Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot 30 april geen wielerkoersen in België

Tot 30 april geen wielerkoersen in België

BRUSSEL (ANP/Belga) - De Belgische wielerbond heeft woensdag in navolging van de Britten besloten dat er tot 30 april geen wielerwedstrijden meer plaatsvinden. Een aantal koersen, zoals de Ronde van Vlaanderen, was al afgelast vanwege het coronavirus en de maatregelen die de Belgische regering heeft genomen. Nu gaan ook de Scheldeprijs en de Brabantse Pijl definitief niet door op de geplande datums.

De Scheldeprijs, die voor 8 april op de kalender stond, werd vorig jaar gewonnen door de Nederlander Fabio Jakobsen. In de Brabantse Pijl, die een week later zou worden gehouden, was vorig jaar Mathieu van der Poel de beste. De Belgische wielerbond heeft ook alle activiteiten van de nationale selecties (testen, groepstrainingen, stages) in alle disciplines en alle categorieën afgelast. Pas bij een herstart van het seizoen gaat de Belgische bond zich beraden over het later inplannen van de koersen.

In Nederland heeft wielerbond KNWU nog niet besloten tot algehele afgelasting van wedstrijden na 6 april. "Internationale wedstrijden zijn door de UCI geannuleerd", zegt KNWU-directeur Thorwald Veneberg. "Voor nationale competities en wedstrijden overleggen we en bepalen we dat met alle sportbonden in Nederland en met NOC*NSF."

Meer uit Sport

Servië volgende tegenstander Nederlandse volleybalsters op WK

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters nemen het vrijdag in de achtste finales van het WK in Thailand op tegen Servië. De Servische speelsters verloren hun laatste groepswedstrijd met 3-1 in sets van Japan (23-25 28-30 25-23 18-25) en eindigden daarmee als tweede in groep H, waardoor ze Nederland treffen.

3 uur geleden
Wielrenster Adegeest rijdt komende twee seizoenen voor Lidl-Trek

WATERLOO (ANP) - Lidl-Trek heeft wielrenster Loes Adegeest voor de komende twee seizoenen vastgelegd. Adegeest komt over van FDJ-Suez, waar ze sinds 2023 voor rijdt.

6 uur geleden
Verstappen kijkt uit naar race voor zee van Oranjefans

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen kijkt ernaar uit om langs de zee van Oranjefans te racen in de Dutch Grand Prix. De regerend wereldkampioen kondigt aan dat hij zijn helm met oranje leeuw komend weekend zal dragen.

7 uur geleden
Zverev wint eerste partij op US Open in drie sets

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft de tweede ronde bereikt van de US Open. De als derde geplaatste Duitser was in drie sets te sterk voor de Chileen Alejandro Tabilo: 6-2 7-6 (4) 6-4.

8 uur geleden
Tennisster Gauff naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Voormalig winnares Coco Gauff heeft met de nodige moeite de tweede ronde bereikt van de US Open. De als derde geplaatste Amerikaanse rekende na bijna drie uur in drie sets af met de Australische Ajla Tomljanovic: 6-4 6-7 (2) 7-5.

9 uur geleden
Fitte Sinner verliest slechts vier games in eerste ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.

20 uur geleden
Vitesse in hoger beroep tegen intrekken proflicentie

ARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.

22 uur geleden