Tot bijna 14 procent meer loon plus 833 euro in nieuwe hbo-cao
UTRECHT (ANP) - CNV en FNV zeggen met andere bonden een principeakkoord te hebben gesloten met de Vereniging Hogescholen over een nieuwe cao voor het hoger beroepsonderwijs. De lonen gaan afhankelijk van de schaal van de medewerker tussen 13,8 en 6,36 procent omhoog. Ook krijgt iedereen een eenmalige uitkering van 833 euro bruto naar rato van het dienstverband.
Verder moeten docentfuncties in schaal 10 zo snel mogelijk naar schaal 11, zo is overeengekomen. De nieuwe cao heeft een looptijd van 15 maanden, tot en met 30 juni 2024, en gaat bijna 60.000 mensen aan.
"We hebben goede loonafspraken gemaakt, waarbij de lagere inkomens er procentueel het meest op vooruit gaan", aldus CNV-onderhandelaar Renilde van Driel.
FNV- onderhandelaar Tanja Schrijver spreekt van een "prima resultaat". "Ook goed nieuws is dat voor de duur van het aanvullende geboorteverlof de UWV-uitkering van 70 procent van het dagloon aangevuld wordt tot 100 procent van het wettelijk (maximum) dagloon. En de regeling werktijdverkorting senioren wordt uitgebreid."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Verenigde Staten groeiden vorig jaar uit tot de belangrijkste markt voor chocolademaker Tony's Chocolonely. Dit gebeurde ondanks de handelsoorlog die president Donald Trump ontketende door tal van landen importheffingen op te leggen. Het snelgroeiende Nederlandse bedrijf had ook last van stijgende cacaoprijzen en twee terugroepacties. Daardoor zag Tony's zich genoodzaakt de prijzen extra te verhogen.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.
4 uur geledenHAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
12 uur geleden