkele dagen had gelegen.

Whatsappberichten

"Beide slachtoffers waren behulpzaam door hen onderdak te bieden en dat moesten ze met de dood bekopen", zei de rechter. "De verdachten stuurden WhatsAppberichten naar nabestaanden, zodat zij dachten dat de slachtoffers nog in leven waren. Het leed dat de nabestaanden is aangedaan, is onvoorstelbaar."

Het Openbaar Ministerie had tegen C. levenslang geƫist en tegen De J. 25 jaar. De rechtbank vond een levenslange straf te hoog, omdat C. niet in een criminele organisatie zat en niet eerder is veroordeeld voor een geweldsmisdrijf.

Hoger beroep

Het OM kon dinsdag nog niet aangeven of het hoger beroep aantekent tegen de vonnissen.

Meer uit Binnenland

Gewonde door steekpartij in winkelcentrum in Landgraaf

LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.

2 uur geleden
Hollandse 100: 354.000 euro voor onderzoek naar lymfeklierkanker

HEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.

3 uur geleden
21-jarige man uit Eindhoven aangehouden in terrorismeonderzoek

EINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).

5 uur geleden
RTL Tonight stopt, na de zomer andere talkshow met Renze Klamer

HILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.

5 uur geleden
Experts: mensen met hooikoorts hebben veel te verduren

WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.

8 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.

10 uur geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

17 uur geleden