Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot bijna 23 jaar cel voor 'vergismoord' Djordy Latumahina

Tot bijna 23 jaar cel voor 'vergismoord' Djordy Latumahina

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft in hoger beroep drie mannen celstraffen tot bijna 23 jaar opgelegd voor de ‘vergismoord’ op dj Djordy Latumahina.

De 31-jarige Amsterdamse dj werd op 8 oktober 2016 doodgeschoten in een parkeergarage aan het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam-West. Ook Latumahina’s vriendin werd door kogels getroffen en raakte ernstig gewond. Zij raakte blijvend gehandicapt. Hun 2-jarige kind bleef ongedeerd.

De moord bleek een vergissing, de daders hadden het volgens justitie voorzien op een crimineel, Gino M. De vergissing is vermoedelijk het gevolg van het feit dat Latumahina in een soortgelijke auto reed als het beoogde doelwit. Het hof hekelde uitvoerig de "niet te bevatten meedogenloosheid en gewetenloosheid" waarmee de verdachten te werk zijn gegaan. "Een gelukkig jong gezin is kapotgemaakt. De slachtoffers hadden geen schijn van kans." De verdachten "hadden maling aan mensenlevens", aldus het hof, en hebben geen enkel berouw getoond. Drie van hen bezochten diezelfde avond nog een verjaardagsfeestje.

Hoger beroep

De rechtbank legde in 2018 vier mannen straffen op van 30, 26, 18 en 15 jaar voor de moord op Latumahina. Twee van hen, onder wie een van de schutters, trokken hun hoger beroep in.

De rechtbank sprak destijds de 38-jarige Tony D. vrij, na een eis van 30 jaar. Het Openbaar Ministerie tekende daartegen hoger beroep aan en heeft voor het hof 23 jaar tegen hem geëist. Volgens het hof is D. de tweede schutter geweest. Hij is inmiddels ook veroordeeld voor het beramen van een moordplan waarvan crimineel Naoufal ‘Noffel’ F. het slachtoffer had moeten worden. D. kreeg daarvoor zeven jaar cel. ‘Noffel’ zelf is veroordeeld tot levenslang voor zijn sturende rol bij een liquidatie in Almere.

Verkeerszaak

Bij de strafoplegging in de zaak tegen D. moest het hof rekening houden met de opgelegde zeven jaar, maar ook met vier weken hechtenis die D. heeft ondergaan in een verkeerszaak. De straf kwam daardoor uit op 22 jaar en 11 maanden.

In de zaak-Latumahina had het OM in hoger beroep tegen de beide verdachten Wendell R. (50) en Ulrich B. (48) twintig jaar cel geëist. Het hof heeft die eisen gevolgd.

Marbella

De vermoedelijke opdrachtgever van de moord waarvan Latumahina het slachtoffer werd, Noureddine H. (40), is in mei vorig jaar aangehouden in de Spaanse kustplaats Marbella. Hij zit momenteel in voorarrest, in afwachting van zijn berechting. Op 8 februari staat een tweede tussentijdse zitting bij de rechtbank in zijn zaak gepland.

Meer uit Binnenland

Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

55 minuten geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

3 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

4 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

4 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

6 uur geleden
Vrouw in huis Helmond dood aangetroffen, man aangehouden

HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.

7 uur geleden
Universiteit Leiden geeft eeuwenoude platen terug aan India

DEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.

7 uur geleden