Tot 4 jaar celstraf voor fatale woningbrand Hilversum
UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft maandag gevangenisstraffen tot vier jaar opgelegd aan drie Hilversummers van 19, 21 en 23 jaar. Volgens de rechtbank staat vast dat het drietal ruim twee jaar geleden betrokken was bij een woningbrand in hun woonplaats, waarbij de bewoners Vanessa Vos (48) en haar partner Marco Witkamp (49) om het leven kwamen.
De mannen van 21 en 23 jaar kregen ieder vier jaar cel. Tegen hen waren vorige maand celstraffen tot zeven jaar geëist. De nu 19-jarige man, destijds minderjarig, hoorde tijdens een besloten behandeling twee jaar celstraf en jeugd-tbs tegen zich eisen. Hij is degene die zowel volgens het OM als de rechtbank de brand heeft aangestoken. Hij kreeg anderhalf jaar jeugddetentie en jeugd-tbs.
De fatale brand had plaats in de vroege ochtend van 28 mei 2021. Op beelden - de slachtoffers hadden vanwege eerdere incidenten camera's aan hun huis gehangen - was te zien dat een man brandbare vloeistof door de brievenbus van de woning naar binnen spoot en die even later aanstak. Mede als gevolg van een enorme steekvlam greep het vuur vervolgens razendsnel om zich heen. De slapende bewoners werden overvallen door de brand en waren kansloos. Witkamp wist het alarmnummer nog te bellen, maar hulp kwam te laat. De vrouw overleed enkele uren na de brand, hij een dag later.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - In de gemeente Nunspeet zijn de wegen die woensdag werden afgesloten als gevolg van de uitzonderlijk grote natuurbrand, weer vrijgegeven. De brand brak uit op militair oefenterrein 't Harde, ongeveer 10 kilometer verderop, en is donderdagochtend nog niet geblust. Een woordvoerder van de gemeente zegt dat er donderdag in Nunspeet geen rook, maar wel een brandlucht hangt. "We zullen de brandgeur nog wel een paar dagen ruiken in Nunspeet."
27 minuten geledenKESSEL (ANP) - Voor het gebied rond de grote natuurbrand tussen de Limburgse plaatsen Helden en Kessel geldt een noodverordening. Het gebied is afgesloten, meldt de gemeente Peel en Maas.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer kan op het militaire oefenterrein in 't Harde alleen vanaf de paden blussen, omdat er munitie in het veld ligt. Alleen gepantserde voertuigen van Defensie mogen uit veiligheidsoverwegingen het terrein op. De munitie kan door de warme grond ontploffen, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio aan een verslaggever ter plaatse. De brand is nog niet onder controle.
1 uur geledenKESSEL (ANP) - Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas roept inwoners van zijn gemeente op weg te blijven bij de Heldense Bossen. In dat gebied tussen Kessel en Helden woedt momenteel een grote natuurbrand. "Het is daar niet veilig. Geef hulpdiensten de ruimte hun werk te doen."
2 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De uitzonderlijk grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij het Gelderse 't Harde is de afgelopen nacht "helaas niet kleiner geworden", meldde een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdagochtend. "Vannacht is de brandweer bezig geweest met het beheersen en het bewaken van het vuur. De aankomende uren zijn cruciaal: de wind rukt aan, waardoor weer meer rook- en stankoverlast mogelijk is."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar kregen 477.000 jongeren jeugdzorg, 2,8 procent minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Met uitzondering van het coronajaar 2020 is er voor het eerst sinds 2015 sprake van een daling. In dat jaar werden gemeenten verantwoordelijk voor de jeugdzorg en is het CBS de gegevens gaan bijhouden. Vooral het aantal jongeren met jeugdhulp en jeugdbescherming nam af, terwijl jeugdreclassering wel toenam.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de eerste drie maanden van dit jaar vroegen bijna 6000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is een derde meer dan in dezelfde periode een jaar eerder, maar wel minder dan in het laatste kwartaal van vorig jaar.
4 uur geleden