Tot bijna 14 procent meer loon plus 833 euro in nieuwe hbo-cao
UTRECHT (ANP) - CNV en FNV zeggen met andere bonden een principeakkoord te hebben gesloten met de Vereniging Hogescholen over een nieuwe cao voor het hoger beroepsonderwijs. De lonen gaan afhankelijk van de schaal van de medewerker tussen 13,8 en 6,36 procent omhoog. Ook krijgt iedereen een eenmalige uitkering van 833 euro bruto naar rato van het dienstverband.
Verder moeten docentfuncties in schaal 10 zo snel mogelijk naar schaal 11, zo is overeengekomen. De nieuwe cao heeft een looptijd van 15 maanden, tot en met 30 juni 2024, en gaat bijna 60.000 mensen aan.
"We hebben goede loonafspraken gemaakt, waarbij de lagere inkomens er procentueel het meest op vooruit gaan", aldus CNV-onderhandelaar Renilde van Driel.
FNV- onderhandelaar Tanja Schrijver spreekt van een "prima resultaat". "Ook goed nieuws is dat voor de duur van het aanvullende geboorteverlof de UWV-uitkering van 70 procent van het dagloon aangevuld wordt tot 100 procent van het wettelijk (maximum) dagloon. En de regeling werktijdverkorting senioren wordt uitgebreid."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
9 uur geleden