Tot 3 maanden cel geëist voor rellen Malieveld
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van drie maanden, waarvan één voorwaardelijk, geëist tegen een 36-jarige Rotterdammer voor zijn aandeel in de rellen afgelopen zaterdag op het Malieveld in Den Haag. Een demonstratie voor een strenger asielbeleid liep flink uit de hand. Relschoppers keerden zich onder meer tegen de politie. In totaal zijn 37 mensen opgepakt, de eerste veertien verdachten staan dinsdag tijdens een supersnelrechtzitting voor de politierechter in Den Haag.
Dave van N. zou onder meer een steen tegen een politiebus hebben gegooid en mensen hebben opgeruid om geweld tegen de politie te plegen. Van N. ontkent, hij vertelde de rechter dat hij weg wilde toen hij zag dat de demonstratie uit de hand liep. Maar toen kreeg hij klappen van de politie. Hij is hard aangepakt door de ME, vertelde hij. De rechter benoemde het blauwe oog waarmee Van N. in de rechtbank zat.
Tegen een andere verdachte is zes weken cel, waarvan drie voorwaardelijk, geëist.
De rechter doet later dinsdag in alle veertien zaken uitspraak.
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
8 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
17 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden