Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot 7 jaar cel geëist tegen 'Poolse maffia in opbouw'

Tot 7 jaar cel geëist tegen 'Poolse maffia in opbouw'

ZWOLLE (ANP) - Tegen vijf Poolse verdachten van mishandelingen, de invoer van wapens en een brandstichting zijn maandag in de rechtbank in Zwolle celstraffen tot zeven jaar geëist. Het vijftal is volgens het Openbaar Ministerie door een van de verdachten van de moord op misdaadjournalist Peter R. de Vries naar Nederland gehaald om een Poolse maffia op te bouwen.

De 29-jarige Pawel J. werd in de nacht van 20 op 21 januari 2022 van de weg geplukt met in zijn kofferbak een automatisch wapen, pistool en patronen. Zijn stem en die van Robert M. werden herkend van camerabeelden bij een brand in een bedrijfspand in Best in augustus 2021. Bij de brand spraken twee verdachten Pools met elkaar, bleek maandag uit de beelden. In een daar achtergelaten gestolen auto is DNA van beide mannen gevonden.

Het vijftal was daarnaast in wisselende samenstelling volgens het OM verantwoordelijk voor meerdere geweldsmisdrijven. Pawel J. en de 40-jarige Robert M. hoorden met zeven jaar cel de hoogste straf tegen zich eisen. Zij waren door Krystian M. naar Nederland gehaald om criminele klussen uit te voeren, zei getuige 5089. Deze getuige speelt ook een belangrijke rol in de strafzaak over de moord op misdaadverslaggever Peter R. de Vries waarin M. een van de verdachten is.

Groot wapendepot

Krystian M. staat niet in Zwolle terecht. Hij zou ook Pawel J. met twee anderen naar Lopik hebben gestuurd om de ex-man van de zus van Ridouan Taghi toe te takelen. Het beoogde slachtoffer viel de zus van Taghi lastig. Hij zou in september 2021 de woning van zijn ex zijn binnengedrongen. Kort hierna zou Taghi vanuit de gevangenis gezegd hebben: "Ik kan het niet zo laten". De opdracht was om het slachtoffer te 'shooten' door handen en voeten of om hem met een moker te bewerken. Eenmaal in Lopik troffen de mannen het beoogde slachtoffer niet aan. Later zou Taghi tegen zijn neef Jaouad F. teleurgesteld gezegd hebben "dat die hond niet invalide gemaakt is" aldus de officier.

Tegen de drie andere verdachten zijn celstraffen tussen de tien maanden en 54 maanden geëist. De verdachten ontkennen iets met de vermeende strafbare feiten van doen te hebben.

Ook de vondst van een groot wapendepot in Alphen aan den Rijn is onderdeel van strafzaak 26Woltz. In dit depot lag vermoedelijk het wapen waarmee Peter R. de Vries is doodgeschoten. Dit komt later deze maand aan bod. Deze week bepalen de rechters of ook een mislukte liquidatie in de Dominicaanse Republiek inhoudelijk wordt behandeld. Op 14 november staat de uitspraak gepland.

Meer uit Binnenland

Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

1 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

4 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

7 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

7 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

8 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

10 uur geleden
Vrouw in huis Helmond dood aangetroffen, man aangehouden

HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.

11 uur geleden