Tot bijna 14 procent meer loon plus 833 euro in nieuwe hbo-cao
UTRECHT (ANP) - CNV en FNV zeggen met andere bonden een principeakkoord te hebben gesloten met de Vereniging Hogescholen over een nieuwe cao voor het hoger beroepsonderwijs. De lonen gaan afhankelijk van de schaal van de medewerker tussen 13,8 en 6,36 procent omhoog. Ook krijgt iedereen een eenmalige uitkering van 833 euro bruto naar rato van het dienstverband.
Verder moeten docentfuncties in schaal 10 zo snel mogelijk naar schaal 11, zo is overeengekomen. De nieuwe cao heeft een looptijd van 15 maanden, tot en met 30 juni 2024, en gaat bijna 60.000 mensen aan.
"We hebben goede loonafspraken gemaakt, waarbij de lagere inkomens er procentueel het meest op vooruit gaan", aldus CNV-onderhandelaar Renilde van Driel.
FNV- onderhandelaar Tanja Schrijver spreekt van een "prima resultaat". "Ook goed nieuws is dat voor de duur van het aanvullende geboorteverlof de UWV-uitkering van 70 procent van het dagloon aangevuld wordt tot 100 procent van het wettelijk (maximum) dagloon. En de regeling werktijdverkorting senioren wordt uitgebreid."
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG/AFP) - De doorzoeking van kantoren van Deutsche Bank heeft mogelijk te maken met verdachte transacties rondom de Russische oligarch Roman Abramovitsj. Woensdag vielen Duitse autoriteiten kantoren van de bank in Berlijn en Frankfurt binnen om beschuldigingen van witwassen te onderzoeken. Volgens de krant Süddeutsche Zeitung gingen één of meerdere witwasmeldingen over transacties met betrekking tot bedrijven van Abramovitsj.
32 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota verkocht in 2025 wereldwijd een recordaantal auto's van 11,3 miljoen, ondanks de handelsspanningen het afgelopen jaar. Het bedrijf behield daarmee zijn titel als 's werelds grootste autofabrikant en vergrootte de voorsprong op de Duitse concurrent Volkswagen.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien grote Nederlandse reisaanbieders communiceren onduidelijk over annuleringsvoorwaarden en de kosten ervan, meldt de Consumentenbond na onderzoek. Tijdens het boeken krijgen consumenten te maken met tegenstrijdige annuleringsvoorwaarden of ontbreekt cruciale informatie.
49 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) heeft vorig jaar een recordbedrag van 100 miljard euro geïnvesteerd in onder meer defensie, groene projecten en digitale transitie, maakte de organisatie donderdag bekend.
54 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal verhuurde woningen in de vrije sector is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard gedaald. Makelaarsorganisatie NVM en vastgoedmanagersclub VGM NL melden dat het huuraanbod steeds verder opdroogt, aangezien de nieuwbouw achterblijft en verhuurders er vaak voor kiezen om huurwoningen waarvan het huurcontract stopt in de verkoop te doen. De makelaars en vastgoedmanagers zeggen "erg bezorgd" te zijn. Zij zien dat er nog wel veel vraag is naar huren.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Foodwatch stapt donderdag samen met getroffen Franse families naar de rechter in Frankrijk rondom de mogelijk besmette babyvoeding. De voedselwaakhond beschuldigt bedrijven, waaronder Nestlé, en autoriteiten van het "veel te laat waarschuwen van het publiek". Franse autoriteiten onderzoeken de dood van twee baby's die babyvoeding van het voedingsconcern hebben gedronken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij easyJet heeft in het afgelopen kwartaal een groter verlies geleden. De Britse budgetvlieger wijt dat aan investeringen in nieuwe bases in Italië en fellere concurrentie.
1 uur geleden