Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot bijna 23 jaar cel voor 'vergismoord' Djordy Latumahina

Tot bijna 23 jaar cel voor 'vergismoord' Djordy Latumahina

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft in hoger beroep drie mannen celstraffen tot bijna 23 jaar opgelegd voor de ‘vergismoord’ op dj Djordy Latumahina.

De 31-jarige Amsterdamse dj werd op 8 oktober 2016 doodgeschoten in een parkeergarage aan het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam-West. Ook Latumahina’s vriendin werd door kogels getroffen en raakte ernstig gewond. Zij raakte blijvend gehandicapt. Hun 2-jarige kind bleef ongedeerd.

De moord bleek een vergissing, de daders hadden het volgens justitie voorzien op een crimineel, Gino M. De vergissing is vermoedelijk het gevolg van het feit dat Latumahina in een soortgelijke auto reed als het beoogde doelwit. Het hof hekelde uitvoerig de "niet te bevatten meedogenloosheid en gewetenloosheid" waarmee de verdachten te werk zijn gegaan. "Een gelukkig jong gezin is kapotgemaakt. De slachtoffers hadden geen schijn van kans." De verdachten "hadden maling aan mensenlevens", aldus het hof, en hebben geen enkel berouw getoond. Drie van hen bezochten diezelfde avond nog een verjaardagsfeestje.

Hoger beroep

De rechtbank legde in 2018 vier mannen straffen op van 30, 26, 18 en 15 jaar voor de moord op Latumahina. Twee van hen, onder wie een van de schutters, trokken hun hoger beroep in.

De rechtbank sprak destijds de 38-jarige Tony D. vrij, na een eis van 30 jaar. Het Openbaar Ministerie tekende daartegen hoger beroep aan en heeft voor het hof 23 jaar tegen hem geëist. Volgens het hof is D. de tweede schutter geweest. Hij is inmiddels ook veroordeeld voor het beramen van een moordplan waarvan crimineel Naoufal ‘Noffel’ F. het slachtoffer had moeten worden. D. kreeg daarvoor zeven jaar cel. ‘Noffel’ zelf is veroordeeld tot levenslang voor zijn sturende rol bij een liquidatie in Almere.

Verkeerszaak

Bij de strafoplegging in de zaak tegen D. moest het hof rekening houden met de opgelegde zeven jaar, maar ook met vier weken hechtenis die D. heeft ondergaan in een verkeerszaak. De straf kwam daardoor uit op 22 jaar en 11 maanden.

In de zaak-Latumahina had het OM in hoger beroep tegen de beide verdachten Wendell R. (50) en Ulrich B. (48) twintig jaar cel geëist. Het hof heeft die eisen gevolgd.

Marbella

De vermoedelijke opdrachtgever van de moord waarvan Latumahina het slachtoffer werd, Noureddine H. (40), is in mei vorig jaar aangehouden in de Spaanse kustplaats Marbella. Hij zit momenteel in voorarrest, in afwachting van zijn berechting. Op 8 februari staat een tweede tussentijdse zitting bij de rechtbank in zijn zaak gepland.

Meer uit Binnenland

Anjet Daanje op longlist International Booker Prize

LONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.

2 uur geleden
Landelijke intocht Sinterklaas dit jaar in Brabantse Grave

HILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.

3 uur geleden
Komend weekend geen treinverkeer van en naar Amsterdam Zuid

AMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.

5 uur geleden
OM eist in hoger beroep 15 jaar cel en tbs voor doden sekswerker

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.

5 uur geleden
Alarmcentrales: dit seizoen voorlopig meer wintersportongelukken

DEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.

5 uur geleden
Politie gestopt met algoritme dat criminaliteit voorspelde

DEN HAAG (ANP) - De politie is in december gestopt met het Criminaliteits Anticipatie Systeem (CAS), een algoritme dat het risico op criminaliteit voorspelde. Dat bevestigt de politie na berichtgeving in de Volkskrant. De Algemene Rekenkamer constateerde jaren geleden al dat het algoritme niet voldeed.

5 uur geleden
Shell en Eneco negeerden advies vogels te beschermen bij windpark

DEN HAAG (ANP) - Shell en Eneco hebben afgelopen najaar meerdere adviezen genegeerd om vogels te beschermen door windturbines op zee enkele uren stil te zetten. De bedrijven wilden hun windpark maximaal 15 uur stilzetten, terwijl de minister van Klimaat en Groene Groei adviezen heeft afgegeven om ze dat seizoen in totaal 36 uur te laten stilstaan.

6 uur geleden