Tot 16 jaar cel geëist in moordzaak Franse leraar Samuel Paty
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers hebben celstraffen van 1 tot 16 jaar geëist tegen acht verdachten voor hun rol bij de moord op de Franse leraar Samuel Paty. De man die Paty in 2020 ombracht, is destijds door de politie gedood.
De zwaarste straf eisten de aanklagers voor een verdachte die lid zou zijn van een terroristische organisatie die hielp bij de voorbereidingen op de moord. De 23-jarige Azim Epsirkhanov was in eerste instantie aangeklaagd voor "medeplichtigheid bij een terroristische moord". Daar staat een levenslange gevangenisstraf op. De ernst van de aanklacht werd later verlaagd tot "lidmaatschap van een terroristische organisatie", waar een maximale celstraf van 30 jaar op staat.
Tegen een andere verdachte, de 22-jarige Naim Boudaoud, eisten aanklagers een celstraf van 14 jaar. Epsirkhanov en Boudaoud waren beiden bevriend met de dader en zouden hem hebben geholpen bij het aanschaffen van wapens.
Karikaturen
Paty werd in oktober 2020 onthoofd in de buurt van de middelbare school waar hij lesgaf. De docent had zijn leerlingen karikaturen van de profeet Mohammed laten zien tijdens een les over vrijheid van meningsuiting.
De dader was een 18-jarige Russische vluchteling van Tsjetsjeense afkomst. De politie schoot hem ter plekke dood. Eind vorig jaar veroordeelde een Franse rechtbank al zes tieners voor hun betrokkenheid bij de aanslag.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
18 minuten geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
1 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
1 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
8 uur geleden