Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tot 16 jaar cel geëist in moordzaak Franse leraar Samuel Paty

Tot 16 jaar cel geëist in moordzaak Franse leraar Samuel Paty

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers hebben celstraffen van 1 tot 16 jaar geëist tegen acht verdachten voor hun rol bij de moord op de Franse leraar Samuel Paty. De man die Paty in 2020 ombracht, is destijds door de politie gedood.

De zwaarste straf eisten de aanklagers voor een verdachte die lid zou zijn van een terroristische organisatie die hielp bij de voorbereidingen op de moord. De 23-jarige Azim Epsirkhanov was in eerste instantie aangeklaagd voor "medeplichtigheid bij een terroristische moord". Daar staat een levenslange gevangenisstraf op. De ernst van de aanklacht werd later verlaagd tot "lidmaatschap van een terroristische organisatie", waar een maximale celstraf van 30 jaar op staat.

Tegen een andere verdachte, de 22-jarige Naim Boudaoud, eisten aanklagers een celstraf van 14 jaar. Epsirkhanov en Boudaoud waren beiden bevriend met de dader en zouden hem hebben geholpen bij het aanschaffen van wapens.

Karikaturen

Paty werd in oktober 2020 onthoofd in de buurt van de middelbare school waar hij lesgaf. De docent had zijn leerlingen karikaturen van de profeet Mohammed laten zien tijdens een les over vrijheid van meningsuiting.

De dader was een 18-jarige Russische vluchteling van Tsjetsjeense afkomst. De politie schoot hem ter plekke dood. Eind vorig jaar veroordeelde een Franse rechtbank al zes tieners voor hun betrokkenheid bij de aanslag.

Meer uit Buitenland

Trump ontkent meningsverschil met generaal over aanval op Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.

37 minuten geleden
Bijna 20 landen veroordelen stappen richting annexatie Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".

40 minuten geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.

1 uur geleden
Amerikanen spreken Russen en Chinezen in Genève over kernwapens

GENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.

1 uur geleden
Ontboden ambassadeur VS komt niet opdagen bij Frans ministerie

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.

2 uur geleden
Zoon van Rob Reiner pleit onschuldig in moordzaak ouders

LOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.

4 uur geleden
Rechter blokkeert publicatie rapport geheime documenten Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.

4 uur geleden