Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot 17,5 jaar cel voor verdachten fatale incasso Bergen

Tot 17,5 jaar cel voor verdachten fatale incasso Bergen

ROERMOND (ANP) - De rechtbank in Roermond heeft donderdag vier verdachten van betrokkenheid bij een fatale incasso in het Noord-Limburgse dorp Bergen veroordeeld tot gevangenisstraffen van 520 dagen tot 17,5 jaar. De vier mannen waren volgens de rechtbank betrokken bij het afpersen van de 58-jarige Duitse bioboer Thomas Schwarz in diens woning op 26 november 2019, een afpersing die hem uiteindelijk het leven kostte.

Drie verdachten, Amerikaanse oud-militairen, werden volgens de rechtbank ingehuurd door de 54-jarige Zwitser Lukas F., omdat het slachtoffer nog een grote schuld bij F. zou hebben. Een van de Amerikanen, Jacob M., heeft het slachtoffer uiteindelijk gedood, aldus de rechtbank, zodat hij en zijn mededader ongestraft weg konden komen. Jacob M. kreeg hiervoor 17,5 jaar cel.

De drie Amerikanen moesten in opdracht van F. de bioboer dwingen 462.000 euro te betalen, die hij nog schuldig zou zijn aan een bedrijf in Macedonië. Steven C. (54) en Jacob M. (41) drongen de woning binnen en sloegen het slachtoffer, bonden hem vast en tapeten zijn mond dicht. M. sneed Schwarz uiteindelijk de keel door.

Zes jaar

Opdrachtgever Lukas F. kreeg zes jaar en drie maanden wegens afpersing en vrijheidsberoving. Steven C. kreeg vijf jaar en vier maanden om diezelfde redenen. De voormalige sheriff Will J. (37), die tijdens de operatie op de uitkijk stond, kreeg een celstraf gelijk aan het voorarrest, 520 dagen. Hij mocht de rechtbank als vrij man verlaten.

Het Openbaar Ministerie had gevangenisstraffen van negen tot twintig jaar tegen het viertal geëist.

Spil

De rechtbank ziet F. als spil van het geheel. "Zonder zijn opdracht tot een criminele incasso-operatie had er geen misdrijf plaatsgevonden", aldus de rechtbank. "F. neemt echter geen enkele verantwoordelijkheid voor zijn eigen handelen en schuift de schuld naar zijn medeverdachten."

William J. en Steven C. werden vrijgesproken van doodslag, omdat ze niet hadden kunnen weten dat M. een mes bij zich had en zijn slachtoffer de keel zou doorsnijden. Bovendien deed M. dat op een onbewaakt moment, toen C. even naar buiten was om J., de chauffeur van de vluchtauto, te wenken.

Meer uit Binnenland

Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

2 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

4 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

4 uur geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

6 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

8 uur geleden
Gerichte aanslag op Joodse school in Amsterdam, schade beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.

11 uur geleden
Asbest gevonden in woonwijk in Soesterberg

SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.

17 uur geleden