Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot 26 jaar cel geëist voor ''koelbloedige afrekening'' Rotterdam

Tot 26 jaar cel geëist voor ''koelbloedige afrekening'' Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tegen drie mannen zijn maandag celstraffen tot 26 jaar geëist voor de dood van een 64-jarige man op 17 oktober 2018. Het gaat volgens het Openbaar Ministerie om een "koelbloedige afrekening", op klaarlichte dag, midden in Rotterdam-Kralingen.

Het slachtoffer, de Rotterdammer van Chinese afkomst Moon Tong Choi, werd in zijn auto van dichtbij neergeschoten door een man op een scooter. Volgens het OM vlogen de kogels in het rond op het drukke kruispunt van de Willem Ruyslaan en de Oudedijk. De scooterrijder sloeg op de vlucht, maar verliest daarbij zijn helm, wordt aangereden door een auto, valt en rent weg. De helm, scooter en een iPhone bleven achter op straat.

De telefoon blijkt van de neef en werknemer van het slachtoffer te zijn. De neef zou de iPhone met daarop allemaal gegevens over het slachtoffer via een tussenpersoon aan de schutter hebben gegeven. Het motief zou geld zijn, aldus het OM.

Tegen de man die verdacht wordt van het schieten is de hoogste straf geëist, 26 jaar. De vermoedelijke opdrachtgever hoorde 25 jaar tegen zich eisen. Tegen de man die volgens het OM fungeerde als tussenpersoon is 23 jaar cel geëist. De mannen ontkennen iets met de zaak te maken te hebben.

De rechtbank in Rotterdam doet naar alle waarschijnlijkheid over twee weken uitspraak.

Meer uit Binnenland

Container valt uit havenkraan op schip in havengebied Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.

1 uur geleden
Afstandsmoeders willen ook van anderen erkenning en excuses

DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.

2 uur geleden
Overdracht Kamp Amersfoort aan einde WOII herdacht

LEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.

2 uur geleden
Belgische activist en auteur Fleur Pierets krijgt Jos Brink Prijs

ROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.

3 uur geleden
Frans Banninck Cocqpenning voor directeur Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.

4 uur geleden
Commissaris Groningen doet aangifte na 'oorlogsdreiging' FDF

GRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.

6 uur geleden
Twee arrestaties na steken man (72) bij uitlaatplaats Zoetermeer

ZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.

9 uur geleden