Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot bijna 14 procent meer loon plus 833 euro in nieuwe hbo-cao

Tot bijna 14 procent meer loon plus 833 euro in nieuwe hbo-cao

UTRECHT (ANP) - CNV en FNV zeggen met andere bonden een principeakkoord te hebben gesloten met de Vereniging Hogescholen over een nieuwe cao voor het hoger beroepsonderwijs. De lonen gaan afhankelijk van de schaal van de medewerker tussen 13,8 en 6,36 procent omhoog. Ook krijgt iedereen een eenmalige uitkering van 833 euro bruto naar rato van het dienstverband.

Verder moeten docentfuncties in schaal 10 zo snel mogelijk naar schaal 11, zo is overeengekomen. De nieuwe cao heeft een looptijd van 15 maanden, tot en met 30 juni 2024, en gaat bijna 60.000 mensen aan.

"We hebben goede loonafspraken gemaakt, waarbij de lagere inkomens er procentueel het meest op vooruit gaan", aldus CNV-onderhandelaar Renilde van Driel.

FNV- onderhandelaar Tanja Schrijver spreekt van een "prima resultaat". "Ook goed nieuws is dat voor de duur van het aanvullende geboorteverlof de UWV-uitkering van 70 procent van het dagloon aangevuld wordt tot 100 procent van het wettelijk (maximum) dagloon. En de regeling werktijdverkorting senioren wordt uitgebreid."

Meer uit Financieel

Uniper schort groot deel investeringen in Nederland op

ROTTERDAM (ANP) - Energieconcern Uniper doet voorlopig geen nieuwe grote investeringen in Nederland. Het Duitse concern vindt dat er te veel onduidelijkheid is over de toekomst van de Nederlandse energiemarkt. Daardoor blijft het volgens Uniper ook onzeker of investeringen zich kunnen terugbetalen.

1 uur geleden
Bescheiden winst voor aandelenbeurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten nieuws over mogelijke nieuwe spanningen tussen Israël en Iran en handelsbesprekingen tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Bitcoin stijgt naar recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft een nieuw recordniveau bereikt. 's Werelds meest verhandelde cryptomunt steeg woensdag omstreeks 17.00 uur (Nederlandse tijd) tot een prijs van 109.302 dollar. Beleggers in cryptomunten waren optimistisch over de komst van nieuwe regelgeving in de Verenigde Staten voor stablecoins, oftewel digitale munten die zijn gekoppeld aan een vaste waarde.

3 uur geleden
Financiële dataprovider Bloomberg kort getroffen door storing

LONDEN (ANP/AFP) - De financiële dataprovider Bloomberg, die wereldwijd massaal wordt gebruikt door beleggers en analisten, is woensdag in meerdere landen kort getroffen door een storing. Als gevolg daarvan raakte de uitgifte van staatsobligaties verstoord. Volgens een woordvoerder is het probleem opgelost en "keren onze systemen terug naar hun normale functioneren."

3 uur geleden
Warenhuisketen Target zakt op negatief Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street zijn woensdag lager geopend, mede door aanhoudende zorgen over de groeiende staatsschuld van de Verenigde Staten. Warenhuisketen Target verloor 6,6 procent nadat het bedrijf zijn verkoopverwachting voor het hele jaar naar beneden had bijgesteld. De winkelketen noemde als reden de onzekerheid onder consumenten over hun bestedingen als gevolg van de Amerikaanse invoerheffingen. Ook zegt Target minder te verkopen door negatieve reacties op het terugdraaien van zijn inspanningen op het gebied van diversiteit, gelijkheid en inclusie.

5 uur geleden
Werkgeversorganisaties willen ambitie bij wegnemen EU-barrières

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven hoopt dat de Europese Unie en lidstaten met "ambitie en snelheid" handelsbelemmeringen binnen het landenblok wegnemen. Werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland zeggen ook blij te zijn met het actieplan dat de Europese Commissie woensdag bekendmaakte. Het dagelijks EU-bestuur kondigde aan de handel tussen lidstaten te vergemakkelijken met een pakket aan maatregelen.

5 uur geleden
Zwitserse waakhond sommeert Booking.com commissies te verlagen

GENÈVE (ANP/DPA) - Een toezichthouder in Zwitserland heeft Booking.com opgedragen de commissies voor hotelreserveringen met bijna een kwart te verlagen. De eis volgt op onderzoek van de waakhond. Daaruit kwam naar voren dat het boekingsplatform zijn machtspositie misbruikt door "onrechtmatig hoge" commissies te eisen.

5 uur geleden