Tot 4 jaar celstraf voor fatale woningbrand Hilversum
UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft maandag gevangenisstraffen tot vier jaar opgelegd aan drie Hilversummers van 19, 21 en 23 jaar. Volgens de rechtbank staat vast dat het drietal ruim twee jaar geleden betrokken was bij een woningbrand in hun woonplaats, waarbij de bewoners Vanessa Vos (48) en haar partner Marco Witkamp (49) om het leven kwamen.
De mannen van 21 en 23 jaar kregen ieder vier jaar cel. Tegen hen waren vorige maand celstraffen tot zeven jaar geëist. De nu 19-jarige man, destijds minderjarig, hoorde tijdens een besloten behandeling twee jaar celstraf en jeugd-tbs tegen zich eisen. Hij is degene die zowel volgens het OM als de rechtbank de brand heeft aangestoken. Hij kreeg anderhalf jaar jeugddetentie en jeugd-tbs.
De fatale brand had plaats in de vroege ochtend van 28 mei 2021. Op beelden - de slachtoffers hadden vanwege eerdere incidenten camera's aan hun huis gehangen - was te zien dat een man brandbare vloeistof door de brievenbus van de woning naar binnen spoot en die even later aanstak. Mede als gevolg van een enorme steekvlam greep het vuur vervolgens razendsnel om zich heen. De slapende bewoners werden overvallen door de brand en waren kansloos. Witkamp wist het alarmnummer nog te bellen, maar hulp kwam te laat. De vrouw overleed enkele uren na de brand, hij een dag later.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een toeslagenouder mag een bronzen standbeeld in de tuin van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie & Veiligheid niet laten veilen, oordeelt de rechter vrijdag in een kort geding. Yasmin Molleman had beslag laten leggen op het standbeeld om te zorgen dat de staat haar nog 15.000 euro betaalt aan dwangsommen, maar opnieuw beslist de rechter dat ze daar geen recht op heeft.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg blijft bij het standpunt geen nieuwe spoorverbinding voor goederentreinen tussen België en Duitsland over Limburgs grondgebied te willen. Die verbinding was er ooit via de zogenoemde IJzeren Rijn, een oude spoorlijn die al jaren buiten gebruik is. Met name vanuit België leeft de wens om een nieuw traject op te zetten via Limburg, maar de provincie en andere Limburgse overheden vinden dat de lasten voor omwonenden en de natuur niet opwegen tegen de baten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zoektocht naar nieuwe advocaten die Ridouan Taghi kunnen bijstaan in het hoger beroep van het grote Marengo-proces, heeft tot nu toe nog niets opgeleverd, meldt de toezichthouder op de advocatuur. Het dekenberaad deed in december een oproep aan alle strafrechtadvocaten die Taghi konden en wilden bijstaan om zich te melden. De zoektocht wordt daarom vanaf maandag verlengd met acht weken.
3 uur geledenCAPELLE A/D IJSSEL (ANP) - De persoon die donderdagavond in Capelle aan den IJssel werd neergeschoten door de politie is een 17-jarige jongen uit die plaats, meldt het Openbaar Ministerie. De politie trof bij hem een vuurwapen aan. Het schietincident vond plaats op het Reviusrondeel. De jongen is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Verdere details over zijn toestand geeft het OM op dit moment niet.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - De plannen van Tata Steel om te verduurzamen lopen maanden vertraging op. De provincie Noord-Holland en de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) zeggen meer informatie van Tata nodig te hebben om een vergunningaanvraag en de ingediende milieueffectrapportage (MER) te beoordelen. Tot die tijd ligt de behandeling stil.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De ov-bedrijven Transdev en Keolis schalen hun dienstregeling af om reizigers zo min mogelijk te confronteren met geplande busritten die uitvallen. De twee vervoerders verzorgen sinds half december gezamenlijk het openbaar vervoer in de provincie Utrecht. Sinds de start van de concessie hebben reizigers te maken met onder meer rituitval en vertragingen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een speciaal politieteam dat voorafgaand aan bijvoorbeeld een demonstratie informatie verzamelt over mensen om de situatie in te schatten, heeft onvoldoende wettelijke basis om dat te doen. Dat stelt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) vrijdag. De privacytoezichthouder vindt dat de wet moet worden aangepast, anders moet het Team Openbare Orde Inlichtingen (TOOI) stoppen met een deel van het inlichtingenwerk.
5 uur geleden