Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot 23 jaar cel geëist in zaak mislukte moordaanslag op advocaat

Tot 23 jaar cel geëist in zaak mislukte moordaanslag op advocaat

ALMELO (ANP) - Tegen twee mannen die verdacht worden van onder meer een mislukte moordaanslag op advocaat Philippe Schol, zijn celstraffen geëist van 23 en 18 jaar. Schol werd op 6 november 2019 in Gronau vlak over de grens bij Enschede, op straat voor zijn huis vijf keer beschoten vanuit een auto.

"Het had het weinig gescheeld of Schol was doodgebloed. Zijn geluk was dat in de eerste auto die passeerde, mensen zaten die professionele medische hulp konden bieden", zei de officier van justitie donderdag in de rechtbank in Almelo. De 48-jarige Bart Jan ten V. hoorde de hoogste straf eisen, omdat hij ook wordt verdacht het beschieten van een sportschool in Losser een maand voor de aanslag op Schol. Medeverdachte Maikel T. T. (32) was daar niet bij aanwezig.

De verdachten uit Hengelo kwamen pas een jaar na de aanslag in beeld, in november 2020, toen nieuwe videobeelden opdoken en een uitzending van Opsporing Verzocht tips opleverde. Daarop werden de twee gearresteerd. Zij gaven aan wel eens "incassoklussen" te doen, maar ontkennen iets met de aanslag op Schol te maken te hebben.

Gevolgen

Advocaat Schol en zijn partner maakten afgelopen dinsdag tijdens de eerste zittingsdag gebruik van hun spreekrecht. De fysieke, financiële en psychische gevolgen van de aanslag blijken voor hen ingrijpend en blijvend. Ze leven in angst en dagelijks ondervindt Schol pijn, waardoor hij ook veel minder kan werken. "Een deel van mij is vermoord en zal nooit weer terugkomen," zei hij.

De aanslag kwam kort na de moord op advocaat Derk Wiersum. Hij werd september 2019 in Amsterdam doodgeschoten. Vermoedelijk had deze aanslag te maken met zijn werk als advocaat voor de kroongetuige in het omvangrijke liquidatieproces Marengo, rond hoofdverdachte Ridouan Taghi.

De rechtbank doet op 22 februari uitspraak.

Meer uit Binnenland

Gemeente Utrecht: oorzaak explosies komende dagen nog niet bekend

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.

1 uur geleden
Drinkwaterkookadvies Amersfoort na bijna twee weken opgeheven

AMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.

2 uur geleden
Winterkou komt terug: in het noorden kans op schaatspret

HOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.

3 uur geleden
AVROTROS haalt Afghanistan-serie offline na arrestatie Taliban

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.

5 uur geleden
Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

9 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

13 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

17 uur geleden