Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot 600 snellaadstations erbij in N-Holland, Flevoland en Utrecht

Tot 600 snellaadstations erbij in N-Holland, Flevoland en Utrecht

HAARLEM (ANP) - In Noord-Holland, Flevoland en Utrecht worden de komende zeven jaar tot zeshonderd snellaadstations aangelegd. Dat is geregeld in één aanbesteding. Elektrische rijders kunnen de eerste nieuwe snelladers medio volgend jaar gebruiken. Momenteel is er maar één publiek snellaadstation in de drie provincies.

Het is voor het eerst dat gemeenten in Nederland een gezamenlijke aanbesteding voor snelladers deden. Ruim driekwart van de 74 gemeenten in de drie provincies bundelden hiervoor hun krachten, meldt de provincie Noord-Holland. Shell Recharge, TotalEnergies en NXT 50five gaan de snelladers plaatsen, beheren en exploiteren.

Gemeenten hebben 176 locaties aangewezen waar snel kan worden gebouwd, zowel op "strategische" locaties buiten de bebouwde kom, maar ook bij winkelgebieden, sportcentra en bedrijventerreinen. De brede samenwerking moet ervoor zorgen dat de snellaadplekken goed zijn gespreid.

Batterijkasten

Op locaties waar sprake is van verstopping van het energienet nemen de drie bedrijven die de aanbesteding hebben gewonnen technische maatregelen om het snelladen toch mogelijk te maken, bijvoorbeeld met batterijkasten. De tarieven gaan variëren. Tijdens daluren of als er veel zonne- en windenergie wordt opgewekt, is laden goedkoper. De prijs is te zien via een app en op een scherm bij de snellader.

"Samen realiseren we zo een hoogwaardig en toegankelijk basisnetwerk van publieke snelladers", zegt de Noord-Hollandse gedeputeerde Jeroen Olthof (mobiliteit, PvdA). "Dat is precies waar met de groei van het elektrisch rijden steeds meer behoefte aan is." Olthof wijst erop dat een "explosieve" groei van elektrisch rijden wordt verwacht, die gepaard gaat met een sterk toenemende vraag naar snellaadpunten. "Op die verwachte groei spelen we in. En daarom hebben de aanbesteding ook niet aan slechts een partij gegund, maar aan drie. Zo spreiden we het risico en stimuleren we een gezonde marktwerking."

Meer uit Financieel

Waterpeil Rijn bij Keulen en Kaub zakt naar laagterecords

KEULEN (ANP) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn maandag verder gezakt. Scheepvaart op de belangrijke vaarweg wordt daardoor verder verstoord. Het waterpeil bij Keulen bereikte een nieuw laagterecord en lijkt deze week nog verder te dalen. Bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt het waterpeil later deze week zelfs onder nul.

1 uur geleden
Claimorganisatie voor luchtvaart EUclaim maakt doorstart

ARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim maakt een doorstart via een overname door het Amsterdamse Yource. EUclaim biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen bij het terugkrijgen van geld bij uitval van vluchten en vertragingen. Bij de overname behoudt EUclaim zijn eigen naam en eigen website.

2 uur geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt op en scherpt record aan

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine heeft maandag opnieuw een recordhoogte bereikt. De prijs is heel licht gestegen en heeft daarmee het record van zaterdag verder aangescherpt, blijkt uit gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

3 uur geleden
AEX start handelsweek iets hoger, olieprijzen stijgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Beleggers bleven onder meer attent op de olieprijzen die maandag weer opliepen.

3 uur geleden
Onderzoek: hitte kost Nederlandse economie 9,2 miljard euro

DEN BOSCH (ANP) - Het verlies van productiviteit door de extreme hitte van afgelopen zomer kost de Nederlandse economie een schadebedrag van 9,2 miljard euro. Dat meldt kredietverzekeraar Allianz Trade in een onderzoeksrapport. Daarmee behoort Nederland tot de vijf zwaarst getroffen economieën van Europa.

4 uur geleden
DNB ziet 20 procent meer tankbeurten over de grens

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.

4 uur geleden
ACM wil meer openheid over computergestuurde prijzen

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven moeten meer duidelijkheid geven over hoe online prijzen tot stand komen. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt. Voor consumenten is vaak onduidelijk hoe prijzen bij webwinkels, evenementen en luchtvaartmaatschappijen worden bepaald. Dat leidt tot misvattingen over de manier waarop prijzen tot stand zijn gekomen en schaadt het consumentenvertrouwen, volgens de toezichthouder.

4 uur geleden