Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Tot 1200 Russische paramilitairen actief in Libië'

'Tot 1200 Russische paramilitairen actief in Libië'

NEW YORK (ANP/RTR) - Het Russische paramilitaire bedrijf Wagner Group heeft naar schatting tot 1200 manschappen ingezet in Libië. Zij werken samen met de troepen van krijgsheer Khalifa Haftar, schrijven onderzoekers in een vertrouwelijk VN-rapport dat is ingezien door Reuters.

De onderzoekers, die toezicht houden op de naleving van het wapenembargo tegen het Noord-Afrikaanse land, zeggen dat het Russische bedrijf specialisten naar Libië heeft gestuurd. Het gaat bijvoorbeeld om scherpschutters. In totaal zijn naar schatting 800 tot 1200 manschappen van Wagner actief in het land.

Libië is het toneel van een bloedige burgeroorlog. Haftar, die zijn machtsbasis heeft in het oosten, probeert al een jaar om hoofdstad Tripoli te veroveren. Daar zetelt de regering van premier Fayez al-Sarraj, die door de VN wordt gezien als de legitieme leider van zijn land.

Hulp

Beide strijdende partijen kunnen rekenen op hulp uit het buitenland. Haftar wordt onder meer gesteund door de Verenigde Arabische Emiraten en Egypte. De regering van Sarraj wordt geholpen door Turkije. De hulp van de huurlingen geeft Haftar volgens onderzoekers veel meer slagkracht.

De Russische president Poetin kreeg eerder dit jaar de vraag of Wagner meedoet aan de strijd in Libië. Hij stelde toen dat als daar al Russen actief zijn, die in elk geval niet werken voor de Russische staat en daar ook niet door betaald worden. Het bedrijf heeft zelf nog niet gereageerd op het VN-rapport.

Meer uit Buitenland

Dertien kinderen omgekomen bij bootongeluk in India

NEW DELHI (ANP/AFP) - In India zijn dertien kinderen omgekomen doordat een boot op de rivier de Ganges is gekapseisd. Alle slachtoffers waren 15 jaar of jonger. Dat hebben lokale autoriteiten woensdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Hongersituatie verslechtert vooral in Afrika

BERLIJN (ANP/DPA) - De strijd tegen honger in de wereld stagneert. Vooral in Afrika ten zuiden van de Sahara verslechtert de situatie. Dat blijkt uit twee rapporten die woensdag zijn verschenen in aanloop naar Wereldvoedseldag op 16 oktober.

1 uur geleden
Gewonden bij nieuwe Houthi-aanvallen op Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/AFP) - Bij nieuwe aanvallen van de Jemenitische Houthi's op Saudi-Arabië zijn in de hoofdstad Riyad vier mensen, onder wie een kind, gewond geraakt door brokstukken van twee onderschepte kruisraketten. Vijftien woningen raakten beschadigd, zo meldden de Saudische autoriteiten in de nacht van dinsdag op woensdag.

3 uur geleden
Rusland valt energievoorzieningen Kyiv aan met raketten

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft dinsdagavond de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt met ballistische raketten. Daarbij kwam volgens burgemeester Vitali Klitsjko een persoon om het leven toen een flatgebouw werd geraakt. Er vielen ook zeventien gewonden. Appartementen stonden in brand en bewoners werden geëvacueerd.

4 uur geleden
Zelensky wil snel nieuw overleg met Amerikaanse gezanten

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil in de komende dagen nieuw overleg met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner over het beëindigen van de oorlog met Rusland. "Ons team heeft de Amerikaanse zijde voorstellen gestuurd voor mogelijke volgende ontmoetingen en verdere gesprekken", aldus Zelensky in een videoboodschap.

8 uur geleden
Vaticaan: knobbel op long van paus was kwaadaardig

VATICAANSTAD (ANP/RTR/DPA) - Een knobbel die was aangetroffen op de long van paus Leo blijkt kwaadaardig, meldt het Vaticaan. De religieuze leider werd dinsdag succesvol aan zijn long geopereerd. Daarbij werd het onderste deel van zijn rechterlong verwijderd.

9 uur geleden
Oud-bendelid krijgt 40 jaar cel voor dood rapper Tupac

LAS VEGAS (ANP/RTR) - Duane Davis, het oud-bendelid dat terechtstaat voor de moord op de beroemde Amerikaanse rapper Tupac Shakur in 1996, krijgt in totaal veertig jaar cel opgelegd. Dat heeft de rechter in Las Vegas bepaald. In augustus werd de nu 63-jarige Davis al schuldig bevonden aan moord met voorbedachte rade.

10 uur geleden