Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toshiba wint op beurs Tokio na overnamenieuws

Toshiba wint op beurs Tokio na overnamenieuws

TOKIO (ANP) - Industrieel- en technologisch concern Toshiba was donderdag een opvallende winnaar op de beurs in Tokio. Een consortium van bedrijven wil het Japanse bedrijf kopen voor zo'n 19 miljard dollar, meldde persbureau Kyodo op basis van ingewijden.

Toshiba werd bijna 8 procent hoger gezet op het nieuws. Het bedrijf wordt al jaren geplaagd door schandalen. Zo was er in 2015 sprake van boekhoudfraude en ging twee jaar later een dochteronderneming voor kernenergie failliet. Vorig jaar kwam aan het licht dat bestuursleden samen met de Japanse regering activistische aandeelhouders buitensloten.

De Nikkei in Tokio stond 0,5 procent lager. Nieuwe cijfers uit Japan wezen op een aanzienlijke stijging van de prijzen die de maakindustrie voor de eigen producten vraagt. Dat komt onder andere door de zwakke yen.Sony (min 0,5 procent) en Honda (plus 1,1 procent) gaan over drie jaar samen elektrische auto's op de Noord-Amerikaanse markt verkopen, zo maakten ze bekend. De twee Japanse bedrijven zijn van plan de materialen voor die voertuigen vooral in Noord-Amerika zelf te kopen.

Fast Retailing

Het aandeel van het Japanse kledingwinkelconcern Fast Retailing bleef vrijwel onbewogen in de aanloop naar de publicatie van zijn cijfers. Analisten rekenen op een forse stijging van de jaarwinst van de eigenaar van kledingketen Uniqlo.

De Hang Seng-index in Hongkong ging 1 procent omlaag en de beurs in Shanghai won 0,2 procent. De Kospi in Seoul verloor 1,1 procent en de All Ordinaries in Sydney steeg 0,2 procent. Beleggers zijn wereldwijd ook in afwachting van nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten. Die laten zien of de sterke prijsstijgingen van de afgelopen maanden afzwakken of niet, waarmee het einde van de forse renteverhogingen door de Federal Reserve mogelijk in zicht komt.

Chipindustrie

TSMC steeg 0,3 procent in Taipei. De Taiwanese chipfabrikant heeft van Amerikaanse autoriteiten toestemming gekregen om nog zeker één jaar apparatuur uit de Verenigde Staten naar China te halen voor de productie van halfgeleiders, meldt zakenkrant Nikkei op basis van ingewijden. Onlangs presenteerde de Amerikaanse president Joe Biden een nieuw pakket maatregelen om de ontwikkeling van de Chinese chipindustrie te vertragen. Later op de dag komt TSMC ook met kwartaalcijfers.

Meer uit Financieel

Noorwegen stelt mijnbouw op zeebodem jarenlang uit

OSLO (ANP/AFP) - Noorwegen stelt de verstrekking van vergunningen voor de winning van grondstoffen op de zeebodem met minstens vier jaar uit. De regering sloot daarover een deal met kleinere partijen in het parlement als onderdeel van een begrotingsakkoord. Vorig jaar was Noorwegen nog het eerste Europese land dat zeegebieden had aangewezen voor de winning van grondstoffen.

49 minuten geleden
Voorlopig akkoord alle EU-instituten over importstop Russisch lng

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een voorlopig akkoord gesloten over de importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Dat voorstel had de Europese Commissie gedaan in september. De import van Russisch gas via pijpleidingen wordt per 30 september 2027 verboden, zo is besloten.

1 uur geleden
Damrak volgt Wall Street omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De beursgraadmeters in Amsterdam zijn woensdag hoger geopend, in navolging van de koerswinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel daar kreeg een opsteker van een herstel van de bitcoin. Afgelopen weken ging de toonaangevende cryptomunt hard omlaag, wat voor grote onrust zorgde bij beleggers.

1 uur geleden
Heijmans krijgt grote opdracht van TenneT voor elektriciteitsnet

EDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.

2 uur geleden
FT: AI-bedrijf Anthropic mogelijk volgend jaar naar beurs

LONDEN (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic gaat mogelijk volgend jaar naar de aandelenbeurs, meldt Financial Times op basis van bronnen. Volgens de zakenkrant heeft Anthropic advocatenkantoor Wilson Sonsini ingehuurd om voorbereidingen te treffen voor een eventuele beursgang die begin volgend jaar al kan plaatsvinden.

3 uur geleden
Rabo: economie blijft groeien, maar werkloosheid loopt ook op

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie blijft de komende jaren groeien, verwachten economen van Rabobank. Zij voorzien voor dit jaar een groei van 1,7 procent ten opzichte van 2024. Voor volgend jaar en 2027 voorspelt de bank een verdere groei van 1,3 procent per jaar.

3 uur geleden
ANWB: interesse om elektrisch te rijden gedaald

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.

5 uur geleden