Tot 16 jaar cel geëist in moordzaak Franse leraar Samuel Paty
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers hebben celstraffen van 1 tot 16 jaar geëist tegen acht verdachten voor hun rol bij de moord op de Franse leraar Samuel Paty. De man die Paty in 2020 ombracht, is destijds door de politie gedood.
De zwaarste straf eisten de aanklagers voor een verdachte die lid zou zijn van een terroristische organisatie die hielp bij de voorbereidingen op de moord. De 23-jarige Azim Epsirkhanov was in eerste instantie aangeklaagd voor "medeplichtigheid bij een terroristische moord". Daar staat een levenslange gevangenisstraf op. De ernst van de aanklacht werd later verlaagd tot "lidmaatschap van een terroristische organisatie", waar een maximale celstraf van 30 jaar op staat.
Tegen een andere verdachte, de 22-jarige Naim Boudaoud, eisten aanklagers een celstraf van 14 jaar. Epsirkhanov en Boudaoud waren beiden bevriend met de dader en zouden hem hebben geholpen bij het aanschaffen van wapens.
Karikaturen
Paty werd in oktober 2020 onthoofd in de buurt van de middelbare school waar hij lesgaf. De docent had zijn leerlingen karikaturen van de profeet Mohammed laten zien tijdens een les over vrijheid van meningsuiting.
De dader was een 18-jarige Russische vluchteling van Tsjetsjeense afkomst. De politie schoot hem ter plekke dood. Eind vorig jaar veroordeelde een Franse rechtbank al zes tieners voor hun betrokkenheid bij de aanslag.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
11 uur geleden