Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot 26 jaar cel geëist voor ''koelbloedige afrekening'' Rotterdam

Tot 26 jaar cel geëist voor ''koelbloedige afrekening'' Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tegen drie mannen zijn maandag celstraffen tot 26 jaar geëist voor de dood van een 64-jarige man op 17 oktober 2018. Het gaat volgens het Openbaar Ministerie om een "koelbloedige afrekening", op klaarlichte dag, midden in Rotterdam-Kralingen.

Het slachtoffer, de Rotterdammer van Chinese afkomst Moon Tong Choi, werd in zijn auto van dichtbij neergeschoten door een man op een scooter. Volgens het OM vlogen de kogels in het rond op het drukke kruispunt van de Willem Ruyslaan en de Oudedijk. De scooterrijder sloeg op de vlucht, maar verliest daarbij zijn helm, wordt aangereden door een auto, valt en rent weg. De helm, scooter en een iPhone bleven achter op straat.

De telefoon blijkt van de neef en werknemer van het slachtoffer te zijn. De neef zou de iPhone met daarop allemaal gegevens over het slachtoffer via een tussenpersoon aan de schutter hebben gegeven. Het motief zou geld zijn, aldus het OM.

Tegen de man die verdacht wordt van het schieten is de hoogste straf geëist, 26 jaar. De vermoedelijke opdrachtgever hoorde 25 jaar tegen zich eisen. Tegen de man die volgens het OM fungeerde als tussenpersoon is 23 jaar cel geëist. De mannen ontkennen iets met de zaak te maken te hebben.

De rechtbank in Rotterdam doet naar alle waarschijnlijkheid over twee weken uitspraak.

Meer uit Binnenland

Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

50 minuten geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

3 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

3 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

3 uur geleden
Grenscontroles zorgden dit jaar voor meer filedruk

DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.

7 uur geleden
Zorgwijzer ziet kwart minder overstappers door stabiele premies

BARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

9 uur geleden
Code geel voor gladheid en mist in groot deel van Nederland

DE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.

10 uur geleden