Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toshiba wint op beurs Tokio na overnamenieuws

Toshiba wint op beurs Tokio na overnamenieuws

TOKIO (ANP) - Industrieel- en technologisch concern Toshiba was donderdag een opvallende winnaar op de beurs in Tokio. Een consortium van bedrijven wil het Japanse bedrijf kopen voor zo'n 19 miljard dollar, meldde persbureau Kyodo op basis van ingewijden.

Toshiba werd bijna 8 procent hoger gezet op het nieuws. Het bedrijf wordt al jaren geplaagd door schandalen. Zo was er in 2015 sprake van boekhoudfraude en ging twee jaar later een dochteronderneming voor kernenergie failliet. Vorig jaar kwam aan het licht dat bestuursleden samen met de Japanse regering activistische aandeelhouders buitensloten.

De Nikkei in Tokio stond 0,5 procent lager. Nieuwe cijfers uit Japan wezen op een aanzienlijke stijging van de prijzen die de maakindustrie voor de eigen producten vraagt. Dat komt onder andere door de zwakke yen.Sony (min 0,5 procent) en Honda (plus 1,1 procent) gaan over drie jaar samen elektrische auto's op de Noord-Amerikaanse markt verkopen, zo maakten ze bekend. De twee Japanse bedrijven zijn van plan de materialen voor die voertuigen vooral in Noord-Amerika zelf te kopen.

Fast Retailing

Het aandeel van het Japanse kledingwinkelconcern Fast Retailing bleef vrijwel onbewogen in de aanloop naar de publicatie van zijn cijfers. Analisten rekenen op een forse stijging van de jaarwinst van de eigenaar van kledingketen Uniqlo.

De Hang Seng-index in Hongkong ging 1 procent omlaag en de beurs in Shanghai won 0,2 procent. De Kospi in Seoul verloor 1,1 procent en de All Ordinaries in Sydney steeg 0,2 procent. Beleggers zijn wereldwijd ook in afwachting van nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten. Die laten zien of de sterke prijsstijgingen van de afgelopen maanden afzwakken of niet, waarmee het einde van de forse renteverhogingen door de Federal Reserve mogelijk in zicht komt.

Chipindustrie

TSMC steeg 0,3 procent in Taipei. De Taiwanese chipfabrikant heeft van Amerikaanse autoriteiten toestemming gekregen om nog zeker één jaar apparatuur uit de Verenigde Staten naar China te halen voor de productie van halfgeleiders, meldt zakenkrant Nikkei op basis van ingewijden. Onlangs presenteerde de Amerikaanse president Joe Biden een nieuw pakket maatregelen om de ontwikkeling van de Chinese chipindustrie te vertragen. Later op de dag komt TSMC ook met kwartaalcijfers.

Meer uit Financieel

Bitcoin voor het eerst in maanden meer dan 80.000 dollar waard

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin is voor het eerst in meer dan drie maanden weer meer dan 80.000 dollar waard geworden. Handelaren verwerkten gemengde berichten over de oorlog in het Midden-Oosten. Verder lijkt sprake van optimisme dat er in de Verenigde Staten een doorbraak is in onderhandelingen over een bepaling in een wetsvoorstel voor cryptowetgeving.

22 minuten geleden
GameStop doet bod van 56 miljard dollar op eBay

GRAPEVINE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op eBay van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). GameStop wil van de onlinemarktplaats een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon.

38 minuten geleden
Meer orders Nederlandse industrie om zorgen verstoring leveringen

ZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in april meer orders ontvangen door zorgen bij klanten over verstoringen van toeleveringsketens vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) haalden klanten door die onzekerheid orders naar voren. Dat leidde ook weer tot een hogere productie.

39 minuten geleden
Merz: Trump wil heel Europa aanpakken met invoerheffingen

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.

4 uur geleden
Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

17 uur geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

18 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

21 uur geleden