Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot 8 jaar cel om drugslab in bossen bij Venlo

Tot 8 jaar cel om drugslab in bossen bij Venlo

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft de 59-jarige Venlonaar Dori X. veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht jaar voor de productie van synthetische drugs, onder meer in een beschermd natuurgebied bij Venlo. Twee medeverdachten, een 37-jarige man uit Eersel en een 44-jarige man uit Deurne, gaan respectievelijk zeven en zes jaar de cel in.

Volgens de rechtbank vormden de mannen een criminele organisatie. Ook moeten de verdachten een rekening van 140.000 euro betalen voor het opruimen van drugsafval. Bovenop de opgelegde straf bepaalde de rechtbank dat X. een eerdere voorwaardelijke invrijheidstelling van drie jaar alsnog moet uitzitten.

Het Openbaar Ministerie had eerder elf jaar en acht maanden tegen X. geëist en drie jaar extra wegens de eerdere voorwaardelijke invrijheidstelling. Tegen de twee andere verdachten eiste het OM acht jaar cel.

Meermaals veroordeeld

Volgens de rechtbank waren de mannen betrokken bij drugslabs in natuurgebied Zwart Water in Venlo en bij het erf van mensen in de buurt. Daarnaast op een vakantiepark bij Venray en bij het bedrijf waar de man uit Deurne medevennoot was. Het drugsafval werd op meerdere plekken in Zwart Water gedumpt.

De Venlonaar is meermaals veroordeeld tot forse straffen om drugsdelicten, en liep bovendien in een proeftijd. Dat weerhield hem er niet van nieuwe misdrijven te plegen, aldus de rechtbank. "Hij blijkt extreem hardleers. Alleen het opsluiten van deze verdachte blijkt herhaling te kunnen voorkomen."

Drugsdelicten

X. is nog niet van justitie af. Er loopt nog een onderzoek naar hem als verdachte van andere drugsdelicten. Daarvoor moet hij zich later voor de rechtbank in Den Bosch verantwoorden.

Een tijdje geleden had de rechtbank Dori X. in afwachting van de inhoudelijke behandeling van de zaak tijdelijk op vrije voeten gesteld. Maar half oktober pakte de politie de man weer op. Volgens het OM wilde hij naar Turkije vluchten om daar Turks staatsburger te worden en zo zijn vervolging en straf te ontlopen.

Meer uit Binnenland

Amsterdam bouwde opnieuw minder woningen dan de bedoeling is

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.

27 minuten geleden
KLM-vlucht met gestrande reizigers uit Midden-Oosten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.

1 uur geleden
Eerste KLM-vlucht met Nederlanders uit Oman vertrokken

MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriëren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.

7 uur geleden
Nederland ligt niet op schema met invoering EU-grenssysteem

DEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."

13 uur geleden
Politiemedewerkers uit hele land zochten informatie over Lisa

DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.

19 uur geleden
KLM vliegt naar Midden-Oosten om gestrande reizigers op te halen

DEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.

19 uur geleden
Vrijspraak voor verdachte van leveren wapen moord Bigidagoe

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.

19 uur geleden