
Tot 3 april geen toeschouwers bij Italiaanse sport
MILAAN (ANP) - Bij sportevenementen in Italië mogen tot 3 april geen toeschouwers komen. De Italiaanse regering heeft dit woensdag, min of meer als verwacht, besloten in verband met de uitbraak van het nieuwe coronavirus in het noorden van het land. Premier Giuseppe Conte heeft dit in een videoboodschap laten weten.
Het verbod geldt in elk geval voor wedstrijden die in stadions (of zalen) worden afgewerkt. Organisatoren moeten er bovendien op toezien of de deelnemende sporters en begeleiders wel in goede gezondheid verkeren. Over de grote wielerwedstrijden die de komende weken op het programma staan is geen duidelijke uitspraak gedaan, al hebben meerdere ploegen zich hiervoor al teruggetrokken. De kans bestaat dat ze worden afgelast.
In de Serie A, de belangrijkste voetbalcompetitie van het land, werden de afgelopen weken al wedstrijden zonder publiek gespeeld dan wel uitgesteld. Ook werden internationale toernooien in diverse sporten afgelast. De nieuwe maatregelen gelden ook voor wedstrijden in de Champions League en Europa League.
Het dodental als gevolg van het virus is in Italië inmiddels tot boven de 100 gestegen. De regering besloot ook al alle scholen en universiteiten in het hele land tot half maart gesloten te houden om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/DPA) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft een forse boete overgehouden aan zijn kortstondige deelname aan de US Open. De Russische nummer 13 van de wereldranglijst werd in de eerste ronde uitgeschakeld door de Fransman Benjamin Bonzi en kreeg voor zijn woede-uitbarstingen een boete van 42.500 dollar (ongeveer 36.500 euro).
14 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tennissers Aryna Sabalenka en Carlos Alcaraz hebben de derde ronde bereikt van de US Open. De als eerste geplaatste Sabalenka versloeg in twee sets Polina Koedermetova uit Rusland: 7-6 (4) 6-2. Alcaraz, de nummer twee van de plaatsingslijst bij de mannen, liet in drie sets Mattia Bellucci uit Italië kansloos: 6-1 6-0 6-3.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Suzan Lamens komt donderdag op de US Open in actie in het Arthur Ashe Stadium, het grootste tennisstadion ter wereld. De Nederlandse en de Poolse Iga Swiatek zijn ingedeeld in de eerste partij van de dag, die om 17.30 uur Nederlandse tijd begint.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Novak Djokovic staat op de US Open in de derde ronde. De 38-jarige Serviër verloor de eerste set in een tiebreak van de Amerikaan Zachary Svajda, maar trok de partij daarna alsnog naar zich toe: 6-7 (5) 6-3 6-3 6-1. In de eerste ronde had Djokovic ook afgerekend met een Amerikaan, Learner Tien.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft de finale van de Diamond League in Zürich gewonnen. De 26-jarige Volendamse noteerde 20,26 meter als beste afstand en eindigde daarmee als tweede achter Sarah Mitton. De Canadese, die tot 20,67 meter kwam, bleek bij haar winnende stoot buiten de ring te zijn gekomen voordat de kogel de grond raakte. Dat is niet toegestaan.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft een meerjarige overeenkomst gesloten met Mastercard als naamsponsor. Dat maakte de formatie van WK-leider Oscar Piastri en Lando Norris bekend tijdens een bijeenkomst op het Westergasterrein in Amsterdam. De samenwerking gaat vanaf het nieuwe seizoen in, meldde teambaas Zak Brown over 'McLaren Mastercard Formula 1-team'.
17 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters nemen het vrijdag in de achtste finales van het WK in Thailand op tegen Servië. De Servische speelsters verloren hun laatste groepswedstrijd met 3-1 in sets van Japan (23-25 28-30 25-23 18-25) en eindigden daarmee als tweede in groep H, waardoor ze Nederland treffen.
21 uur geleden