Tot 17,5 jaar cel voor verdachten fatale incasso Bergen
ROERMOND (ANP) - De rechtbank in Roermond heeft donderdag vier verdachten van betrokkenheid bij een fatale incasso in het Noord-Limburgse dorp Bergen veroordeeld tot gevangenisstraffen van 520 dagen tot 17,5 jaar. De vier mannen waren volgens de rechtbank betrokken bij het afpersen van de 58-jarige Duitse bioboer Thomas Schwarz in diens woning op 26 november 2019, een afpersing die hem uiteindelijk het leven kostte.
Drie verdachten, Amerikaanse oud-militairen, werden volgens de rechtbank ingehuurd door de 54-jarige Zwitser Lukas F., omdat het slachtoffer nog een grote schuld bij F. zou hebben. Een van de Amerikanen, Jacob M., heeft het slachtoffer uiteindelijk gedood, aldus de rechtbank, zodat hij en zijn mededader ongestraft weg konden komen. Jacob M. kreeg hiervoor 17,5 jaar cel.
De drie Amerikanen moesten in opdracht van F. de bioboer dwingen 462.000 euro te betalen, die hij nog schuldig zou zijn aan een bedrijf in Macedonië. Steven C. (54) en Jacob M. (41) drongen de woning binnen en sloegen het slachtoffer, bonden hem vast en tapeten zijn mond dicht. M. sneed Schwarz uiteindelijk de keel door.
Zes jaar
Opdrachtgever Lukas F. kreeg zes jaar en drie maanden wegens afpersing en vrijheidsberoving. Steven C. kreeg vijf jaar en vier maanden om diezelfde redenen. De voormalige sheriff Will J. (37), die tijdens de operatie op de uitkijk stond, kreeg een celstraf gelijk aan het voorarrest, 520 dagen. Hij mocht de rechtbank als vrij man verlaten.
Het Openbaar Ministerie had gevangenisstraffen van negen tot twintig jaar tegen het viertal geëist.
Spil
De rechtbank ziet F. als spil van het geheel. "Zonder zijn opdracht tot een criminele incasso-operatie had er geen misdrijf plaatsgevonden", aldus de rechtbank. "F. neemt echter geen enkele verantwoordelijkheid voor zijn eigen handelen en schuift de schuld naar zijn medeverdachten."
William J. en Steven C. werden vrijgesproken van doodslag, omdat ze niet hadden kunnen weten dat M. een mes bij zich had en zijn slachtoffer de keel zou doorsnijden. Bovendien deed M. dat op een onbewaakt moment, toen C. even naar buiten was om J., de chauffeur van de vluchtauto, te wenken.
Meer uit Binnenland
IJSSELSTEIN (ANP) - Bij de ongeregeldheden in IJsselstein zijn zaterdagnacht politieagenten belaagd en met vuurwerk bestookt. Een agent raakte gewond doordat het vuurwerk bij zijn hoofd ontplofte. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis, meldt de politie.
45 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het afnemende draagvlak voor de opvang van asielzoekers is niet los te koppelen van het kabinetsbeleid. Dat zei waarnemend burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren zondag in het tv-programma Buitenhof.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Recente lokale protesten tegen de komst van asielzoekerscentra en -opvang zijn opgestookt door het extreemrechtse netwerk Identitair Verzet (IDV), dat na een stillere periode weer in opkomst is. Dat zegt het onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP). Identitair Verzet is volgens JfP de Nederlandse tak van een internationale, extreemrechtse organisatie, die de stem van de gewone burger kaapt, zonder dat die het in de gaten heeft.
3 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Afgelopen nacht was "bruut" voor IJsselstein, zegt burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente. Relschoppers vernielden daar delen van het stadhuis en het naastgelegen theater. De burgemeester zegt het geweld te verafschuwen.
3 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
4 uur geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
4 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
4 uur geleden