Tot bijna 23 jaar cel voor 'vergismoord' Djordy Latumahina
AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft in hoger beroep drie mannen celstraffen tot bijna 23 jaar opgelegd voor de ‘vergismoord’ op dj Djordy Latumahina.
De 31-jarige Amsterdamse dj werd op 8 oktober 2016 doodgeschoten in een parkeergarage aan het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam-West. Ook Latumahina’s vriendin werd door kogels getroffen en raakte ernstig gewond. Zij raakte blijvend gehandicapt. Hun 2-jarige kind bleef ongedeerd.
De moord bleek een vergissing, de daders hadden het volgens justitie voorzien op een crimineel, Gino M. De vergissing is vermoedelijk het gevolg van het feit dat Latumahina in een soortgelijke auto reed als het beoogde doelwit. Het hof hekelde uitvoerig de "niet te bevatten meedogenloosheid en gewetenloosheid" waarmee de verdachten te werk zijn gegaan. "Een gelukkig jong gezin is kapotgemaakt. De slachtoffers hadden geen schijn van kans." De verdachten "hadden maling aan mensenlevens", aldus het hof, en hebben geen enkel berouw getoond. Drie van hen bezochten diezelfde avond nog een verjaardagsfeestje.
Hoger beroep
De rechtbank legde in 2018 vier mannen straffen op van 30, 26, 18 en 15 jaar voor de moord op Latumahina. Twee van hen, onder wie een van de schutters, trokken hun hoger beroep in.
De rechtbank sprak destijds de 38-jarige Tony D. vrij, na een eis van 30 jaar. Het Openbaar Ministerie tekende daartegen hoger beroep aan en heeft voor het hof 23 jaar tegen hem geëist. Volgens het hof is D. de tweede schutter geweest. Hij is inmiddels ook veroordeeld voor het beramen van een moordplan waarvan crimineel Naoufal ‘Noffel’ F. het slachtoffer had moeten worden. D. kreeg daarvoor zeven jaar cel. ‘Noffel’ zelf is veroordeeld tot levenslang voor zijn sturende rol bij een liquidatie in Almere.
Verkeerszaak
Bij de strafoplegging in de zaak tegen D. moest het hof rekening houden met de opgelegde zeven jaar, maar ook met vier weken hechtenis die D. heeft ondergaan in een verkeerszaak. De straf kwam daardoor uit op 22 jaar en 11 maanden.
In de zaak-Latumahina had het OM in hoger beroep tegen de beide verdachten Wendell R. (50) en Ulrich B. (48) twintig jaar cel geëist. Het hof heeft die eisen gevolgd.
Marbella
De vermoedelijke opdrachtgever van de moord waarvan Latumahina het slachtoffer werd, Noureddine H. (40), is in mei vorig jaar aangehouden in de Spaanse kustplaats Marbella. Hij zit momenteel in voorarrest, in afwachting van zijn berechting. Op 8 februari staat een tweede tussentijdse zitting bij de rechtbank in zijn zaak gepland.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
7 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
7 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
7 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
14 uur geleden